OBD'Li LPG Kitleri Hakkında

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
@süleyman46 bir başka ustada menüde arıza ışığı söndürme seçeneği var diye ısrar ediyordu :)

işte sırf bu ikilemler yüzünden lpg'den vazgeçtim ya :)
Markalar veya kullanılan yazılımların versiyonları farklı olduğundan kaynaklı olabiliyor. Bundan önce 3-4 usta(!) abi sıgıntı yohh dedi. Bu son gittiğim usta bilgisayara takar takmaz fark etti ki lpg enjektörleri yazılımda yanlış seçişmiş. O da yetmedi, nozıllar küçük takılmış. Koskoca nozıl büyüklük göstergesi var atiker yazılımında. Yani nozılın büyüklüğünü hiçbirşey yapmadan görmesi gereken ustacıklar onu görememişler. Üzerindeki nozıllar 1.8 iken 2.2 ile değiştik. Hakikaten arabanın gaz tepkileri daha canlandı. Usta yakıta da olumlu yansıyacağını söyledi ama yakıtta pek fark olmadı. Ayrıca lpg tankının sehpasını küçük takmışlar. Tank hem sallanarak ses yapıyor hem de percinler neredeyse sacı yırtacak kadar ersentiyormuş. Şükür ki onu da farkettik ve düzelttik. Kelimeler yetse daha neler...

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Arıza lambası neden yanıyor ki? Brc obd bağlantısı yapmıyor mesela. Bence neden yandığı önemli. Söndürmek kolay. Obd cihazları 50 lira hocam.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
tam konuyu bilmiyorum ama atiker obd li kitlerde hataları silme var atikerin gözdeleri grand ve gold da var,
1. dakikada gözüküyor
Lovatoda bu alanı Türkiye'de benden başka kimse açamaz demişti gizli menü vs...

Cebinden çıkardıgı usb yı pc ye bağladıgında o alan açılmıştı ;)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Arıza lambası neden yanıyor ki? Brc obd bağlantısı yapmıyor mesela. Bence neden yandığı önemli. Söndürmek kolay. Obd cihazları 50 lira hocam.
Yol ayarı olmaması, aşırı fakir ya da zengin karışıma düşmesi. Uzun vadede oksijen sensörü, katalizör verimi...
Sönmeyecek bir arızaysa yanıp duruyor. Gece sürüşlerinde benim motor lambası gözümü deşiyor.

Son düzenleme:

Üst Alt