Mazda 626 GE (1991-97) Motor Yıkama Sonrası Oluşan Tekleme ve Rölanti Sorunu

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Selam arkadaşlar mazda 626 1992 model aracım var 460000 km de 3ay önce prins marka lpg taktirdim 1hafta önce 10000bakimi yaptırdım yağ yag filtresi antifiriz hava filtresi buji ler değişti bakım yaptirmisken motor yikatayim dedim yikamaci 1 litre mazot al abi tertemiz olur dedi aldım mazotla yıkadı duruladi hava tutup kuruttu ama ertesi gün rolanti sorunu çıktı stabil 900 Ken şimdi 0 a kadar düşüp stop ediyor tekleme yapıyor gaz yemiyor benzinde de aynı yardımlarınızı rica ediyorum

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Distribütörün kapağının açılıp içinin temizlenmesi gerekiyor. Bunun yanında hava filtresini de kontrol edin.

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hava filtresi yeni değişti ama distribütör kapağından olabilirmi kontrol ederken bu sorunu elektrik çarptı kapağa dokununca baya felç etti kolumu

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hava filtresi yeni değişti ama distribütör kapağından olabilirmi kontrol ederken bu sorunu elektrik çarptı kapağa dokununca baya felç etti kolumu
Hocam yeni değişti de mazotla yıkanmış diyorsunuz, o yüzden dedim.
Distribütör yüksek akım barındırır ve hassas bir parçadır. Mümkünse ustanıza elletin.

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Hocam yeni değişti de mazotla yıkanmış diyorsunuz, o yüzden dedim.
Distribütör yüksek akım barındırır ve hassas bir parçadır. Mümkünse ustanıza elletin.
Teşekkürler inşallah onunla kurtarırız gazda 230 yapan araba şu an 140 zor yapıyor birde o hızda tekleme yapiyor

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Elektrik de kesiyordur büyük ihtimal. Sakin boş yolda, akşam farlar açıkken aracı vitesten boşa alın ve far ışıgının gücünde düşüş var mı bakın, aynı zamanda devir ibresi sıfıra hızlıca inip dalgalanıyor mu veya stop edip geri alıyor mu kontrol edin lütfen. Akü lambası yanıp sönecek mi.
Geçmiş olsun.

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Elektrik de kesiyordur büyük ihtimal. Sakin boş yolda, akşam farlar açıkken aracı vitesten boşa alın ve far ışıgının gücünde düşüş var mı bakın, aynı zamanda devir ibresi sıfıra hızlıca inip dalgalanıyor mu veya stop edip geri alıyor mu kontrol edin lütfen. Akü lambası yanıp sönecek mi.
Geçmiş olsun.
Neden olur diyorsunuz distribütör kapagimi motor yıkanana kadar saat gibiydi

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Biyerde elektrik kesiyor benim fikrim, güzelce kontrol etmek lazım. Net birşey söylemek mümkün degilki. Tavsiye sadece bizimkiler.

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Anlamadığım sürekli de yapmıyor sabah çıkıyorum yola sıkıntı yok 2km gidiyorum düşmeye başlıyor akşam işten gelirken çalıştırıyorum devir 0 da 2km gidiyorum düzeliyor anlamadım gitti birde tunel yıkamaya girince alttan su verdiği için 1_2km gaz yemiyor sonra düzeliyor Du şimdi sürekli yapıyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biyerde elektrik kesiyor benim fikrim, güzelce kontrol etmek lazım. Net birşey söylemek mümkün degilki. Tavsiye sadece bizimkiler.
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim cumartesiye kadar bu şekil de idare edecem cumartesi günü ustama gidecem inşallah basit bi şeydir

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Buji kabloları akü vb. kontrol edin nem olan yerleri iyice kurulayın fazla anlamıyorsanız derine girmeyin

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Tekrar selam arkadaşlar ilk attığım mesajda eksikler var motoru yıkamadan önce eksozcuya gitmiştim orta susturucu değişti ordan çıkıp motoru yikattim bugün sabah ta ise giderken büyük bir patlama arka susturucu yarıldı ne rolanti sorunu kaldı ne tekleme sorunu kaldı ama sesten durulmuyor biraz öncede eksozcuya gittim usta elektriksel bi patlama olmuş eksozumda hata yok diyor ben hatalıyı geçtim artık ta bu rolanti tekleme gaz yememe sorunu eksozdanmi yoksa motoru yikattigim için mi çünkü pespese oldu hangisinden oldu eksozu yaptırsam bi daha patlarmi bi akıl verin arkadaşlar çaresiz kaldım yarın eksozcuya mi şaşmaza mi ilk gitmeliyim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Egzoz sistemi rölanti dengesizliğinde etkili olur ama tekleme yaptırmaz. Tekleme varsa ateşleme kaynaklı olur.

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Egzoz sistemi rölanti dengesizliğinde etkili olur ama tekleme yaptırmaz. Tekleme varsa ateşleme kaynaklı olur.
Eksoz patlayınca herşey düzeldi başka bi ustaya sordum distribütör ıslanmıştir dedi baktı sıkıntı yok dedi ama eksoz patlar patlamaz distribütör kururmu

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Şuanki sorunumuz ney hocam?
Egzosta muhtemel bir çatlak mı?
Başka egzoscuya kontrol ettir bence bi. Komple manifolddan egzos ucuna kadar kontrol edilip güzel teşhis konulmalı. Çözüm bulmanız temennisiyle.

Son düzenleme:

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Hocam sorun rolanti düşük tü tekleme yapıyordu boğuluyordu ve bunlarin hepsi yağ antifiriz hava filtresi buji değiştirip aynı gün eksoz değişimi ve mazotla motor yıkamadan sonra oldu şimdi hangisinden dolayı olduğunu düşünürken bugün de eksoz patlayınca sorunlar düzeldi bu arada 1ay içerisinde parça parça eksoz komple değişti 3parcada eksozcu ateşleme sorunu var diyor usta ateşleme de sorun yok eksoz hatalı diyor benim sorunum sorunun bulunamaması yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Sabah nasip olursa ilk egzosu yaptırıp sonrada şaşmaz oto saniyeye gidecem düşündüm de mazda mi çok seviyorum <3

Üst Alt