Mazda 626 GE (1991-97) Motor Yıkama Sonrası Oluşan Tekleme ve Rölanti Sorunu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ngk , bosch bu markalarda buji değişimi sırasında mutlaka tırnak aralıgı kontrol edin , aynı modellerde tırnak aralıkları farklı çıkanları ilk kullanıcıların söylediği oldu.

Geçmiş olsun...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Arkadaşlar okadar ugrastan okadar ustaların fikirlerinden sonra bizim buradaki sanayiye gittim ustaya baştan sona anlattım bu usta coook eski usta şimdi parça satıyor tamir işlerini bıraktı tanıdık olduğu için hatıra bakım dedi bujileri söktü internetten bak bakim uzaklık kaç olacak diye bende formda okumuştum lpg de 0.6 dedim ayarladı taktı sorun çözüldü :) en kısa zamanda buji kablosu al dedi Orjinal olmak şartıyla beş kuruş ta para almadı bu kadar basit bişey için ayarsız arabayla 200km yol yaptim

G3221 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Günaydın arkadaşlar eksoz söküldü bu hale nasıl gelir fikri olan var mı Ekli dosyayı görüntüle 35515

Hadi geçmiş olsun. Biz de böylece bir şey daha öğrendik.
Büyük ihtimal siz aracı ilk çalıştırırken çok marş yaptınız, bu sırada ateşlenemeyen yakıt, egzozdan çıkışa kadar doldu. Sonra susturucu içinde biriken benzin ve benzin buharı yükselen ısı ile birlikte patladı ve egzozu dağıttı. Olay böyle mi gelişti? :p

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hadi geçmiş olsun. Biz de böylece bir şey daha öğrendik.
Büyük ihtimal siz aracı ilk çalıştırırken çok marş yaptınız, bu sırada ateşlenemeyen yakıt, egzozdan çıkışa kadar doldu. Sonra susturucu içinde biriken benzin ve benzin buharı yükselen ısı ile birlikte patladı ve egzozu dağıttı. Olay böyle mi gelişti? :p
Yok hocam 120 ile gidiyordum 82sabit radara yaklaşınca frene bastım 80le geçtim radari gaza bastım gaz yemedi çektim bidaha bastım yok devir 0da ama araç gidiyor stopda etmedi bidaha gaza basınca eksoz patladı resimdeki gibi oldu hala kafama takılan eksoz patlayinca araba düzeldi sabah yeni eksoz takılınca araç çalışmadı akü kutup başlarının ikisini de söktüm 10dakka bekledim bu arada 2dakka debriyaja basılı tutup komple resetledim aracı sonra çalıştı

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Slm Arkadaşlar sıkıntılar çözüldü ama şimdi de farklı bir sorunla karşı karşıyayım devir normal avans normal çekiş normal rolanti normal ama nasıl anlatayım 3sn de bir tın ediyo motor sürekli aynı ayarda aynı tonda devir saatinde 1mmden daha az bir oynama oluyo giderken hidsedilmiyor ama boşta sessizlikte belli oluyor sizce ne olabilir buda bujileri 0,6ya ayarladiktan sonra oldu yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Videosunu paylaşsanız daha iyi olur gibi?
Yarın atayım video ama çok az yani ben biraz sıkıntılıyım bu konularda benim birader baktı duymadı bile :) video da belli olacağıni zannetmiyorum kaputu açıp baktığın zaman 3_4saniyede bir motorun hafif titredigini görüyorum çok ince den ama varla yok arası

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Hocam bence gaz teline bir bakın jikle sistemi veya direksiyon sistemi rolantiyi yükseltiyor ya o belki çok hafif müdahale ediyordur gaz telinin bağlandıyı noktaya iyice bakın hareket ediyormu karbüratör0n ordan ayrıca çekişi iyiyse yürüründe sıkıntı yoksa kulak asmayın derim sonuçta eski araç sorunsuz olması imkansız

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Hocam bence gaz teline bir bakın jikle sistemi veya direksiyon sistemi rolantiyi yükseltiyor ya o belki çok hafif müdahale ediyordur gaz telinin bağlandıyı noktaya iyice bakın hareket ediyormu karbüratör0n ordan ayrıca çekişi iyiyse yürüründe sıkıntı yoksa kulak asmayın derim sonuçta eski araç sorunsuz olması imkansız
İmkansız değildi aslında 8 aydır 0hata kullanıyordum taaki motor bakım ve yıkamadan sonra bu hale geldi çekiş iyi o konuda sıkıntı yok ama pimpiriklik zor zanaat kusursuz olacak

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu miktardaki rölanti oynaması kafaya takılacak şey değil bence.

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Bu miktardaki rölanti oynaması kafaya takılacak şey değil bence.
Haklısınız arkadaşlar ama bu yüzden benim 3.aracim ilk sahibinden aldım
Mesaj otomatik birleştirildi:

2haftadir okumadığım makale izlemediğim video kalmadı her ustaya da güvenip sokturemiyorum aracın parçalarını en son bakımda adam kovacakti beni bi daha gelme dergibi trip attı :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Mesaj otomatik birleştirildi:

2haftadir okumadığım makale izlemediğim video kalmadı her ustaya da güvenip sokturemiyorum aracın parçalarını en son bakımda adam kovacakti beni bi daha gelme dergibi trip attı :)

1. Gaz kelebeğinin oradaki vidadan azıcık havayı açın. Devir düşükse araç kendini toparlamak için gaz veriyor olabilir.
2. Motor soğutma suyunda hava varsa bunu yapabilir. Bunun çözümü de forumda vardı bir yerlerde, şimdi bulamadım.
3. Bir adet şuan kullandığınız marka dışında bir hava filtresi alın ve onunla deneyin. Çok pahalı bir şey değil zaten en kötü yedekte bulunur. Değişimi kendiniz de yapabilirsiniz kolayca, ustalara da mahkum kalmazsınız. ;)

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
1. Gaz kelebeğinin oradaki vidadan azıcık havayı açın. Devir düşükse araç kendini toparlamak için gaz veriyor olabilir.
2. Motor soğutma suyunda hava varsa bunu yapabilir. Bunun çözümü de forumda vardı bir yerlerde, şimdi bulamadım.
3. Bir adet şuan kullandığınız marka dışında bir hava filtresi alın ve onunla deneyin. Çok pahalı bir şey değil zaten en kötü yedekte bulunur. Değişimi kendiniz de yapabilirsiniz kolayca, ustalara da mahkum kalmazsınız. ;)
Teşekkürler harfiyen uygulanacak inşallah duzelir

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Gaz kelebeğinin üstünde ki hava ayar vidasınla sağa sola döndürerek ayarlamayı deneyin. Anında tepki vermez 2-3sn bekleyin çevirince. Benim de lambalarda durunca yapıyordu yolda giderken her lambada ayar yaptım oynama Yok şuan sabit 0.8de duruyor. Denemekte fayda var ücretsiz olan şeyler. Bu oynamaya çok kafaya takılcak şey değil daha beter olmasından iyidir.

Üst Alt