Mazda 6 GH (2007-13) Motor ve Maf Sensörü Temizliği, Buji Değişimi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Üstündeki bosch tu 06.2018 de alımışım 3 seneden fazla olmuş, bence iyi bir süre. Dün acelem olduğundan eve yakın mutlu akü servisi vardı 60 lık mutlu aldım. 580 dedi 550 ye verdiler...
bende 09.2018de almıştım sanırım, kışı çıkaracagını sanmıyorum.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Hangi bujiyi kullanıyorsunuz. Ngk İLTR5A 13g taktım tuhaf bir ses yaptı çalıştırınca. Geri çıkardım uyumlu değil heralde diye. Ama heryerde uyumlu olduğu gösteriliyor.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Hangi bujiyi kullanıyorsunuz. Ngk İLTR5A 13g taktım tuhaf bir ses yaptı çalıştırınca. Geri çıkardım uyumlu değil heralde diye. Ama heryerde uyumlu olduğu gösteriliyor.
Ben bir öncekinde bunu kullandım, sıkıntı olmamıştı. En son bosch aldım, onda da sıkıntı yok

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bizler şunu es geçiyoruz.
Yıpranan yağ ve buji ile düşen performans, çıkan yakıt tüketimi bakım sonrası olması gereken seviyeye geldiğinde bu sonucu buji veya yağ bakımına bağlıyoruz. :rolleyes:

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Bizler şunu es geçiyoruz.
Yıpranan yağ ve buji ile düşen performans, çıkan yakıt tüketimi bakım sonrası olması gereken seviyeye geldiğinde bu sonucu buji veya yağ bakımına bağlıyoruz. :rolleyes:
Abi ben mazdalarımdan performans anlamında hiçbir zaman yakınmadım. Son 6 özellikle hiçbir zaman pişman etmedi. Performansına laf edeni duyduğum zaman da şaşırıyorum

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ben aracı 2015 martta aldım 114.000 km de idi şuan 178.000 de. Aldığımdan bu yana lpg ile kullanıyorum, bakımlarıda aksatmadan yaparım ancak, buji değiştirmek hiç aklıma gelmedi :) :) hocammm @süleyman46
Servise uğradım bugün, kayıtlara baktık enson 2014 te 101 bin km de iridyum buji takılmış... 100 bin km ömrü olduğunu söylediler... Değişmek istersem 4 adet işçilikle birlikte 1000 TL

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Megaparça da uygun bulunca ngk ltr5a 13g aldım. Takimi 400 TL. Taktim calistirdim araba bi tuhaf çalıştı. Sanki bujiler piston kafasına seviyor gibi.tornavida ile dinledim 3. Pistondan geliyordu ses yoğun olarak. Uyumlu olduğundan büyük oranda emindim o yüzden biraz denedim ama ses bariz olunca geri soktum ve eski düz bujilri taktim. Aldığım siteye sordum oradaki sorumlu kişi baya yardımcı oldu ve bujilerin uyumlu olduğu konusunda ısrar etti. Tekrar takip bakacağım deneyecegim bakalım

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Megaparça da uygun bulunca ngk ltr5a 13g aldım. Takimi 400 TL. Taktim calistirdim araba bi tuhaf çalıştı. Sanki bujiler piston kafasına seviyor gibi.tornavida ile dinledim 3. Pistondan geliyordu ses yoğun olarak. Uyumlu olduğundan büyük oranda emindim o yüzden biraz denedim ama ses bariz olunca geri soktum ve eski düz bujilri taktim. Aldığım siteye sordum oradaki sorumlu kişi baya yardımcı oldu ve bujilerin uyumlu olduğu konusunda ısrar etti. Tekrar takip bakacağım deneyecegim bakalım
Geçen burda yine birisi demişti, değiştikten sonra araba tuhaf çalışmaya başladı diye...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Geçen burda yine birisi demişti, değiştikten sonra araba tuhaf çalışmaya başladı diye...
o kişiyi hatırlıyorum :)

bosch marka takmıştı tırnak aralıkları farklı olduğu için bu sorun yaşanmıştı, düzeltti ama ne oldu o kısım bende boş hatırlamıyorum :)

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
o kişiyi hatırlıyorum :)

bosch marka takmıştı tırnak aralıkları farklı olduğu için bu sorun yaşanmıştı, düzeltti ama ne oldu o kısım bende boş hatırlamıyorum :)
İşte böyle şeyleri duyunca değiştirmekten vazgeçiyorum...

Üst Alt