Mazda Xedos 9 Hararetin Yükselmesi ve Fan Müşürü Arızası

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi benim araçta da 2 kademeli fan var. fanın üstünde fan rezistansı var bunun bozuk olma ihtimali yüksek senin fanda da olduğunu var sayıyorum. Veya yalancı hararet dediğimiz şase eksikliği de olabilir gerçekten suyun sıcaklığına bakıp suyun derecesi yükseliyor mu bakmanda fayda var.
Araba çok ısınıyor.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
59352
59353

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ali amca radyatör hiç değişmemiş olabilir dedi ,
İnanılır gibi değil... Ben bu guzuyu tavsiye ederken, motor sıfır yapıldı diye düşünmüştüm... Durum öyle değilmiş maalesef. :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon degismemis dedi.

Şu an sürekli aynı yerden kaçak ilerliyor, kaynatiyolar az ilerden yine veriyor, çamur içinde kalmış ondan diyor.

Yarım kilo çamur nasıl olur ki..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu araç kaç yıl antifrizsiz yol aldı acaba, daha da önemlisi sen bunca zaman bir dünya atraksiyonları bu radyatötle nasıl yaptın, yaşadığın sorunların dolaylı ya da direkt sebebi bu muydu acaba, deli sorular..

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu araç kaç yıl antifrizsiz yol aldı acaba, daha da önemlisi sen bunca zaman bir dünya atraksiyonları bu radyatötle nasıl yaptın, yaşadığın sorunların dolaylı ya da direkt sebebi bu muydu acaba, deli sorular..
En deli soru , merser düzmece bir liste mı verdi , çünkü ben radyatör değişimi de vardı diye hatırlıyorum,keşke atmasaydim kağıtları.
Sağlam arabaymis yine de , 3 yıldır bu şekilde biniyorum, inşallah çok zarar vermemiştir başka yerlere.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
En deli soru , merser düzmece bir liste mı verdi , çünkü ben radyatör değişimi de vardı diye hatırlıyorum,keşke atmasaydim kağıtları.
Sağlam arabaymis yine de , 3 yıldır bu şekilde biniyorum, inşallah çok zarar vermemiştir başka yerlere.
Ah keşke o evrak duruyor olsaydı, Merser'e de sorardık, ki bence hâlâ sorulabilir, kayıtlarda görülür.. Merser değişmişse bu kadar zamanda bu hale gelemez, bence değişilmemiş.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ah keşke o evrak duruyor olsaydı, Merser'e de sorardık, ki bence hâlâ sorulabilir, kayıtlarda görülür.. Merser değişmişse bu kadar zamanda bu hale gelemez, bence değişilmemiş.
Usta kesin konuştu ama bişey diyemeyeceğim.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Bu pislikler antifiriz rengini etkilemiyormu bunlar en altta mı birikmiş,mantıken öyledir ama ben antifiriz rengini merak ettim.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Deneme yaptık. Yine hararet yükseliyor , hatta su attı tahliyeden. Fanin ikinci kademesi yine hararet serçe parmak kala devreye giriyor. ( Devreye girince Hararet ibresi düşmeye başlıyor.
Fark var mı önceye göre bariz şekilde var. Ben bugün birinci viteste 4 bin devir üstü virajlı dağa çıkarak denedim. Dün aynı yerde normal sürünce yükseliyordu. Ve daha yüksek rakımda hararet yükselmeye basladi.Şimdilik daha ellemeyecem, Belen rampasinda yaparsa fanin zimbirtilarini da kurcalariz. Yapacağını da sanmıyorum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Devir dahim hakkında hatırladığın nedir? İç kanatlarını gördün mü hiç?

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Değişti mi hiç? kanatlar eriyor yeteri kadar suyu devirdahim etmiyor bunu konuşmuştuk.
Geçen yaz devirdaim kontrol edildi iyi dediler.
Yarın kalorifer peteğini temizletecem, elektrikciye fan rezistansı olayını soracam .
Olayın peşini yaza kadar bırakırım bı sonuç çıkmazsa. Zaten bı yerde Hararet yükselir oraya da gitmem a.q. :) :)
Watsapina mesaj atıyorum :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yarın kalorifer peteğini temizletecem, elektrikciye fan rezistansı olayını soracam .
Olayın peşini yaza kadar bırakırım bı sonuç çıkmazsa. Zaten bı yerde Hararet yükselir oraya da gitmem a.q. :):)
Nasıl kontrol edildi dille mi? parmaklamı? :p

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Değişti mi hiç? kanatlar eriyor yeteri kadar suyu devirdahim etmiyor bunu konuşmuştuk.
Olayın peşini yaza kadar bırakırım bı sonuç çıkmazsa. Zaten bı yerde Hararet yükselir oraya da gitmem a.q. :) :)
Nasıl kontrol edildi dille mi? parmaklamı? :p
Heee, mincikladik :) :)

Üst Alt