Mazda Motor Yağı Önerisi

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Merhaba Arkadaşlar

aklıma takılan bir durum. belkide karakter olarak detaylara takılmamdan kaynaklanan bir şeyde olabilir. Sürekli aynı yerden yağ alıyordum ve en son alış veriş yaptığımda ambalaj değişti. Yağlar karakter ve teknik olarak aynı ama aralarında bariz fiyat farkı var. hangı yağ orginal ?
50085

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba Arkadaşlar

aklıma takılan bir durum. belkide karakter olarak detaylara takılmamdan kaynaklanan bir şeyde olabilir. Sürekli aynı yerden yağ alıyordum ve en son alış veriş yaptığımda ambalaj değişti. Yağlar karakter ve teknik olarak aynı ama aralarında bariz fiyat farkı var. hangı yağ orginal ?Ekli dosyayı görüntüle 50085
Buralarda yağda ayın oyun işi çok maalesef, oralarda da öyleyse bilemiyorum, değilse kutunun arkasında hologram, etiket vs vardır herhalde... @kadir orijinal konusunda bilgi sahibi olabilir.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Buralarda yağda ayın oyun işi çok maalesef, oralarda da öyleyse bilemiyorum, değilse kutunun arkasında hologram, etiket vs vardır herhalde... @kadir orijinal konusunda bilgi sahibi olabilir.

Etiket değişikliği oldu geçtiğimiz aylarda.
Şuanda sağ tarafdaki gibi mazdanın yeni imaj görüntüsü şeklinde geliyor.

Gok27

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2012
Selam arkadaslar ben mazda 3 2012 dizel aracima Castrol 5/30 ll yag koydum ama sonra baktim ki 5/30 c koydurmam gerekiyormus . Motora zarar verir mi

Not Castrol 5/30 ll yag yeni kutularinda dpfli araclar dahil yaziyor ama benim kutuda bu yazmiyordu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sikinti olur diye gittim bir kac saat sonra yagi dokturup ,yag filtresinide tekrar degistirip 5/30 c aldim . Mazda mi seviyorum :) Saskinligima yanayim . Yagcida diyorki abi o para cebinde sikismis
Tercih ve para senin neticede de;
Ben, Türkçe klavye kullanmanı tavsiye ederim... :hhhhhh:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sikinti olur diye gittim bir kac saat sonra yagi dokturup ,yag filtresinide tekrar degistirip 5/30 c aldim . Mazda mi seviyorum :) Saskinligima yanayim . Yagcida diyorki abi o para cebinde sikismis
Böyle durumların tek çaresi var orjinal kullanmak ;)

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
Merhaba arac yağ eksiliyor 10 60 yağ varmış km s yüksek ve eyağ ekslten araçlar içn üretilmiş... Bu yağdan koysak Bi zararı olurmu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arac yağ eksiliyor 10 60 yağ varmış km s yüksek ve eyağ ekslten araçlar içn üretilmiş... Bu yağdan koysak Bi zararı olurmu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yağ eksiltmesi keçelerden değilse denemekten zarar gelmez...

Son düzenleme:

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
Araçta çözemediğim bana saçma gelen araç iki gün 3 gün yatsın yağ cubugunda gösterge normal... Kullandıgım zaman park ediyorum Bi 20 dakika falan bekliyorum cubugu cekiyorum yağ neredeyse yok... Sıkıntıyı çöze bilsem keçemi motor mu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araçta çözemediğim bana saçma gelen araç iki gün 3 gün yatsın yağ cubugunda gösterge normal... Kullandıgım zaman park ediyorum Bi 20 dakika falan bekliyorum cubugu cekiyorum yağ neredeyse yok... Sıkıntıyı çöze bilsem keçemi motor mu
Aslında 20 dakika yeterli ama 1 saat sonra dene bakalım yağın seviyesi nerede?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
20 dk ile 2-3 gün arasında baya fark var.

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
çözemediğim sıkıntı o zaten motorcuya gidiyorum e görmüyor musun yağ yok diyor, adama da anlatıyoruz durumu , yağ çubuğun da üfleme yok yağ kapağını açıyorum bir şey yok katalizörü yokmuş muayenede fark etik taktırdım egostta aşikar bişe yok önceden kara duman falan atardı gaza yüklenince .. eklemek için yağ aldım şuan koymadım bekliyorum .. bu keçelerden aşırı yağ kaçırsa yere damlar park ettiğim yerlerde bir şey yok. ama kartel tarafı yanı kayısın oldugu taraf ta yağ var ... keçeleri değiştirmek istesem masraflı mı motor falan inecek mi ... en azından motora ona göre bir el atılacak .... bu ikinci aracım ilk araç anadol du :D dili Türkçe idi onla anlaşıyorduk bunu alalı 1 sene oldu yeni yeni anlaşıyoruz.

çözemediğim sıkıntı o zaten motorcuya gidiyorum e görmüyor musun yağ yok diyor, adama da anlatıyoruz durumu , yağ çubuğun da üfleme yok yağ kapağını açıyorum bir şey yok katalizörü yokmuş muayenede fark etik taktırdım egostta aşikar bişe yok önceden kara duman falan atardı gaza yüklenince .. eklemek için yağ aldım şuan koymadım bekliyorum .. bu keçelerden aşırı yağ kaçırsa yere damlar park ettiğim yerlerde bir şey yok. ama kartel tarafı yanı kayısın oldugu taraf ta yağ var ... keçeleri değiştirmek istesem masraflı mı motor falan inecek mi ... en azından motora ona göre bir el atılacak .... bu ikinci aracım ilk araç anadol du :D dili Türkçe idi onla anlaşıyorduk bunu alalı 1 sene oldu yeni yeni anlaşıyoruz.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

@Domestos abinin dediğini deneyin.

1 saat sonra bakın , daha sonra 2 saat yaptın.

Ne zaman normal gösteriyor onu merak ettim açıkcası.

Zaman ilerledikçe çubukta yağ görmek bana mantıklı geliyor.

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
2, 3 saatte hemen hemen yarıma yakın ama 1 2 gunu buldumu fullun az altında

Üst Alt