Mazda Motor Yağı Önerisi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi şaka yapıyorum ya, yağ değişenler hemen bunları yazıyor, ironi yaptım..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hemen göm beni hemenn :p
İroniye aşina olmayan nesilim ben... :D

Emojilerden çakozladım da, doğrusunu yazmadan duramadım işte... ;) kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Guzunun yağ bakımı için ön araştırma yapıyorum.Şu sitede fiyatlar daha uygun görünüyor, daha önce alışveriş yapan oldu mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Guzunun yağ bakımı için ön araştırma yapıyorum.Şu sitede fiyatlar daha uygun görünüyor, daha önce alışveriş yapan oldu mu?
Liki moli nin kendi sitesi, güvenle alış veriş yapılabilir, bende bu yağı düşünüyorum bir dahaki sefere ama 3 Litre konulduğu için 3 tane 1 lik mi alsam, 4 litrelik mi alsam karar veremedim, sonuçta aynı fiyata geliyor... Gerçi bir dahaki değişime de on bin km var... :utan:

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
182.000 de aldım arabayı şu an 197.000 de. 15 Haziran da almadan 1 hafta önce yağ bakımı yapılmış, ben temmuz başında tekrar yaptırdım.(petronas), 28 Ekim'de motul x clean efe koydurdum 192.000 de. 10 bin km de 3 kere yağ değişmiş oldu. Şimdi de 5 litre motul x clean efe, liqui Molly motor clean(500ml) motor iç temizleyici, 4 litre petrol ofisi çalkalama,durulama hazırda bekliyor. Arabanın evveliyatını çok net bilmediğim için, bir motul ya da liqui Molly motor temizleyici daha alarak

Eski yağ+ temizleyici
Po 2lt+ temizleyici
Po 2 lt çalkalama durulama
Motul+orjinal Filtre

şeklinde iyi bir temizlik yapmak istiyorum. Abartı mı olurdan önce usta levyeyle kovalar mı onu merak ediyorum. (Motuldan memnunum bu arada)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@ayd kesinlikle abartı olmaz, siz ne isterseniz ustanın onu yapmak görevi ;)

Ama iki numaralı madde gereksiz gibi ;)

Po 2lt+ temizleyici

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Buradan birinden almış olsam gereksizdi de, bir sefer sağlam temizlik görsün diyorum.

Peşpeşe olması sıkıntı olabilir.
Şöyle bir şey olsa;

Eski yağ+ temizleyici
Motul+orjinal Filtre

2-3 bin kilometre sonra aynı işlem tekrar ;)

Ben şahsen bu şekilde yapmıştım. İlk bakımları çok kısa aralıklarla yapmıştım. Ama bu seferki gerçekten çok kısa olacak 3000 km civarı :D

badilcan

Katılımcı
Hocam burası İzmirde Egemot Otomotiv , güvenilir esnaftılar. Ben bir kaç aracımı oraya götürmüştüm. İçiniz rahat olsun .

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Peşpeşe olması sıkıntı olabilir.
Şöyle bir şey olsa;

Eski yağ+ temizleyici
Motul+orjinal Filtre

2-3 bin kilometre sonra aynı işlem tekrar ;)

Ben şahsen bu şekilde yapmıştım. İlk bakımları çok kısa aralıklarla yapmıştım. Ama bu seferki gerçekten çok kısa olacak 3000 km civarı :D
Mantıklı, bu şekilde yapayım. :harika:

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
GG' de 100'e 25 indirimim varmış. En uygun satıcıda kargo hariç fiyat 135 TL

109+ kargo bedline gelmiş oluyor.2019 8. ay üretimi imiş
Bir de atf additive almak istiyorum ama kararsız kaldım yağı mı alsam katkıyı mı:koptum:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
GG' de 100'e 25 indirimim varmış. En uygun satıcıda kargo hariç fiyat 135 TL

109+ kargo bedline gelmiş oluyor.2019 8. ay üretimi imiş
Bir de atf additive almak istiyorum ama kararsız kaldım yağı mı alsam katkıyı mı:koptum:
Ohannesss :eek: katkıyı 2 yıl önce 50 liraya almıştım...

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Arkadaşlar otomatik şanzıman yağı önerisi alabilir miyim.dexron 3 ve sonrası olursa sevinirim tşkler

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Aracım 162 binde dün yetkili servisle şanzuman yağı değişimi için görüştüm fakat, eğer araçta bir sorun yoksa tavsiye etmiyoruz dediler

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Şanzıman yağı değişimi ile ilgili farklı görüşleri aklım bir türlü almıyor. Kimi usta değiştiriyor, kimi gerek yok diyor, kimi yarı yarıya eski-yeni yağ karışımı yapıyor. ( Hayvan gibi şi yapıyorsunuz videosundaki gibi oldu, kimi ağza giriyor, kimi burna giriyor, dinime imanıma yanlış uygulama yapan kimse bi depük vurmak lazım :koptum:)
Yani gerçekten bilmiyorum ve doğrusu hangisi merak ediyorum. Yağın eskimesi bu kadar makbulse, sıfır araba alır almaz çıkma şanzıman yağı bulup değiştirmek lazım. Hatta eski yağın faydaları diye birşeyler bulup, eski yağ işine girip yenisinin iki katına satıp para kazanılabilir. Karışım işine gelirsek, akvaryumcular suda üremiş olan yararlı bakteri olayından dolayı suyun hepsini değiştirmiyor ya, acaba eski yağın içinde şanzıman için faydalı bakterimi ürüyoro_O yani üç farklı görüşte eşit sayıda usta var desek yaklaşık %65 i yanlış uygulama yapıyor. Çık işin içinden çıkabilirsen.:acpsnr:

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Şanzıman ustasından aldığım bilgiye göre uzun süre yağ değişmemişse hiç değiştirmemenin daha sağlıklı olacağı yönünde ben 2 sene önce aracımı ilk aldığımda değiştirdim 30000 km olmuş değiştirsem iyi olur dedi o yüzden arayışa girdim.aracım 94 model dexron 3 ve üzeri al dedi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şanzıman yağı değişimi ile ilgili farklı görüşleri aklım bir türlü almıyor. Kimi usta değiştiriyor, kimi gerek yok diyor, kimi yarı yarıya eski-yeni yağ karışımı yapıyor. ( Hayvan gibi şi yapıyorsunuz videosundaki gibi oldu, kimi ağza giriyor, kimi burna giriyor, dinime imanıma yanlış uygulama yapan kimse bi depük vurmak lazım :koptum:)
Yani gerçekten bilmiyorum ve doğrusu hangisi merak ediyorum. Yağın eskimesi bu kadar makbulse, sıfır araba alır almaz çıkma şanzıman yağı bulup değiştirmek lazım. Hatta eski yağın faydaları diye birşeyler bulup, eski yağ işine girip yenisinin iki katına satıp para kazanılabilir. Karışım işine gelirsek, akvaryumcular suda üremiş olan yararlı bakteri olayından dolayı suyun hepsini değiştirmiyor ya, acaba eski yağın içinde şanzıman için faydalı bakterimi ürüyoro_O yani üç farklı görüşte eşit sayıda usta var desek yaklaşık %65 i yanlış uygulama yapıyor. Çık işin içinden çıkabilirsen.:acpsnr:
Otomatik şanzıman yağı değişmez diyen kullanıcılar ile bende çok karşılaştım. Biz mi doğru onlar mı doğru şanzımanı önce kim kucağa alırsa anlayacağız :koptum:

Geçen sene YouTube da şanzıman yağı komple değişim olmaz diyen bir zat'ın yorumları
49987
49988
49989
49990
49991

Üst Alt