Mazda 626 GF (1997-02) Sol Ön Kapı Açılmıyor, Neden Olabilir? (Fotoğraflı Çözümü Konu İçinde)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yalnız tiner kullanırken dikkatli olamakta fayda var çok hızlı alev alır, ayrıca sentetik-selülozik ayrımı vardır. Selülozik olan plastik aksamlara zarar verir.
Aynen abi güzel noktaya değinmişsin. Selülozik tiner plastik aksamlara zarar verebilir. Sentetik tinerinde selülozik tinerinde alev alma riski vardır dikkat etmek gerek O0

ahmoztrk

Katılımcı
Ahmet abi yöntemi yazmış. WD-40 pas sökücü-yağlayıcı. Tekzen de var Rıdvan hocam ordan temin edebilirsin

Hakan abi, şimdi bu WD-40 ı bende yağlayıcı bilirdim olta makinelerimin temizliğini bununlar yapardım, fakat WD-40'ın yağı sökme özelliği varmış. O yüzden (Bu araba parçası gibi büyük parçalarsa sorun oluşturmayabilir) olta makinelerinin bilye ve çarklarına zarar vermesin diye bununla temizlemiyorum. Geçenlerde de Koçtaş'ta gördüm WD-40'ın yan ürünleri çıkmış, sıvı gresi, silikonlu - silikonsuz gres yağları, zincir, hareketli aksam, çark ve dişliler, rulmanlar için hepsine farklı özelliklerde yağ çeşitleri yapmış. Würth ürünleri de bu anlamda çok başarılı.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Hakan abi, şimdi bu WD-40 ı bende yağlayıcı bilirdim olta makinelerimin temizliğini bununlar yapardım, fakat WD-40'ın yağı sökme özelliği varmış. O yüzden (Bu araba parçası gibi büyük parçalarsa sorun oluşturmayabilir) olta makinelerinin bilye ve çarklarına zarar vermesin diye bununla temizlemiyorum. Geçenlerde de Koçtaş'ta gördüm WD-40'ın yan ürünleri çıkmış, sıvı gresi, silikonlu - silikonsuz gres yağları, zincir, hareketli aksam, çark ve dişliler, rulmanlar için hepsine farklı özelliklerde yağ çeşitleri yapmış. Würth ürünleri de bu anlamda çok başarılı.

Doğrudur abi, bu tarzda ürünler çok WD-40'ın daha kaliteli olduğunu duydum bu konuda, Würth'de kaliteli ürünler yapıyo

Bu tarz; yağlayıcı, temizleyeci, yapıştırıcı vs vs gibi ürünler az paraya çok iş yapabiliyor. Tekzen, Koçtaş vb. yerleri ara sıra gezmekte fayda var

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
WD-40 ile yağını pasını kirini temizleyip, sıvı gresle yağlama yapabilirsiniz.
tamam sağolun deneyecem ilk fırsatta
Yalnız tiner kullanırken dikkatli olamakta fayda var çok hızlı alev alır, ayrıca sentetik-selülozik ayrımı vardır. Selülozik olan plastik aksamlara zarar verir.
selülozik mi sentetik mi olması gerektiğine cevap vermeminiz iyi olmuş elimde selülozik var gidince sentetik tiner slırım alev aldığını biliyorum tecrübeyle sabit :) bi keresinde bi kutu tineri patlattım aklım çıktı :D 3 yıl tinerle haşır neşir oldum yanlış anlaşılmasın tinerci değildim :D istanbulda boya üzerine bi fabrikada çalışmıştım orada çok kullanıyorduk

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Gaz yağı bulamazsın, balata temizlik spreyi ile olabilir, yağlayıcı spreyler ile olabilir...
gazyağı satıyorlar buralarda abi hem elimde mevcut şuan onun için sıkıntı yok önemli olan en iyi hangisi temizlerse onu kullanayım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gazyağı ile temizle ve yağlayıcılarla yağla yeterli...

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
benim aracın kapısının açılmaması kilit motorundan çünkü kilitleme kolunu elimşe çektiğimde kapı içeriden de dışarıdan da çok rahat açılıyor yani kilit motoru kilidi açamıyor bende bugün söktüm hem sağı hem solu sağ tarafın motoru gayet güzel çekiyor teli elimle oynattığımda da sıkıntı yok ama sol tarafın motoru işlemiyor teli elimle dahi zor oynatıyorum görünen o ki motor alacaz ama nerden alacaz üzerindeki orjinal motor bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum [member=9]domestos[/member] [member=10]emytoget[/member] [member=2]Oğuzhan[/member] [member=66]Adem Usta[/member] m [member=41]aliparlar1983[/member] ve diğer arkadaşlardan

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Rıdvan hocam onun bozulacak bir tarafı da yok aslında motorun içini açıp baktın mı?

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
açmayı denedim ama açamadım bişey olmasın diyede fazla zorlamak istemedim
motorun üzerinde küçük kol var kapıları kilitleyip açan onu elimle dahi zor oynatıyorum sıkışmış gibi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
589 84 60 ( vizyon ) burayı ara abim benim, selamımı söyle, Sabit ya da Bülent ile görüş.

Ustam başka bir konuda yedek parça için böyle bir tavsiyede bulunmuştu, arayıp görüşmekte fayda vardır mutlaka... ;)

Bende detaylı araştırma yapıyorum, bulursam bir şeyler paylaşırım... Olmadı son çare olarak çıkmacı bakarsın...

Forumda da [member=235]badass[/member] isimli üyemiz balon kasa parçaları var diyordu kendisiyle de görüşebilirsin, balon kasanın parçaları senin kasaya da uyabilir...

[member=235]badass[/member] (0544 313 30 18 Kadir GÜMÜŞTAŞ)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Ustam başka bir konuda yedek parça için böyle bir tavsiyede bulunmuştu, arayıp görüşmekte fayda vardır mutlaka... ;)

Bende detaylı araştırma yapıyorum, bulursam bir şeyler paylaşırım... Olmadı son çare olarak çıkmacı bakarsın...

Forumda da [member=235]badass[/member] isimli üyemiz balon kasa parçaları var diyordu kendisiyle de görüşebilirsin, balon kasanın parçaları senin kasaya da uyabilir...

[member=235]badass[/member] (0544 313 30 18 Kadir GÜMÜŞTAŞ)
eyvallah abi sağolasın

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
açmayı denedim ama açamadım bişey olmasın diyede fazla zorlamak istemedim
motorun üzerinde küçük kol var kapıları kilitleyip açan onu elimle dahi zor oynatıyorum sıkışmış gibi

Daha önceki aracımdaki sonradan monte edilen merkezi kilit motorlarından birisi çalışmıyordu ve içi açılacak gibi değildi ama elektrikçim sağolsun bir şekilde açmayı başardı, içini temizledi yağladı geriye silikon ile yapıştırarak kapattı, mis gibi olmuştu... Nasıl olsa gözden çıktı bu kilit, bi kurcala istersen hocam... ::)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Daha önceki aracımdaki sonradan monte edilen merkezi kilit motorlarından birisi çalışmıyordu ve içi açılacak gibi değildi ama elektrikçim sağolsun bir şekilde açmayı başardı, içini temizledi yağladı geriye silikon ile yapıştırarak kapattı, mis gibi olmuştu... Nasıl olsa gözden çıktı bu kilit, bi kurcala istersen hocam... ::)
doğru söylüyorsun abi benimde aklıma bu şekilde geldi nasılsa gözden çıktı benim ki vidalı kapak az bişey açılıyor ama tam gelmiyor bi yerler takılıyor sanki bi daha deneyeyim :)

Resimlerden bak fiyat yazıyor fiyat olmayanlar sadece y.servis..
Burada ise alabilirsin yada servisten sorabilirsin yada çıkma..
Yan sanayisi yok dünya çapında ama başka araca üretilip uyumlu olan varmı bilmiyorum..
O pArça içi açıulıp temizlenmesi en mantıklısı diye düşünüyorum.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Ali abi yine döktürmüş. Neyse ben olsam öncelikle motorun artı eksi elektrik girişlerinin hangisi olduğunu bulurdum. Daha sonra ince yağ ile bir yerlerinden içine yağ enjekte ederdim arkasından direk akünün kutup başlarına bağlayarak yukarı aşağı oynatırdım. belki düzelir. Düzelmezse içine girmeye çalışırdım. Girdin topladın yine mi olmadı. Çıkmacı yada servisten fiyat sorardım. Makul gelmezse üniversal motorlardan birini bir şekilde uydururdum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ali abi yine döktürmüş. Neyse ben olsam öncelikle motorun artı eksi elektrik girişlerinin hangisi olduğunu bulurdum. Daha sonra ince yağ ile bir yerlerinden içine yağ enjekte ederdim arkasından direk akünün kutup başlarına bağlayarak yukarı aşağı oynatırdım. belki düzelir. Düzelmezse içine girmeye çalışırdım. Girdin topladın yine mi olmadı. Çıkmacı yada servisten fiyat sorardım. Makul gelmezse üniversal motorlardan birini bir şekilde uydururdum.

BUDUR !!

O0

Üst Alt