Mazda 626 GF (1997-02) Çamurluk Lastiğe Sürtüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
323modifiye bolumunda camber konusu var butun sorunlarina cozumleri orda yaziyor jant degistirmeden yapilabilecekler eger takildigin yer falan olursa irtibata gecelim cozeriz yanliz bana biraz detayli resim cekebilirsen daha rahat olur

ahmoztrk

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Hemen alma bencede. 16 inç ebata geçeceksen şu andaki lastikler bittikten sonra al derim. Boşa gitmesin lastikler.

Şu anki lastiklerim zaten bitik. O yüzden diyorum 14 teneke jantlara kışlık alayım yaza da bu jantları yenisi ile takas ederim artık.

ahmoztrk

Katılımcı

323modifiye bolumunda camber konusu var butun sorunlarina cozumleri orda yaziyor jant degistirmeden yapilabilecekler eger takildigin yer falan olursa irtibata gecelim cozeriz yanliz bana biraz detayli resim cekebilirsen daha rahat olur

Tamam ben fotoğrafları çekince sizinle irtibata geçerim. Konuyu da bir inceleyeyim, takıldığım bir şey olursa sorarım. Teşekkürler.

ahmoztrk

Katılımcı

Bu konuda yazdıklarınızı okudum elinize sağlık. Benim bu araba ilk arabam, yakın zamanda bir bebeğimiz olacak diye aldım arabayı. O yüzden güvenlik bizim için daha ön planda. Camber yaptığımız lastikler düz yolda tutuşu zorlaştırıyor bu da beni ürkütür. Benim şmförlüğüm o arabayı yolda tutmaya yeter ama ne bileyim ileride hanım filan da kullanırsa bu iyi bir çözüm olmaz bizim için. Belki arabanın arkasını bir iki cm kaldırmakta olabilir. Eğer ofseti küçük yeni bir jant alamaz isem, bu yola gitmeyi düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Camberi sokup 94 323u amortisor mil takozunu taktim yuk bindiginde araba tam oturmuyor takozda kaliyor orda resimlerde var o takoz orjinalinden buyuk istersen bi daha bi bak konuya amortisor mil takozu ile sorunu cozebilirsin.

ahmoztrk

Katılımcı
Camberi sokup 94 323u amortisor mil takozunu taktim yuk bindiginde araba tam oturmuyor takozda kaliyor orda resimlerde var o takoz orjinalinden buyuk istersen bi daha bi bak konuya amortisor mil takozu ile sorunu cozebilirsin.

O amortisör takozunun gerekenden büyüğünü taktığımızda amortisör o takozlara daha fazla oturacak ve onların yıpranma süresi kısalacak doğru mu düşünüyorum. Bunun yanında ben size fotoğraflarını çekeceğim zaten ama şunu söyleyeyim; benim şu anda çamurluk ucu ile teker üst sırtı arasındaki yere 3 parmağım anca giriyor. Bu takozun ne kadar büyünü takmak gerekir acaba?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet lastik yanağı dışarıda kalıyor, Jant göbeğinin kalınlığı standart değil herhalde... Ya da lastik tabanı geniş... ::)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Amortisor milindeki takozun saglam olup olmadigina baktinmi?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Fazla bi ihtimal kalmadi jant gobegi kalin ise ordan traslat yada lastigin tabani ile yanagini kucult eski ofsetli jantda bende 60yanak surtuyordu 55 takmistim surtmemisti
Yada janti et degeri dusuk baska bi jantla takas falan yapman gerekecek

ahmoztrk

Katılımcı
Fazla bi ihtimal kalmadi jant gobegi kalin ise ordan traslat yada lastigin tabani ile yanagini kucult eski ofsetli jantda bende 60yanak surtuyordu 55 takmistim surtmemisti
Yada janti et degeri dusuk baska bi jantla takas falan yapman gerekecek

Jant göbeğini tornada alabiliyorlar mı? Bunun bir zararı olu mu? Bir Yarım cm bize yeter aslında?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Benim gobek ince idi ben aldirmadim ama alabiliyorlar

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Elimden geleni yapmaya calisiyom benim icin bi zevk :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Su resim geldi aklima
54de26bf0588686bda5078ed2613f723.jpg

ahmoztrk

Katılımcı
Arabama orijinal 14 inch mazda jantı alarak sorunu çözmüş bulunmaktayım, konu kilitlenebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt