Mazda 626 GE (1991-97) Yedek Su Haznesinde Taşma Sorunu

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Eğer conta yanıksa ve sürmeye devam ederseniz silindir kapak çatlar. Çıkması 1000 tl ve toplam masraf 2000 i geçer. Aman kuzuya zarar vermeyin.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Termostat radyatörden çıkan kalın hortumun ilk girdiği yerde. Yeri dardır sökülünce kapamak için conta lazım. Yada güzelce sıvı conta cekilip idare edilebilir. Radyatörden çıkan hortum kayışların tarafında biraz aşağıda

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Devirdaim olma ihtimali bence çok az kolay kolay erimez anca çin malı dandik bişeyse erir.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bugün Sanayide Bakındım Araştırdım Biraz.. 1.1 Bar Önerilen Markalardan Yoktu..İşe Yarar Olarak Üzerinde 0.9 Bar Hyundaı Mobis - H100 -96 Yazan Bulabildim..Sizce Uyarmı Bu..0.9 Barda Sıkıntı Çıkarmı..Genelde 0.9 Bar Satıyorlar..

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bugün Sanayide Bakındım Araştırdım Biraz.. 1.1 Bar Önerilen Markalardan Yoktu..İşe Yarar Olarak Üzerinde 0.9 Bar Hyundaı Mobis - H100 -96 Yazan Bulabildim..Sizce Uyarmı Bu..0.9 Barda Sıkıntı Çıkarmı..Genelde 0.9 Bar Satıyorlar..
Radyatör kapağı hararet yaptırmaz bence gereksiz masraf olur. Adem ustanın parçacısına sormak lazım onda vardır. Neredesin abi sen istanbuldaydın? Noldu biyeremi gittin

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Radyatör kapağı hararet yaptırmaz bence gereksiz masraf olur. Adem ustanın parçacısına sormak lazım onda vardır. Neredesin abi sen istanbuldaydın? Noldu biyeremi gittin
Hala Ümraniye deyim..Vakit Yok Murat Saç Sakal Birbirine Karıştı..Dibimdeki Sanayiye Bile Çay Paydosunda Gidebildim..

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Haklısın Abi..Bir Kaç Defa Daha Saç Sakal Kırpmışlığım Olmuştur..:eek: Hatırlattığın İleti Tarihinde İzin Öncesi İş Yetiştirme Telaşı Devamında İzin Ve Dönüşünde Geceye Geçip Foruma Fazla Zaman Ayıramadığımdan Kaynaklı Konu Hort Kıvamına Gelmiş.. Affınıza Sığınarak Konuya Dönüyorum..İlk Etapta 0,9 Bar Radyatör Kapağı Taksamda Sonrasında 1,1 Bar Kapak Bulup Taktım Ve Takibe Başladım..(Eskisinin Contaları Deforme Olmuştu Bi Bahaneyle Değişmiş Olduk) Hafta Sonu Ustayla Konu Üzerine Konuşup Bi Taraftanda Hortum Ve Kelepçeleri Kontrol Ederken Usta Lpg Regülatörüne Giren Su Hortumun Kelepçesini Gevşetti Su Gelene Kadar Bekledi..Sisteminde Hava Var Dedi Suyu Tamamlayıp Kapattık..Birkaç Gün Sonra Radyatör Tahliyesinden Suyu Boşaltıp 2 Litre Antifiriz Alabildiği Kadar Su Koydum Kapak Açık 2 Sefer Fan Açtırdım..Biraz Gezintiden Sonra Ustanın Gevşettiği Kelepçeyi Bende Gevşetip Birazda Oradan Havayı Aldım..:eek: Sonrasında İstanbul Şehir İçi Trafiği, Memleket Yolculuğu Ve Oradaki Gezintilerim Köy,Tarla,Yayla Yolları (Guzu Full Çakılı Şekilde) Sonrasındaki Kontrollerimde Herhangi Bir Taşma Yükselme Yoktu..Yalnız Köye Gittiğimin Günün Ertesinde En Son Yapılan İşlemlerden 950 km Sonra Aynı Noktadan(Kelepçeden) Az Biraz Hava Aldım Ve Radyatör Kapağını Açarken Dökülen Dahil Yarım Litre Su Koydum..İstanbul a Gelmeden Önce Her İhtimale Karşı Kapak Açık 2 Sefer Fan Açtırdım Öyle Çıktım Yola..Çok Şükür Kazasız Belasız Geldik.. Gidiş Gelişimde Hararette Yükselme Olmadı..Yolda Ve İstanbula Geldikten Sonra Sadece Yedek Hazneye Bakıyorum Hava Alma Ve Su Eksilmesine Daha Bakmadım.. Şehir İçi Trafiğinde Takiplerim Devam Edecek..
Burda Kafamı Kurcalayan Sistem Neden Hava Yapıyor..Yada Hortumdan Çıkan Havamı..
Kontrol Ederken Burnu Keskin Koku Alan Birini Bulacam:)..
Şimdilik Bu Kadar Gelişmeleri Yazarım Abi..Konuyu Takip Eden Ve Okuyan Arkadaşlara Saygılarımı Sunuyorum..Selametle..

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Şu an ismini hatırlamıyorum ama motor belli ısıya gelince su devridaimini açan motorla hortumların bağlandığı yerde bir parça var değiştirirsen belki oradandır sorun çözülebilir. Ben de bir kez değiştirmiştim hararet yükseliyordu. Müşür diyesim geliyor ama değildi sanırım.

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Şu an ismini hatırlamıyorum ama motor belli ısıya gelince su devridaimini açan motorla hortumların bağlandığı yerde bir parça var değiştirirsen belki oradandır sorun çözülebilir. Ben de bir kez değiştirmiştim hararet yükseliyordu. Müşür diyesim geliyor ama değildi sanırım.

Termostat

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Evet termostat, ben değiştirince sorun bitmişti. Açmıyormuş, araba çabuk ısınıyordu. Değiştirince artık bir daha ısınmadı.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Hayırlı akşamlar arkadaşlar.Konuyu hortlatıyorum ama benim de bu konuda bir sorum olacak.
Geçen gün 2001 Mazda 626 aracımın boğaz kelebeğine giden su hortumlarını değiştirdim.Daha sonra su eksilmiştir diyerek en yüksekte bulunan su hortumu olan lpg regülatör hortumunu çıkarıp oradan su ekledim.Eklerken baktım bir türlü dolmuyor.Radyatör kapağının yanından yedek depoya giden hortumu elimle kapattığımda baktım ki su doldu.Yani bizim üstten koyduğumuz su yedek depoya gidiyormuş.
Bugün sabah okula gitmek için arabayı çalıştırdım.Durduğu yerde 10 dakika falan çalıştı.Daha sonra okula geçtim ama bu arada araç lpg ye hiç geçmedi.Okula vardığımda kaputu açtım bakayım diye.Baktım ki yedek depodan su atıyor.
Akşam okul çıkışı denediğimde yine lpg hortumundan verdiğim suyun yedek depoya gittiğini gördüm.
Adem ustayı aradım ne yapayım diye?Bana radyatör kapağının bozulduğunu ve suyu yedek depoya kaçırdığını söyledi.Kapak gelene kadar yedek depoya giden hortumu bir şekilde kapatıp öyle kullanmamı söyledi.
Böyle bir durum başına gelen var mıdır acaba?
Bildiğim kadarıyla üzerindeki orijinal kapak.Ve bu bir anda nasıl bozuldu.
Daha önceden de lpg hortumundan su eklediğim olmuştu ve borular dolunca öyle kalıyordu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapağın bozulma durumu GE 626'da başıma gelmişti ve fan açılınca yedek su kabından taşma yapıyordu, kapağı kendimce kurcalayarak yerine tam oturmasını sağlayınca, taşma kesilmişti...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hayırlı akşamlar arkadaşlar.Konuyu hortlatıyorum ama benim de bu konuda bir sorum olacak.
Geçen gün 2001 Mazda 626 aracımın boğaz kelebeğine giden su hortumlarını değiştirdim.Daha sonra su eksilmiştir diyerek en yüksekte bulunan su hortumu olan lpg regülatör hortumunu çıkarıp oradan su ekledim.Eklerken baktım bir türlü dolmuyor.Radyatör kapağının yanından yedek depoya giden hortumu elimle kapattığımda baktım ki su doldu.Yani bizim üstten koyduğumuz su yedek depoya gidiyormuş.
Bugün sabah okula gitmek için arabayı çalıştırdım.Durduğu yerde 10 dakika falan çalıştı.Daha sonra okula geçtim ama bu arada araç lpg ye hiç geçmedi.Okula vardığımda kaputu açtım bakayım diye.Baktım ki yedek depodan su atıyor.
Akşam okul çıkışı denediğimde yine lpg hortumundan verdiğim suyun yedek depoya gittiğini gördüm.
Adem ustayı aradım ne yapayım diye?Bana radyatör kapağının bozulduğunu ve suyu yedek depoya kaçırdığını söyledi.Kapak gelene kadar yedek depoya giden hortumu bir şekilde kapatıp öyle kullanmamı söyledi.
Böyle bir durum başına gelen var mıdır acaba?
Bildiğim kadarıyla üzerindeki orijinal kapak.Ve bu bir anda nasıl bozuldu.
Daha önceden de lpg hortumundan su eklediğim olmuştu ve borular dolunca öyle kalıyordu.
Adem Usta gerekeni söylemiş üstüne laf etmeye gerek yok.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Kısa zamanda kapak elinize geçecekse ve bu süreçte uzun yol yapmayacaksanız yedek depoyu tıkamaya falan uğraşmayın, eksilme miktarı kadar ekleme yapıp yeni kapakla denemesini yapın.

Üst Alt