Mazda 626 GE (1991-97) Rölanti Sorunu Olanlar İçin

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Konya'da Gümüşlü Oto diye bir usta var. Ustada Tosun usta gibi bordo 626 var. Rölanti problemlerini çözüyorum diye yazmıştı. Bazen bu dediğim müşirden oluyormuş. Tecrübem yoktur ustanın söylediğini yazdım sadece :)

Sorun düzelmezse ustayı arayıp sorarız belki telefonda yardımcı olur

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Konya'da Gümüşlü Oto diye bir usta var. Ustada Tosun usta gibi bordo 626 var. Rölanti problemlerini çözüyorum diye yazmıştı. Bazen bu dediğim müşirden oluyormuş. Tecrübem yoktur ustanın söylediğini yazdım sadece :)

Sorun düzelmezse ustayı arayıp sorarız belki telefonda yardımcı olur
Ahanda benim ustadan bahsedilmiş:) Çözüm olarak yaptıkları accord bujisi kullanmak, başka bişey varmıdır bilmiyorum da, komple motoru değiştirtmeye kalkmazlar inşallah.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ne ki bu Accord bujisi? Ben anlamadım? :kötü:
Sanırım şuydu;
image.jpeg

Neresiydi hatırlamıyorum ama bir konuda bir usta Accord bujileri kullanarak 626'nın daha sağlıklı çalıştığını belirtmişler. Bu konuda forumdan bir deneyim paylaşılırsa ben de denemeye cesaret edebilirim. Cesaret derken bujiye verecek paraya kıymayı kastediyorum. :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Sanırım şuydu;
Ekli dosyayı görüntüle 14548

Neresiydi hatırlamıyorum ama bir konuda bir usta Accord bujileri kullanarak 626'nın daha sağlıklı çalıştığını belirtmişler. Bu konuda forumdan bir deneyim paylaşılırsa ben de denemeye cesaret edebilirim. Cesaret derken bujiye verecek paraya kıymayı kastediyorum. :)

Buji... Şimdi dank etti! Bu olayın problemi geçen ustadan çarptığım tanesi 90 lira olan bujiler mi yani? :eek:
Uyy ben ne edem nerelere gidem? :acpsnr:
Buji anahtarının numarası kaçtı dostlar? :confused:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Buji... Şimdi dank etti! Bu olayın problemi geçen ustadan çarptığım tanesi 90 lira olan bujiler mi yani? :eek:
Uyy ben ne edem nerelere gidem? :acpsnr:
Buji anahtarının numarası kaçtı dostlar? :confused:
Çok da zannetmiyorum aslında bujiden olacağını ama senin bu rolanti olayının buji değişiminden sonrasına denk gelmesi tesadüf de olabilir ilgili de olabilir. :confused:

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
Değerli abi ve kardeşlerim uzun zamandır bir soruma cevap arıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Mazda 626 1993 GE kasa aracım var. Direksiyonu tam sağ ve ya tam sola manevra yapınca yani direksiyonu sona dayayınca rolanti aşırı derece düşüyor hatta bazen gaz vermeyince stop ediyor. direksiyonu hızlı toplarsan sıkıntı cıkarmıyor... Bu konu hakkında bilgisi olan ya da başına gelen var mıdır ? @Murat @Oğuzhan @hakan_emre @domestos @ezmocesteri @bayraktar @faroz_52

Üst Alt