Mazda 626 GE (1991-97) Radyatör - Hortum Değişimi ve Hava Alma

Geçen hafta değiştirdiğim üst radyatör hortumlarından sonra bu C.tesi de radyatörümü değiştirdim.

Hortumlar alt üst 25 TL Radyatör 230 TL- kapak hariç (190 tl yede vardı) işçilik 30 TL alt hortum durumu iyiydi, zaten gelende eski kasanın ki olunca geri verdim. Üst hortumu ben değiştirmiştim. Radyatörde delik yama çokca vardıı, değiştirerek hava olayını çözmüş oldum, araç bazen lpg geçme ve su eksiltmede yapıyordu sabahları özellikle, şimdi ok gibi oldu o konu..

Yalnız değişimden sonra kalorifer ısınmadı, lpg geçmedi, bayağı hava olayı oldu. Sabırla lpg,kelebek, kalorifer girişlerden bayağı uğraştık havayı aldık sonunda..

Araçta yaklaşık 4.5 lt antifiriz ile birlikte 2.5 lt kadar saf su var..

Ekli dosyalar

• 4.jpg
    4.jpg
    81.5 KB · Görüntüleme: 213
  • 1.jpg
    1.jpg
    100.6 KB · Görüntüleme: 206
  • 3.jpg
    3.jpg
    88.7 KB · Görüntüleme: 209
  • 2.jpg
    2.jpg
    84.3 KB · Görüntüleme: 217

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun canım kardeşim... :) :nazar:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bülent İle Piştiş.JPG

Mesaj saatine dikkat eden de, sözleşip aynı anda yazıyorlar zannedecek... Gerçi böyle olsa bile aynı saati tutturmak imkansız gibi...

:D

Son düzenleme:

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Hayırlı olsun ali abi güle güle kullan uzun süre sıkıntı çıkartmaz inşallah

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hayirli olsun abi radyatorun benimde ust hortumu almam lazim

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Anlatayım. Radyatör değişiminden sonra, üst hortumun oradan,radyatörden, lpg mikserinin oradan suları doldurduk ve çalıştırdık, 10 dk kadar sonra motor ısınmaya başladı, radyatör kapağını kapattık, fan devreye girdi fakat lpg mikseri ile kalorifere sıcaklık gelmedi ilk başta.
Neyse lpg miksere gelen hortumdan biraz hava aldık, sonra rölanti motoru hortumundan aldık, bunlar normale döndü, lpg geçiş tamamlandı. Bu sefer de kalorifere gitmedi sıcak su, neyse onun hortumları ile uğraştık ama olmadı. En son aracı stop edip, lpg mikserinin alt hortumundan (mikser çıkış) biraz daha uğraşınca tüm hava fısss edasıyla gitti ve sonra normale döndü.

70 km yol yaptım ve şehir içi herşey normal

Üst Alt