Mazda 626 GE (1991-97) Radyatör - Hortum Değişimi ve Hava Alma

#1
Geçen hafta değiştirdiğim üst radyatör hortumlarından sonra bu C.tesi de radyatörümü değiştirdim.

Hortumlar alt üst 25 TL Radyatör 230 TL- kapak hariç (190 tl yede vardı) işçilik 30 TL alt hortum durumu iyiydi, zaten gelende eski kasanın ki olunca geri verdim. Üst hortumu ben değiştirmiştim. Radyatörde delik yama çokca vardıı, değiştirerek hava olayını çözmüş oldum, araç bazen lpg geçme ve su eksiltmede yapıyordu sabahları özellikle, şimdi ok gibi oldu o konu..

Yalnız değişimden sonra kalorifer ısınmadı, lpg geçmedi, bayağı hava olayı oldu. Sabırla lpg,kelebek, kalorifer girişlerden bayağı uğraştık havayı aldık sonunda..

Araçta yaklaşık 4.5 lt antifiriz ile birlikte 2.5 lt kadar saf su var..
 

Ekli dosyalar

  • 81.5 KB Görüntüleme: 148
  • 100.6 KB Görüntüleme: 139
  • 88.7 KB Görüntüleme: 138
  • 84.3 KB Görüntüleme: 149

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#6
Bülent İle Piştiş.JPG


Mesaj saatine dikkat eden de, sözleşip aynı anda yazıyorlar zannedecek... Gerçi böyle olsa bile aynı saati tutturmak imkansız gibi...

:D
 
Son düzenleme:
K.B.
K.B.
Konum
Afyon
#15
Anlatayım. Radyatör değişiminden sonra, üst hortumun oradan,radyatörden, lpg mikserinin oradan suları doldurduk ve çalıştırdık, 10 dk kadar sonra motor ısınmaya başladı, radyatör kapağını kapattık, fan devreye girdi fakat lpg mikseri ile kalorifere sıcaklık gelmedi ilk başta.
Neyse lpg miksere gelen hortumdan biraz hava aldık, sonra rölanti motoru hortumundan aldık, bunlar normale döndü, lpg geçiş tamamlandı. Bu sefer de kalorifere gitmedi sıcak su, neyse onun hortumları ile uğraştık ama olmadı. En son aracı stop edip, lpg mikserinin alt hortumundan (mikser çıkış) biraz daha uğraşınca tüm hava fısss edasıyla gitti ve sonra normale döndü.

70 km yol yaptım ve şehir içi herşey normal
 
Üst Alt