Mazda 626 GE (1991-97) Ön Cam Otomatik Düğme Arızası

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
Arkadaşlar aranızda yeniyim bir sorum olacak sizlere...

Aracın mazda 626 93 model sedan kasa dört cam otomatik sol on cam inmiyor ve kalkmıyor ama diğer camlar gayet normal sizce arıza nedendir bilen bi abimiz kardeşimiz varmidir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Düğme sağlamsa kabloların kontrolü yapılmalı. Kablolar da sağlamsa cam motoru problemli olabilir. Döşemeyi söküp düğmeden motora elektrik gidiyor mu kontrol edilmeli.

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Düğme sağlamsa kabloların kontrolü yapılmalı. Kablolar da sağlamsa cam motoru problemli olabilir. Döşemeyi söküp düğmeden motora elektrik gidiyor mu kontrol edilmeli.
Anladım inşallah cam motoru değildir internetten gördüğüm kadarı ile çok pahalı bi parça düğme basmıyor gibi ME geldi taş gibi his kaybı var büyük ihtimalle ufak hareket ediyor düğme kapı döşemesi gevşemiş durumda çıkartıp bakacağım dediğiniz yere teşekkür ederim yorumunuz icin

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Cam motoru çıkma 150 TL civarı. Ben geçen yıl sağ tarafı değiştirdim ama memnun değilim.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Arkadaşlar aranızda yeniyim bir sorum olacak sizlere...

Aracın mazda 626 93 model sedan kasa dört cam otomatik sol on cam inmiyor ve kalkmıyor ama diğer camlar gayet normal sizce arıza nedendir bilen bi abimiz kardeşimiz varmidir
Öncelikle hoşgeldiniz.ilk baş yeni üyelerimizn olduğu bölümde kendinizi tanıtırsanz sevinirz.
Daha sonra da forumda bu araçla ilgi li bölümü bulup ordan konu açmanz gerekiyor.
Burdan cevap verelm bilgisi olan arkadaşlarımız daha net cevap verecek tir.dediğiniz yern de için de bir yer çıkmış ola bilir veya motor işlevini yitirmiş olur.bi elektirikci ye bile götürseniz bakıp halle de bilir.eğer parça lazım olursa da dumlu otomativ ile irtibata gecirilir.ama küçük bir basit sorun Elektirikci rahatlık la halleder.

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
Cam motoru çıkma 150 TL civarı. Ben geçen yıl sağ tarafı değiştirdim ama memnun değilim.
Anlıyorum inşallah dugmede falan dir sorun da orjinali bozmadan hallederiz

HTC Desire 820G dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle hoşgeldiniz.ilk baş yeni üyelerimizn olduğu bölümde kendinizi tanıtırsanz sevinirz.
Daha sonra da forumda bu araçla ilgi li bölümü bulup ordan konu açmanz gerekiyor.
Burdan cevap verelm bilgisi olan arkadaşlarımız daha net cevap verecek tir.dediğiniz yern de için de bir yer çıkmış ola bilir veya motor işlevini yitirmiş olur.bi elektirikci ye bile görürseniz bakıp halle de bilir.eğer parça lazım olursa da dumlu otomativ ile irtibata gecirilir.ama küçük bir basit sorun Elektirikci rahatlık la halleder.
Yeniyim evet aranızda hakkımda bilgi içeren konu açtım Bu araçla ilgili bölüme konu açma ya dikkat ederim sağolun ilginiz icin

HTC Desire 820G dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Elin yatkınsa 4lü cam düğme gurubunu sök sorun olan düğmeyi güzelce gözden geçir zamanla oksitlenme kararma olunca temassızlık yapıyor. Elin yatkın değilse hiç elleme minicik tırnaklar elinde ufalanır kalır pişman olursun.

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
Olmadı bir elektrikciye göstereceğim en kötü ihtimal

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
Cam motorunu çıkma almanızı tavsiye etmem, Aliexpressten orjinal cam motorunu muhtemelen aynı ya da daha az fiyata bulabilirsiniz. Aracı aldığımda benim cam motorumun kömürü bitik durumdaydı ve cam kontrol düğme grubu arızalıydı, ikisinin çıkmasına toplamda 350TL istediler, 1 ayda aliexpressten ikisini 270TL civarına orjinal ve sıfır olarak temin ettim. Bu tür parçaların sökülüp takılması zor değil, kendiniz bile yapabilirsiniz.

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Önce kontrol ettir,arızalı ise yenisi BOĞAZİÇİ OTOMOTİV de 150 tl civarı ben alımıştım 3 ay önce.ama sakın düğmeleri tek tek sökmeye kalkma kesin kırılıyor çünkü gevreme yapmıştır.Sorun büyük değildir.

Eğer cam motoru arızalı ise, bu işe bakan kilometre ve cam motoru tamircilerinde ellerinde mutlaka uyan motor vardır.Benim ön cam motoru yandı,elinde bir motor vardı 60 tl ye taktı 2 yıldır problem yok.Kolay gelsin.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Cam motorunu çıkma almanızı tavsiye etmem, Aliexpressten orjinal cam motorunu muhtemelen aynı ya da daha az fiyata bulabilirsiniz. Aracı aldığımda benim cam motorumun kömürü bitik durumdaydı ve cam kontrol düğme grubu arızalıydı, ikisinin çıkmasına toplamda 350TL istediler, 1 ayda aliexpressten ikisini 270TL civarına orjinal ve sıfır olarak temin ettim. Bu tür parçaların sökülüp takılması zor değil, kendiniz bile yapabilirsiniz.
Bulursak süper olur ya. Ben sağ için bir bakayım.

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim cumartesi günü bir elektirikçiye göstereceğim inşallah teşhise göre care arayacagız artık

ak74ak77

Sessiz
Araç Markası
tabanvay..
ben de de aynı sorun olmuştu. kablo ve soket kontrolü yapıldı soketler oksitlenmiş ve bu şekilde halledilmişti. sağlam güvenilir bir oto elektrikçisine götürmeye çalış yoksa simsarlık yaparlar. :)

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
herkez öyle diyo kolay kolay bunun motoru zarar görmez kablo aksamı oksit veya yıpranmıstır diyor elektikçiye gidiyorum inşallah cumartesi öğlenden sonra

ak74ak77

Sessiz
Araç Markası
tabanvay..
herkez öyle diyo kolay kolay bunun motoru zarar görmez kablo aksamı oksit veya yıpranmıstır diyor elektikçiye gidiyorum inşallah cumartesi öğlenden sonra
inşaallah ben de olduğu gibi küçük bir işlemle hallolur. ben 30tl ye yaptırmıştım 2014 nisan ayı gibiydi. ama tanıdık vasıtasıyla gitmiştim elektrikçiye. Allah işini rastgetirsin kardeşim..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan

Üst Alt