Mazda 626 GE (1991-97) Hararet Göstergesi Aniden Yükselmesi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
ABS ışığının sürekli yanık kalması canımı sıktı. Umarım büyük bir sıkıntı yoktur

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
ABS ışığının sürekli yanık kalması canımı sıktı. Umarım büyük bir sıkıntı yoktur
ABS Işığı ile ilgili sorun çözüldü :)

Göstergeyi söktüm, arkasında film gibi devre yollarının olduğu bişey var ampullere voltaj veren. Onu panele daha daha iyi temas etmesi icin baskı yaptım, ampuleri söküp tekrar taktım ve göstergeyi yerine taktım arabayı çalıştırınca ışık söndü. Sanırım temas etmeyen bir nokta vardı

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Digeri isinde sigortalari tak cikar tek tek deneyerek

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Mazda kendini bi kez daha ıspatladı. Bugün öğlen sorunu çözdük.
Sorun bemim göstergedeimiş. Ne tesadüfki sonradan aldığım çıkma göstergede de aynı sıkıntı varmış.
Elektirikci baktı, ölçtü, biçti sorun bulamadı. Elinde birçok faklı aracın göstergesi vardı, 626 ya ait olanda varmış. Elindeki komple göstergeyi taktık, hararet dahil herşey normal çalıştı. Ben kurcalarken bişeyleri düzeltti sandım, hemen onunkini söküp bendekileri taktım eski sorun devam etti.

Anladıkki bendeki göstergeler sorunlu. Tamir olurdu büyük ihtimal ama benim canım çok sıkılmıştı. Uğrasmak istemedim. Elindeki göstergeyi komple satın alacaktım ama çok para isteyince sadece hararet ve benzin kısmını aldım 100 liraya benim bozuk olanıda ona verdim. Aslında 100 etmezdi ama düştük bi kere kucağına bunu oda taa başından anladı zaten pazarlık falan yaptırmadı. Allah bu tür fırsatçıların eline düşürmesin araç sahiplerini.

Birde elemanı hic gözüm tutmadı. Çakal, cin bakışlı bir tipti. Ben oradayken taksi çıkması sarı renkli bir Linea geldi. Çırağı ile konuşurken kulak misafiri oldum. Km ile ilgili konuşunca biraz dinledim "en son şu kadar düş"er falan dedi çırak, sonra laptopa benzeyen bisey getirip direksiyonun altına bağladı. Yanlarına gitmedim ama %99.99 km yi düşürdüler.

Bu işletmeyi ve araç sahibini şikayet edebilirmiyiz acaba. Aracın plakası 06 DN 7891 di. İşyeri adını unuttum ama gerekirse dükkanın önünden geçer bilgilerini alırım.

Bunlarda satbil ibreler :D

12ba98d26b620f772b3028c1c296eb2d.jpg

0c253a9f15e27833738eebdeb1cb5b6f.jpg

Birde çıkma aldığım gösterge çok temiz pırıl pırıl diye yeni aldığım hararet ve benzin kısmını buna taktım. Benim eski km'm 216.650 idi. Bu 166.150.
Km kısmını söktüm sayaca ulaştım ama bir türlü yukarı cekemedim, sonra biyerlerini kırarım belki diye bıraktım topladım. Böyle kullancam ama muayenede sorun olurmu bilmiyorum. Birde olurda guzuyu satacak olursam eski göstergeyide alacak kişiyi gösteririm bak km bundan dolayı düşük diye....

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
3 gosterge denedin 3ude ayni sorunlu cikti
Guzel bi ohh cekmisindir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O kilometreyi eski haline getir bence... İstemeden de olsa kızdığın elektrikçi ile aynı konuma düşüyorsun... Sakın böyle muayeneye girip tescilletme guzuya halel gelmesin...

100 liranın çıkacağı varmış de ve Allah a havale et geç... Piyasa çakal dolu hangisi ile nereye kadar uğraşacaksın??

Geçmiş olsun. Allah kazasız belasız günlerde kullanmak nasip etsin.. :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Geçmiş olsun Hakan :) km ileri alınır mı bilmiyorum ama eski göstergeni saklaman yeterli olur olmazsa alacak arkadaşı foruma davet eder bu başlık altındakileri okutursun :)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Oh be düzelmeseydi ilk uçakla geliyodum.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
O kilometreyi eski haline getir bence... İstemeden de olsa kızdığın elektrikçi ile aynı konuma düşüyorsun... Sakın böyle muayeneye girip tescilletme guzuya halel gelmesin...

100 liranın çıkacağı varmış de ve Allah a havale et geç... Piyasa çakal dolu hangisi ile nereye kadar uğraşacaksın??

Geçmiş olsun. Allah kazasız belasız günlerde kullanmak nasip etsin.. :)

Abi herifler paracı olmuş o km yi istenilen yere çekmeyede 100 lira isterler.

Muayneye zamanında bu şekilde tescilletmem arada 50.000 fark var. Buna göre 50.000 fazla yazdırmaya ve çalışırım. Kabul etmezlerse ayar çekecek birini bulurum artık.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçmiş olsun Hakan :) km ileri alınır mı bilmiyorum ama eski göstergeni saklaman yeterli olur olmazsa alacak arkadaşı foruma davet eder bu başlık altındakileri okutursun :)
Eski göstergemi kobay olarak kullanayım dedim onu ileri geri oynattım ama şuan üzerindekini beceremedim eskisi daha önce oynanmış olabilir.

Benim araç fabrikasyon otomatikmiş, Mazdacı Ayhan abi otomatik hızlı satılmıyor diye aracı manuele çevirmiş bu esnada otomatik göstergede manuel ile değişmiş, belki o esnada km ile oynanmak durumunda kalınmış olabilir. Bu sebeple biraz laçkalaşmış olabilir.

İyi dileğin için teşekkürler abi ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi herifler paracı olmuş o km yi istenilen yere çekmeyede 100 lira isterler.

Muayneye zamanında bu şekilde tescilletmem arada 50.000 fark var. Buna göre 50.000 fazla yazdırmaya ve çalışırım. Kabul etmezlerse ayar çekecek birini bulurum artık.

Sök tak çok zor değilse; eski gösterge ile muayeneye gir derim... :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sök tak çok zor değilse; eski gösterge ile muayeneye gir derim... :)
Bu tür plastik parcalarda yılların yorgunluğu var abi. Sıcak soguk göre göre malzeme esnekliğini kaybetmiş, ne kadar dikat edersen et çat gidiyor biyerler. Çerceveyi sökerken ne kadar dikkat ettimsede bir tırnağı kırıldı. Artık sök tak yapmak istemiyorum ama en son çare öyle yapacam abi, eski göstergeyide yukarı çekip öyle girerim muayeneye.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Geçmiş Olsun Hakan Sorunun Çözülmesine Sevindim..Şile Sanayide Benzer Olay Benimde Başıma Geldi..Muayene de Aracı Teslim Alıp Kenara Çektim Evrakları Ruhsata Koyduktan Sonra Baktım Marşta Tık Yok..Buldum Bi Elektrikçi Az Bi Uğraştı Çalıştırdık Arabayı..Nesi Varmış Dedim Soketin Gevşemiş Sıkıp Yerine Taktım Dedi 40 tl İstedi..Ne Yaptın ki O Kadar Para İstiyon Dedim Kavga Döğüş Söylene Söylene 30 tl Verdim..Ertesi Gün Tekrar Arıza Yaptı..Ümraniye Sanayide 100 Tl Verip Komple Baktırdım..Çok Şükür Bi Sıkıntı Yok..

Üst Alt