Mazda 626 GE (1991-97) Hararet Göstergesi Aniden Yükselmesi

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
abi gösterge tablosunda sorun arıyamıyoruz neden arıyamıyoruz hakan demesi başka bir km re göstergesi takdım yine aynı durum böyle olunca sonuç km re saglama çıkıyor
muhtemelen şase ile baglantılı bir durum var kendin anlıcan diye bir kayide yok git elektikçi ustaya şaseyi kontrol ettir ekstra bir şase kablosu çektir hararet ibresinin arkasındaki şaseye sorun çözülmesi lazım sigortaları bir kontrol ettir hatta kontak açıkken tek tek çıkarsın kara düzen bu şekilde hangi sigorta oranın onuda bulmuş olur o sigoratyı degiştirsin belki oksit falan olabilir sen led döşedigin için yeterli kalmıyor olabilir bir büyügünü taksın denesin anper olarak ...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
abi gösterge tablosunda sorun arıyamıyoruz neden arıyamıyoruz hakan demesi başka bir km re göstergesi takdım yine aynı durum böyle olunca sonuç km re saglama çıkıyor
muhtemelen şase ile baglantılı bir durum var kendin anlıcan diye bir kayide yok git elektikçi ustaya şaseyi kontrol ettir ekstra bir şase kablosu çektir hararet ibresinin arkasındaki şaseye sorun çözülmesi lazım sigortaları bir kontrol ettir hatta kontak açıkken tek tek çıkarsın kara düzen bu şekilde hangi sigorta oranın onuda bulmuş olur o sigoratyı degiştirsin belki oksit falan olabilir sen led döşedigin için yeterli kalmıyor olabilir bir büyügünü taksın denesin anper olarak ...
Adem usta emir verdi gidiyom elektrikciye :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
@emytoget Murat Urfaya gelcem dedi hala gelmedi, gelde alıp götür benim aracı Adem ustaya teslim et, eti senin kemiği adem ustanın dedim :) gelmesini bekliyoruz Murat ın :)
@Murat abi aksam iş çıkışı elektrikçi ile randevu aldım bakalım ne çıkacak

Moderatörün son düzenlenenleri:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Maalesef yine bir sonuç alamadım

İş çıkışı sanayiye gittim. Elektrikci ölçtü biçti sorunu anlayamadı. Göstergenin hararet kısmını söktük. Led döşendikten sonra orada taş dirence benzer bir elektronik eleman değişmiş, usta bunun değeri tam tutmayabilir dedi. Bende hadi değeri tutmadı diyelim sonradan aldığım hic kurcalanmamış göstergede de aynı problem var dedim! Bişey diyemedi. Kendisi hala göstergeden şüphelendiği için; tamam gösterge sende kalsın akşam olduğu için ben gidiyom deyip göstergeyi ona bıraktım. İnce işlerden daha iyi anlayan bir meslektaşı ile inceleyecek. Olmazsa sorunu araçta arayacaz dedi.

Aracın beyni ile alakalı bir durum olabilir mi acaba, yanlış sinyal göndermek gibi?

Adem ustam; - kutup başını çıkar frene bas cek sıfırlar dedi ama yapmama rağmen değişen bisey olmadı yada ben tam beceremedim

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aracın beyni ile alakalı bir durum olabilir mi acaba, yanlış sinyal göndermek gibi?

Adem ustam; - kutup başını çıkar frene bas cek sıfırlar dedi ama yapmama rağmen değişen bisey olmadı yada ben tam beceremedim

Adem ustamın daha önceki mesajını tekrar okudum. Eksi kutup başını çıkar, kontağı açıp frene bas demiş. Ben kontağı açmamış olabilirim.

Yarın sabah erkenden tekrar deneyeyim

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hadi hayırlı olsun, bi olumsuzluk daha

Beyni resetlemek için - kutup başını bir kaç defa çıkarıp, frene basarak resetleyeyim dedim ama başka bir sorun daha çıkardım

Şimdi de ABS Işığı sürekli yanmaya başladı. Normalde araba çalışınca sönmesi lazım

0eaf9f6e70481c2dfbd37143e9e31962.jpg

Araba Adem ustaya gitmek için bahane arıyor galiba burda sorunları gideremezsem ayın 16 sında Mazda Ekinci 'deyim :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Öyle kalsın hiç uğraşma ve elletme madem gideceksin İstanbul'a, Abs söner illaki kendiliğinden

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Öyle kalsın hiç uğraşma ve elletme madem gideceksin İstanbul'a, Abs söner illaki kendiliğinden
Yolda ABS yi deneyim dedim, ani frenden pedaldaki titreşimi hissediyorum. Tahminimce göstergenin sağ tarafında kalan kısma sinyal geliyor. Bakalım elektrikcimin yanına bi kez daha gideyim halledemezsek istikamet İstanbul abi.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Ya ne gereksiz işlerle uğraşıp duruyon Adem ustanın dediğini denemeden başka tahminlerde devam ediyon beni çıldırtıyon. Git bisikletine bin bırak öle dursun araba. :)

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ya ne gereksiz işlerle uğraşıp duruyon Adem ustanın dediğini denemeden başka tahminlerde devam ediyon beni çıldırtıyon. Git bisikletine bin bırak öle dursun araba. :)

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yav kablodan emin olamadım Muro. Yanlış birşey yaparız sonra iyice b.k ederiz dedim. Elektrikçiye gidince de karışmadım, izledim sadece.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
demeki iyi bir elektirikçiye gitmemişsin iyi bir elektirikçi bulana kadar elleşme daha çok bozma kalsın sabret ..

Üst Alt