Mazda 323 BJ (1999-03) Motor Takozu/Motor Kulağı

Araç Markası
1999 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
bütün takozlarım yan sanayi ve tayvan malı rahatsız edici bir titreşim yok olsa duramam zaten ;)
@halilkirikkale kodlar 1.5 1.6 ve 1.8 motorlar olduğu için bu şekilde benim aracım 1.8 fotoğrafları çekmiştim ,istanbul vizyon otodan aldık jakoparda da doğru kodlar ile mevcuttu istersen b uralara bir sor tecrübeli firmalar
ben fotoğrafları kurcalayayım en azından benim kodları almazsın böyle bir eleme yapılabilir ama yine 1.5 ile karışma ihtimali var tabi :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
BJ kasalarda takozun tanesine 600 TL vermek bana göre israf. Otomatik olursa titreşim belki rahatsız edebilir ama manuel olanlarda rahatsız edecek kadar titreşim gelmiyor kabin içine. Benimkinin 3 tanesi yan sanayi sadece akü altındaki fabrikasyondu rahatsız edici bir durum yoktu. Belki diğer modellerde durum farklı olabilir. Sağ ön tarafı ve şanzıman ön kulağı kendiniz değiştirebilirsiniz ama arkada kalan epey sıkıntı lifte kalması gerekir.

Araç Markası
2000 Mazda 323
Dün sağ ve sol motor takozlarını değiştirdim.Aldığım takozlar yan sanayi ikisini 180 liraya aldım. Eski takozlar çok fena olmuşlar iyi de değişmişim.Değişim öncesi araç rolantide çalışırken aracı D'ye alınca aşırı derece titreşim oluyordu direksiyon ve kapı döşemelerinde bide üzerine klimayı açınca masaj yapıyordu resmen.Ayrıca yolda giderken gazdan ayağınızı çekip tekrar gaza yüklenince vuruntu oluyordu. Değişim sonrası kabin içindeki titreşim yok denecek kadar azaldı ayrıca hareket halindeyken oluşan vuruntu da yok artık.Tek sorun rolantide çalışırken ön tampon,lambalar ve çamurluk kısımları fazla titriyor adam gibi bir usta bulursam sente ayarına bir baktırmayı düşünüyorum sanki biraz fazla titreşimli çalışıyor motor.

Ekli dosyalar

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Dün sağ ve sol motor takozlarını değiştirdim.Aldığım takozlar yan sanayi ikisini 180 liraya aldım. Eski takozlar çok fena olmuşlar iyi de değişmişim.Değişim öncesi araç rolantide çalışırken aracı D'ye alınca aşırı derece titreşim oluyordu direksiyon ve kapı döşemelerinde bide üzerine klimayı açınca masaj yapıyordu resmen.Ayrıca yolda giderken gazdan ayağınızı çekip tekrar gaza yüklenince vuruntu oluyordu. Değişim sonrası kabin içindeki titreşim yok denecek kadar azaldı ayrıca hareket halindeyken oluşan vuruntu da yok artık.Tek sorun rolantide çalışırken ön tampon,lambalar ve çamurluk kısımları fazla titriyor adam gibi bir usta bulursam sente ayarına bir baktırmayı düşünüyorum sanki biraz fazla titreşimli çalışıyor motor.
Güle güle kullan, yan sanayi kulaklar tam olarak titreşimi kesmez bir miktar hissedilir motor titreşimi.

Araç Markası
2000 Mazda 323
Teşekkürler Oğuzhan hocam. Motor takozlarının üçünü ben değiştirdim ve üçü de yan sanayi.Araç içinde hissedilir bir titreşim yok şu an ama ön tamponda aşırı titreşim oluyordu buda canımı sıkıyordu.Birkaç gün önce söktüm ön kısmı ve anladığım kadarıyla radyatörlere gelen hortumlar baya bir titreşim yaratıyor.Klima radyatörünün borusu metal zaten ve soğutma radyatörünün hortumları da baya bir titreşim yapıyor.Klima radyatörünün borusunu biraz kastırdım ve soğutma radyatörünün lastiklerine takviye yaptım titreşim biraz azaldı gibi.Bakalım başka çare bulabilecek miyim.

Üst Alt