Mazda 323 BG (1989-94) Yakıt Tüketimi

sedat-dmrcn

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
arkadaşlar ilk uzun yol deneyimimi paylaşmak istedim yakıt olarak 1.4 2010 model polomu aratmıyor aracım maşallah:p 300 km uzun yol yaptım 45 tllik lpg aldı(lpg nin lt:2,18'den) gayet memnun edici değer.100 kmde 7 lt lpg çıkıyor yaklaşık olarak ve hızım saatte 100-120 km/h olarak seyretti hep ve çok hoş bence,yağını ve hava filtresini yeni değişmştm ondan da olablr belki. Birde ş.içi 230 km de 50 tl lik lpg aldı ve bu kullanımda aşırı performanslı ve bağırtarak kullanmama rağmen..

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
Maşallah güzel değerler. Benim araç Ankara trafiğinde 29-30litre lpg ile 220-290km arası yol yapıyor.

Araç Markası
1998 proton 418
Araç Renk ve Tip
mavi-hb
benim arç fazla yakıyor. 29 litre ile 140 km. dün doldurdum 70 tl aldı 140 km, km ye 50 kurus yakıyor. otomatik vites. yakıtı düşürmeye çalışıyorum. hava filtresi ve hava kaçaklarını yaptım gaz ayarı yaptırmam lazım. umarım yakıt düşer

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
benim arç fazla yakıyor. 29 litre ile 140 km. dün doldurdum 70 tl aldı 140 km, km ye 50 kurus yakıyor. otomatik vites. yakıtı düşürmeye çalışıyorum. hava filtresi ve hava kaçaklarını yaptım gaz ayarı yaptırmam lazım. umarım yakıt düşer
Bu değerler lpg ile mi? Benzinde mi? Gerçi ikisi için de çok... o_O Lpg ile şehir içi 12-13 litre, şehir dışı 7-8 litreyi geçmemesi gerekiyor... Aracındaki hava kaçaklarını yaptırdıktan sonra iyi bir ustaya lpg ayarı yaptırdığında düşmesi gerekiyor... Karbüratörlü lpg sistemlerinde ayar mantığını öğrendikten sonra kendin de yapabilirsin...

Tek püf noktası var; aracın gaz ve hava girişini dengelemek, bunu yaparken araç ne fazla yakacak, ne de boğulup çekişten düşecek...

enes1233

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Peki ne gibi sorun olabilir 36 kurustan asagi yakmiyor beyin hic degistrmedim subap ayarida yaptrmadim

enes1233

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Vala hocam cok geliyo bana sanki ya 3.10 dan aliyorum gazi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Karbüratör, lpg, şehir içi ve 12 litre... Çok değil. Gayet normal.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yakıt bence de normal. Belki lpg ayarı iyileştirilirse 3-5 krş düşebilir. Ama ayarları tam ise yapacak bir şey yok.

Araç Markası
1998 proton 418
Araç Renk ve Tip
mavi-hb
benim araçta rölanti düzensizliği vardı, biraz ugrasırken hava borusu gevsek gibiydi elimle yanlışlık hava girişini biraz kapatır gibi oldu rölanti birden yükseldi. elimi çektiğimde rölanti düştü. bende hava giriş kısmını bantladım. gaz ayarını yeni yaptırmıştım. gaz mikseri karbüratör üzerinde olduğu için hava girişi dardı bu yüzden filtre girişini bantlamamıştı usta. galiba havayı fazla alıyormuş, yakıtta fazlaydı, bu şekilde faydası olur diye düşünüyorum. bakıp deniyecez

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
Sibop ayarı sonrası güncel ölçüm: 9.3lt/100km LPG nasiliz?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araç Markası
1998 proton 418
Araç Renk ve Tip
mavi-hb
sibob ayarı yakıt tüketimini etkilermi, bazı ustalar etkilemez diyor, benim araç fazla yakıyor, düşüremedik halen

Üst Alt