Mazda 323 BG (1989-94) Yakıt Tüketimi

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
merhaba saglıklı bir lpg gaz ölcümünü nasıl yaparım benim aracım 97 1.6 bg km 55krş yakıyordu karburatör burc ve kelebegini yaptırdım sibop ayarını yaptırdım bujiler hava filtresini değiştirdim gaz ayarı yaptırdım 111km uzun yolda 28.5 krş yaktı şehir içi 45krş yakıyor. 45krş çok değilmi daha ne yapabilirimki yakıtı düşürebileyim yardımcı olursanız sevinirim
Araç kullanım durumunuz nedir? Sert mi kullanırsınız?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilhan öcal

Sessiz
Araç Markası
1997-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili-Sedan
genelde 5 6km bir duruyorum günlük 30km yapıyorum durdugum yerlerde 2saatten fazla bekliyorum devrinde kullanmaya calıoşıyorum vites gecişlerimi 2500 3000 arasında yapıyorum yeni aldıgım için hassas kullanmaya calışıyorum

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
merhaba saglıklı bir lpg gaz ölcümünü nasıl yaparım benim aracım 97 1.6 bg km 55krş yakıyordu karburatör burc ve kelebegini yaptırdım sibop ayarını yaptırdım bujiler hava filtresini değiştirdim gaz ayarı yaptırdım 111km uzun yolda 28.5 krş yaktı şehir içi 45krş yakıyor. 45krş çok değilmi daha ne yapabilirimki yakıtı düşürebileyim yardımcı olursanız sevinirim
Karbüratöre giden vanayı yarım tur daha sıkabilirsiniz. Çekişiniz bu şekilde düşmezse öyle kalabilir. Yakıt tüketimi uzun yolda ölçülür. Şehir içi tüketim kullanım ile alakalıdır.

ilhan öcal

Sessiz
Araç Markası
1997-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili-Sedan
peki sizin deneyiminize dayanarak uzun yolda ne yakması gerekiyor normal bi aracın şehir içi ve uzun yolda ne yakması lazım bu mazdaların bide istanbulun neresinde oturuyorsunuz yakınsanız bi ziyaret ederdim sizi bugun bi daha yaptım fullediğim depoyla bitene kadar motor ısınana kadar benzinde calıştırarak ısındıkdan sonrada gazla şehir içi sadece lpgde 148km yaptım 58tllik 2.60dan yakıt aldım totalden yaklasık 40kmsini 80 sabit hızla gittim 0,392krş yaktı yakıt olarak nasıl

darky0117

PANİK YOK ! ÇOK EĞLENECÜÜK ...
Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Dediklerinin aynisini bende yaptim hatta buji kablolarini ve tup beyninide degistirdim fakat gene uzun yol sehirici karisik 45 50 kurustan assa inmiyor daha ne yapicaz bilmiyorum ustaya gidip durumu anlatiyorum cok normal diyor bide :) 70 tl ye depoyu dolduruyorum 140 150km de bitiyor sadece ilk yaptirdigim zaman 200km gordu bi dahada goremedim o km yi

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
Kuruş hesabını bilmem uzun yolda normal kullanımda 8lt/100km civari ideal.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kuruş hesabı yapıldığı sürece emek verip hesap yaparak yazmak istemiyorum. :) Bu gün 45 kuruş denilen değer iki gün sonraki ilk zam ile yerle bir olacak maalesef.

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Pendik civarına yakın olan arkadaşlara gaz ayarını yaparım arkadaşlar. Bu aralar müsaitim. Benim yaptığım ayar eğer herhangi bir sorun yok ise ( atesleme avans beyin vs)uzun yolda 100 km de 7.5 - 8.5 arası yakıyor. Bu vesile ile tanışmış oluruz ( ücret talebimiz kesinlikle yoktur )

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Pendik civarına yakın olan arkadaşlara gaz ayarını yaparım arkadaşlar. Bu aralar müsaitim. Benim yaptığım ayar eğer herhangi bir sorun yok ise ( atesleme avans beyin vs)uzun yolda 100 km de 7.5 - 8.5 arası yakıyor. Bu vesile ile tanışmış oluruz ( ücret talebimiz kesinlikle yoktur )
toprağam niye demedn ya.buluşma da bir ayar çekerdik.;)

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Karbüratörlü araçlarda yapıyorum. Enjeksiyonlularda hiç denemedim. Enjrksiyonlulardada biraz tecrübe yapmanın zamanı geldi :)

ilhan öcal

Sessiz
Araç Markası
1997-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili-Sedan
Kuruş hesabı yapıldığı sürece emek verip hesap yaparak yazmak istemiyorum. :) Bu gün 45 kuruş denilen değer iki gün sonraki ilk zam ile yerle bir olacak maalesef.
22lt 148km şehir içi yaptım bundan önce 12lt 111 km uzun yol yaptım nasıl birde avans ayarı yaptırmak gereklimi nasıl anlaşılır
Mesaj otomatik birleştirildi:

metehan kardeş sen avans ayarından da anlarmısın

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
22lt 148km şehir içi yaptım bundan önce 12lt 111 km uzun yol yaptım nasıl birde avans ayarı yaptırmak gereklimi nasıl anlaşılır
Mesaj otomatik birleştirildi:

metehan kardeş sen avans ayarından da anlarmısın
Forumda gaz ayarı ve avans ayarı ile ilgili olarak videolar çekip paylaşmıştım. Onlarıda inceleyebilirsiniz.

ilhan öcal

Sessiz
Araç Markası
1997-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili-Sedan
anlamadıgımız bir şey oldugu için korkuyoruz yanlış bir şey yaparız diye bu işlem için avans ayarı için ne kadar ücret alıyorlar biliyormusunuz.

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
anlamadıgımız bir şey oldugu için korkuyoruz yanlış bir şey yaparız diye bu işlem için avans ayarı için ne kadar ücret alıyorlar biliyormusunuz.
Avans tabancasıyla yaptırın. Bu iş kulakla dinlemeyle ayarlanmaz. Yaklaşık 50-60 lira alırlar diye tahmin ediyorum

harunbz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Balköpüğü Sedan
Tüm arkadaşlara iyi günler mutlu mazda sürüşleri diliyorum arkadaşlarım bende Mazda 323 sedan var 93 model arabayı yeni aldım 2 gün oldu aracın hiçbir sıkıntısı yoktur yağ yakma üfleme hiçbir sıkıtısı yoktur ama aracın yakıtını ölçtüm 37 kuruş yakıyor sizce çok mudur şimdiden herkes e teşekkür ediyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Verdiğin bilgilere göre nasıl yorum yapabiliriz ki? Şehir içi mi dışı mı? Lpg mi? Benzin mi?

Ayrıca litre hesabı yapabilirsen ölçüm yorumları daha net olur. Konu içerisinde bir çok yakıt değeri var incrleyebilirsin.

harunbz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Balköpüğü Sedan
Araba lpg de 37 krş yakıyor lpg litre fiyatı 3.15 19 litrede 165 km gitti

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araba lpg de 37 krş yakıyor lpg litre fiyatı 3.15 19 litrede 165 km gitti
11 Litre yapar, şehir içi kullanım için gayet makul, şehir dışı için fazla. Daha önce de yazdığım gibi konu içerisinde bir çok yakıt değeri mevcut. ;)

Üst Alt