Mazda 323 BG (1989-94) Kapı Fitili ve Rüzgar Sesini Kesme

Güneş

Katılımcı
Araç Markası
+12 GLX Traktör
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri
Ellerinize sağlık çok güzel ve başarılı bir çalışma olmuş. Tamda kapı fitili ararken yazdıklarınız çözüme kovuşturdu beni. Bugün ilk fırsatta firma ile bende görüşüp temin etmeye çalışacağım. Teşekkürler

Kazasker

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ellerinize sağlık çok güzel ve başarılı bir çalışma olmuş. Tamda kapı fitili ararken yazdıklarınız çözüme kovuşturdu beni. Bugün ilk fırsatta firma ile bende görüşüp temin etmeye çalışacağım. Teşekkürler
teşekkür ederim. adamlar işi iyi biliyor ve baya yardımcı oluyorlar tavsiye ederim O0

Güneş

Katılımcı
Araç Markası
+12 GLX Traktör
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri
teşekkür ederim. adamlar işi iyi biliyor ve baya yardımcı oluyorlar tavsiye ederim O0

Dün telefon ile görüştüm. Takımına 4 kapı için 140 TL fiyat verdiler. Tek alırsam 50 TL. Ev ile iş yeri yakınmış. Pazar günü bir aksilik çıkmazsa gitmeyi planlıyorum yanlarına.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sabah sabah konuya oyle bi dalmisimki servise bindigim duragi gecmisim.
Ellerine saglik hadi durma kos bu zafer senin.
Cok guzel bi calisma olmus yanliz kapi fitili degisince kapi ayarina gerek oldugunu yazmissin kendi aracimin sol kapi fitilini orjinalini yazin degistirdim 1ay icinde fitil kapi bir birini tanidi :-D sertlik ortadan kalkti
Sag kapiyi kisin degistirdim bi turlu tanimadi kisacasi demek istedigim yaz aylarinda degisim yapmak bence daha iyi kapinin kapali kalmasi havanin sicak olmasi fitilin daha cabuk kapi ile kaynasacagi anlamina geliyor.

Kazasker

Katılımcı
evet benim kapılar ayarsız ya birde ondan kaynaklanıyor galiba. usta dedi abi bu kapıları ayarlattır diye :) işe geç kalmadın ya :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arka kapıların iç lastiklerine daha önce 14mm x 16mm boyunda kendinden yapışkanlı fitil uygulamıştım. Fazla kalın geldiği için kapı üzerindeki fitiller tam basmıyordu bu yüzden söktüm şimdi bu konuyu tekrar ele aldım.
Senin almış olduğun yatık fitilden almam gerekiyor yalnız benim etsiz olan fitiller gri renkte siyaha dönersem aracın içinde kötü bir görüntü oluşurmu diye düşünüyorum :)

Kazasker

Katılımcı
slm oğuzhan birz geç oldu kusura bakma :(
bence o kadar sırıtmaz. yani şöyle bişey olur gibi...

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    123.4 KB · Görüntüleme: 214
Araç Markası
1992 Mazda 323 F
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
evet arkadaşlar kaldığıöız yerden devam edelim :)
fitiller kapıları biraz kasmıştı. aldığım yer fitilleri kesmeme rağmen bana biz malımımızn arkasındayız deyip yeni ama daha kaliteli fitil verdiler. biraz daha yassı ve oturaklı bir fitil bu.
Hocam elinize sağlık.
Birşey sormak istiyorum.kapi eşşikligindeki plastik kaplamalar var ya oraya fitillerinasil yaptınız onu çok merak ediyorum.fotoğrafla gosterebilirmisinz

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam elinize sağlık.
Birşey sormak istiyorum.kapi eşşikligindeki plastik kaplamalar var ya oraya fitillerinasil yaptınız onu çok merak ediyorum.fotoğrafla gosterebilirmisinz

Konu sahibi @Kazasker uzun zamandır buralarda değil maalesef. Sağlam özletti kendisini.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hocam elinize sağlık.

O kısma fitil olmaz. Kapı eşiğinin sağında ve solunda biter fitiller. Kapı eşiğindeki plastik kaplamanın altına hafifçe sokulur uçları.

ferhat

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan Glx
bu gün birkaç firmaya gittim. üretici ve toptan dağıtıcı firmalara. ürünlerini inceledim. içlerinden bir firma toptancısı hoş muhabbet ve sıcakkanlılıklarıyla beni cezbettiler. gayette hoş karşıladılar. önce benim aracı incelediler. mevcut fitilleri test ettiler ve kalitesine baktılar. ebatlarını ölçtüler.kapı kapanınca oluşan boşluğu ölçtüler. kapı kapanınca kasmasın diye et kalınlığını ölçtüler, baya profesyonelce yaklaştılar. hatta kendileri takıyorlar ürünü ama ben işin ameleliğini sevdiğimden elletmedim :) ellerinde tüm markaların orjinal ve yan sanayi tüm ürünleri mevcut. hatta metre hesabı ile satılan bile var.
slm geçen günü bahsi geçen firma ile konuştum bagaj fitili için benim de bagaj su alıyor bu sebepten aradım firmayı yerde bana yakın b.paşada ürün nasıl kalite bakımından çünkü bir yerde daha var biri 59 tl biri 90 tl ben 90 lık tan yana kullanmak istiyorum tercihimi kalite de aynı ise bir de neden 90 tl vereyim diyorum sence hangisi ni almak lazım ben senin aldığın yerden almak istiyorum sende tavsiye edersen

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
slm geçen günü bahsi geçen firma ile konuştum bagaj fitili için benim de bagaj su alıyor bu sebepten aradım firmayı yerde bana yakın b.paşada ürün nasıl kalite bakımından çünkü bir yerde daha var biri 59 tl biri 90 tl ben 90 lık tan yana kullanmak istiyorum tercihimi kalite de aynı ise bir de neden 90 tl vereyim diyorum sence hangisi ni almak lazım ben senin aldığın yerden almak istiyorum sende tavsiye edersen
Kendisi en son 1 sene önce görüldü buralarda umarım cevaplar. Özelden mesaj yazarsanız mail gider ;)

Üst Alt