Mazda 3 Skyactiv Çift Egzoz

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Arkadaşlar Ankara'da tavsiye edebileceğiniz işçilik ve kalitesi iyi olan bir egzozcu var mı? Yeni Mazda 3 Sedan için sadece çift taraflı egzoz ucu yaptırmak istiyorum sağ ve sol olarak..Ses olmayacak sadece görüntü amaçlı. Şu anda tek taraflı açık zaten ama çift çıkış var, tek taraflı olarak fabrika çıkışlı kapatılmış..

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Peki ikinci çıkış için tamponda veya difüzörde yer var mı, sırıtmasın sonra...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Veli abi, egzozcu işini iyi yapiyorsa onlar o yeride kendileri açıyorlar ve orjinal gibi oluyor..istanbulda olsa var 1-2 yer eskiden yaptırdığım hickimse sonradan yapıldığını anlamadi bile ama bir egzoz içinde oraya gidemem..yol parasi ile spoiler yaptiricam :)
Benim sorduğum şey, tamponlarda egsoz için küçük oval bi boşluk falan oluyor ya, ikinci yerde o boşluk olmayacağı içindi...

http://kolayurl.com/xa2

http://kolayurl.com/xa3

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çopur Egzoz

Yeni Başkent Sanayi Sitesi 59. Sok. D:38
Şaşmaz, Etimesgut, Ankara

0 312 278 34 99

-------------------------------------------

Süper Egzoz
Oto sanayi sitesi 8. Cd. No: 16 Şaşmaz-ANKARA
0 312 278 79 79

Şube: Büyük Sanayi 1. Cd. No: 69 İskitler - ANKARA
0 312 341 85 86 - 341 88 88

--------------------------------------------------

Koç Egsoz

Nevzat Usta
oto sanayi sitesi 2.cad 36.sk no 19 Şaşmaz ANKARA
0 312 278 12 54

----------------------------------------------------

FORUMLARDAN DERLEDİĞİM ANKARA'DAKİ TAVSİYE EDİLEN EGZOZ USTALARI... ÖZELLİKLE ÇOPUR VE KOÇ EGZOZ FAZLACA TAVSİYE ALMIŞ...

Kolay gelsin.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Dün Veli Abi'nin tavsiye ettiği Koç Egzoza Bülent kardeşimle beraber gittik, görüştük. Beğendiğimiz bir uygulamada karar kıldık, bakalım cumartesi günü yaptırıcaz gibi. Sizinde fikirlerinizi almak için bir resim paylaşıyorum. Resimde tamponun altında gözüküyor ama yaptırınca tampon ovalleştirilip tam oturması sağlanacak. Ustam orjinal gibi olacağını söyledi zaten dükkana gelen araçlardan da iyi iş çıkardığını tahmin ediyorum.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Güzel görünüyor, bu arada tamponu nasıl ovalleştirecekler ?

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Cumartesi görücez :) Egzozun tam oturması için oraya oval bir yer yapılacakmış bunu da fiberci arkadaş yapacakmış..Bizim alt tamponda plastik bir ek olduğu için bunu yapmaya müsait. Eski kasalarda direk tampon olduğu için kesip tekrar boyamak gerekiyor. Bizde o kısım boyalı olmadığı olmadığı için plastik kısım egzozun tam oturması için fiberci arkadaş tarafından ovalleştirilicek. Egzozuda ona göre seçtik hem orjinal gözüksün hemde kibar diye. Bakalım cumartesi yaptırınca resimleri paylaşırım.
Bende merak ettim :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çift egzoz dediğinde ilk aklıma gelen ovallikti... Bu yapılmazsa ya uçlar görünmez ya da görünüz ama sırıtır.

Oradaki oval kısımı yaparlarsa harbiden "tebrik" ederim ustaları.

Güzel olacak, güzel... ;) Sabırla bekliyoruz. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bence de güzel olacak, Nevzat ustanın kafasını yedim zaten mecbur güzel yapacak ;D Fiberciler işin uzmanı merak etmeyin diyor, benim tampon için de konuştuk ama Kerim in dediği gibi komple tek parça boyalı tampon olduğu için kesimi, ovallığı ve sonrasında boyanma işi biraz daha emek istiyor dedi dolayısıyla biraz daha masraflı ama her türlü yaparız orjinal gibi diyor. Kerim yaptırsın, param olunca ben de yaptıracağım galiba. Forumdan birileri düşünürse Nevzat Usta ile iletişime geçeriz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hani şu meşhur egzoz sesi var ya? Bu uygulamadan sonra o sese bir sıkıntı olur mu diye düşündüm... ::)

O sesin bir başka unsuru; yere doğru bakan egzoz olduğu bilgisi vardı.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sorarız, yere baktığından o ses geldiğini sanmıyorum ama öyleyse de yere baktırırz, o sesi kaybetmemeliyiz ;)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Veli abi, ben onu yarın sorarım ama onunla ilgisi olacağını düşünmüyorum çünkü biz egzozun kendisiyle oynamıyoruz varolan çıkışlara sadece egzoz ucu takıyoruz..Onla ilgili olsa hb versiyonlarda da egzoz görünmez ve aşağıya doğru olurdu bence..Ama Avrupa versiyonlarında 2 egzoz fabrika çıkışında var, Tr versiyonlarında tek egzoz var, sedanlarda hiç gözükmüyor.
Hani şu meşhur egzoz sesi var ya? Bu uygulamadan sonra o sese bir sıkıntı olur mu diye düşündüm... ::)

O sesin bir başka unsuru; yere doğru bakan egzoz olduğu bilgisi vardı.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sesin kaynağı headers diye biliyorum ben. Onunla bu işlemin alakası zaten yok.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Veli abi bende Oguzhana katılıyorum..aracta headers egzoz sistemi var sesde ona bağlı olarak geliyor diye biliyorum..Çünkü incelem videosunda mazda yetkiliside bunu söylemişti..benim merak ettigim 2.çıkışı actirinca cift egzoz çıkışı olacak..buda daha fazla gaz çıkışi demek..bunun araca yansıması performans ve yakıt olarak nasıl etkiler?
Ben; Okan'ın söylediğine göre beyin jimnastiği yapmıştım... ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
En sonda açılan ikinci çıkışın rahatlama sağlayacağı kesin ama; performans ve tüketim değerlerine etkisini, görsel olarak fark edebileceğimizi sanmıyorum...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Geçtiğimiz günlerde bahsettiğim egzoz uygulamasını bugün yaptırdım..gerçekten orijinal gibi gayet güzel oldu..Egzozun tam oturması için ovalleştirme çok düzgün bir şekilde yapıldı, biraz tereddütlerim vardı ama çok güzel oldu. Özellikle Nevzat ustadan rica ettim pimpirik olma konusunda, ayrıca Veli abi forumda resimleri görür beğenmezse geri getiririm dedim ;D Oval kısmı da Veli abi senin için yakın çekim yaptım :)

Üst Alt