Mazda 3 Skyactiv Çift Egzoz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Harika ötesi olmuş... Oval kesim beklediğimden daha hoş olmuş... Kazasız belasız eskisin...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Çok güzel olmuş, hayırlı olsun...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
On numara olmuş, Fevzi ustayla ilişkilerimiz devam edecektir. Güle güle kazasız belasız kullanman dileğiyle, süper

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bülent, fiberciye senin tamponu ve egzozu gösterelim artık yerini de öğrendiğimize göre..Ben ordayken x5 ve x6 tamponlarıda onlardaydı. Nevzat ustanın dediği gibi onlarda bu işin ehli..20 dk sürmedi ölçüp, biçim, kesip, ovalleştirme ve zımparalama işlemi..Alışmışlar artık..ve çok yoğundular sağolsun Nevzat usta rica etti araya sokturdu..

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Veli abi ben detayları aldım tam yazıyordum sen mesaj attın :)

Çiğdem Fiber

Oto Sanayi Sitesi 32.Sokak No:15/A Şaşmaz/ANKARA
Tel : +90 312 278 11 35
http://www.cigdemfiber.com/

limpony

Katılımcı
Hayırlı olsun kardeşim...10 numara olmuş ustanın eline sağlık. Kaç liraya maloldu ogrenebilirmiyiz?

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Merhaba arkadaslar,
Bugun aksam ankara sk bayinden mazda 3 power aracimi teslim aldim. Eve gelince farkettim ki tek egzoz cikisi var aracta. Halbuki showroom da bazi modellerde cift egzoz gormustum. Showroom araclari icin gorsel olarak ozellikle mi cift egzoz yapmislar acaba? Bilgisi olan var mi? Power donanimda cift egzoz standart saniyordum ben de, meger degilmis...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çift egzoz hiçbirinde olmadığı gibi egzoz ucu da tampondan görünmüyor, tekrar hayırlı olsun, en kısa zamanda buluşma yapıp inceleyelim

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Problem değil..Sonuçta 2 egzoz çıkışı var ama teki kapalı..ustalarimiz hazır..Örnek araçta hazır :) yaptirmak isterseniz yardımcı oluruz..
Merhaba arkadaslar,
Bugun aksam ankara sk bayinden mazda 3 power aracimi teslim aldim. Eve gelince farkettim ki tek egzoz cikisi var aracta. Halbuki showroom da bazi modellerde cift egzoz gormustum. Showroom araclari icin gorsel olarak ozellikle mi cift egzoz yapmislar acaba? Bilgisi olan var mi? Power donanimda cift egzoz standart saniyordum ben de, meger degilmis...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaslar,

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...

Egzoz konusunu da; [member=207]zoomzoomsk[/member] yanıtlarsa bilgilenmiş oluruz.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Tuh be, cok heveslenmistim, neyse. Ancak benim arac hb oldugu icin egzoz bariz gorunuyor. Ayrica diger tarafta da ikinci egzozu koyabilmek adina oval bir yuva mevcut, oradaki plastigi kaldirip ikinci egzoz takilabiliyor demek ki.

Bu arada, sehir icinde ilk heves biraz tur attim. 3 farkli kirmizi isikta yanimdaki araclar ara gazi verdiler, birisi 5.20d, digeri modofiye 206, bi tanesi de vw cc. :))
Tabi rodajda oldugum icin hic orali olmadim ancak aracin dikkat cekiyo olmasi da hos bisey. Gerci rodajda olmasam da zaten agresif bir surus yapim yoktur, gecen gecsin, ben kurallara uygun keyifli surusume bakarim... ;)

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...

Egzoz konusunu da; [member=207]zoomzoomsk[/member] yanıtlarsa bilgilenmiş oluruz.

Tesekkur ederim. Aksam araci [member=207]zoomzoomsk[/member] dan teslim aldim zaten :) sagolsun her asamada cok yardimci oldu bana. Ancak vakit gec oldugu icin arayip rahatsiz etmek istemedim.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Öyle deme Veli abi..ne guzel bir havamiz vardı forumda power olarak..yavaş yavaş powerlar gelmeye başladı :)
İnsan bi Sıfır Kilometre Şelfişi yapar da foruma atar, bizde imrenerek yorum yapardık...

akif can

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 (2010) Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bende egzoz ucu takmayı düşünüyorum fakat netten baktığımda boyutları farklı,neye göre almam gerekir sizce ? Yoksa orijinal mi taktırsam ?

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Netten bakmak yerine işini iyi bilen bir egzozcuya giderek beğendiğiniz egzoz uçlarinı arabanız üzerinde canlı görün, ustanın tavsiyelerini alın ve gerisini ona bırakın halleder.Ama tabi Usta'nın iyi olmasi gerekir.
Bende egzoz ucu takmayı düşünüyorum fakat netten baktığımda boyutları farklı,neye göre almam gerekir sizce ? Yoksa orijinal mi taktırsam ?

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bugün trafikte sonradan takılan egzost uclu yada çift egzost yaptıranlara bakıyorumda alttan düdük gibi sallanıyor...Mazdacı olmak bu işte titizlik orjinalcilik o oval kesim için doğru yer doğru ustayı bulma çabası....İşte mazdacı ruhu bu :hi:

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Eğer aracınız HB ise zaten ikinci egzos için oval olarak yeri belli, sadece ordaki plastik çıkarılıp egzos yerleştirilecek. Plastik aksamda herhangi bir oynama ya da işçilik yapmaya gerek yok yani. Müsait bi ara ben de yaptıracağım çünkü.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Sedan ise dedigim gibi işini bilen ustalara emanet ederseniz orjinal fabrika çıkışı gibi yapar ve aracınızı seve seve kullanırsınız..Ankarada olsaydınız yardımcı olurdum.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Yapacağım yapmasına da bi türlü elim değmedi Bülent. Geçen hafta servisten orjinal kauçuk paspaslar ve bagaj havuzu siparişi verdim. Haftaya gelecek, onları almaya gidince servise orjinalini işçilik dahil soracağım. Ordan aldığım fiyata göre de sanayiye bi Cumartesi gidip soracağız kaça oluyor bu iş diye. Sonra tatlıya bağlarız elbet.

Üst Alt