Mazda 3 Ses Sistemi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aynen amazon.de deki @Rcm . Ben gidince bi set almayı düşünüyorum. Memnun kalırsam öndeki 6x9 ları da bunla değişmeyi planlıyorum.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Aynen amazon.de deki @Rcm . Ben gidince bi set almayı düşünüyorum. Memnun kalırsam öndeki 6x9 ları da bunla değişmeyi planlıyorum.
Bunların tek fiyatı mı bu yoksa çift fiyatı mı ? Alırken banada haber verebilir misin belki sipariş veririm bende

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hoparlörlerin frekanzlarına bakın sadece ölçü boyut olarak değerlendirmeyin.

Hz ne kadar aşagı inerse basslar o kadar iyi olur.

Örnek: benim sistem ben sadce 0-80hz alıyorum bassdan

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bunların tek fiyatı mı bu yoksa çift fiyatı mı ? Alırken banada haber verebilir misin belki sipariş veririm bende
Çift

Gecenlerde elimde Pioneer 6x9 vardı çokda iyi bişeydi ama sattım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Murat abi senin hoparlörün montaj derinliği kaçtı?

@Rcm arama yaparken bunu dikkate alsa daha iyi olur.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Çift

Gecenlerde elimde Pioneer 6x9 vardı çokda iyi bişeydi ama sattım :)

@Murat abi senin hoparlörün montaj derinliği kaçtı?

@Rcm arama yaparken bunu dikkate alsa daha iyi olur.
6 aydır tek hoparlör ile idare ediyorum yetti gayri ekmek su gibi bi ihtiyaç bu keşke haberim olaydı :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
5x7 ses filan vermez, 6x9 al alacaksan, yoksa boşa masraf yapma...
Fabrikasyon veriyor da bu niye vermesin be abi? Zaten kim son ses dinliyor ki? Benim için berrak olsun yol sesini bastıracak kadar ses versin yeterli. Zaten kafa şişiriyor uzun süre dinleyince. Arkalara alacağım bakalım. 2 hoparlörden dinliyorum ben de. Önlere 6x9 sony takınca arkalar çok kalitesiz kaldı. 4 hoparlörden dinlemeyi özledim. Ek olarak kasnak vs uğraşmaya gerek yok.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Fabrikasyon veriyor da bu niye vermesin be abi? Zaten kim son ses dinliyor ki? Benim için berrak olsun yol sesini bastıracak kadar ses versin yeterli. Zaten kafa şişiriyor uzun süre dinleyince. Arkalara alacağım bakalım. 2 hoparlörden dinliyorum ben de. Önlere 6x9 sony takınca arkalar çok kalitesiz kaldı. 4 hoparlörden dinlemeyi özledim.

Fabrikasyon hoparlör dandik gibi duruyor ama kalitesi yerinde. Ben daha önce alpine marka 5x7 aldım, inan orijinal hoparlörü aradım :)

Parasızlıktan elimi kolumu sallayamaz vaziyette gezdiğimden sesim çıkmıyodu :(

Yaw yollardık hallederdik sonra :( fan club üyeleri resmen kapıştı nisan ayında :D

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Fabrikasyon hoparlör dandik gibi duruyor ama kalitesi yerinde. Ben daha önce alpine marka 5x7 aldım, inan orijinal hoparlörü aradım :)

Yaw yollardık hallederdik sonra :( fan club üyeleri resmen kapıştı nisan ayında :D
Sağlık olsun önümüzdeki maçlara bakıyorum artık :) @MutluTEKİR belçikadan 2 çift getiriverir belki :p

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bugün Megan 3 için altdaki linkdeki ürünü aldım.

Sony XS-GS1621C PREMIUM (Üst Seviye ) GS Serisi 16 cm , 350 Fiyatı

Eee ne olmuş mid takımı işte diyebiirsiniz bende süçgeçleri (crossover) acana kadar öyle diyordum...

Normalde crossoverlarda tek giriş olup çıkışda 3 yollu yada 2 yollu özelliğine göre çıkışı olurdu...

Ama sony xm-gs1621 ci de giriş kısmında 2 tane teweeter ve woofer için ayrı ayrı girişi var.

Sonuç
Bize daha çok ayar sahası tanımış oluyor

Anfinin 2 kanalı woofer , 2 kanalı teweeteri girilip anfi üzerinden tizler yada orta sesleri kulagına göre ayarlayabilirsin...

Piyasadaki midlerde (benim gördüklerim) giriş tektir sen anfiden gain yaparken ses eşit açılır anaüniteden eq ile oynama yaparsın bu bozulmaları artırır.

3yollu aktif sistemi bilmesem adamlar çıgır açmış der direk 2 takım sipariş vermiştim ;)

Ama şuan için hala 3 yollu aktif sistem en iyisi aslında 4 yolludan sonra

4 yollu aslında bence imkansız , ben o sisteme girmem , girmek istesemde bütçem yetmez ;)
4yollu sisteme sahip biri ile konuşmuştum sadece kablolars 2.500tl harcamıştı ki olması gerekende buydu.cihazları vs saymıyor en ucuz cihazı ceviriciydi orijinal ünite kullanılmış optik çıkışlı sdd , baglanabilen , Bluetootlu , wifisi olan ve app uygulaması olan kiti 3000tl yi bulan bir çevirici idi...

Kısacası...
Sony xm-gs1621ci yi tavsiye ederim...

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Tatil nedeni ile bass söktük eve bıraktık :(

Teypden midrange çıkışını yani kapı hoparlörlerini şarkıya göre 80hz ile 150hz arasına ayarlayarak tonlamayı yakaladık yine zevkle müziğimi dinledim.

Bu sıra bişey fark ettim...

Ben sistemi sağ sol diye bağlamadım ön arka olarak bağladım 3 yol aktif sistemde sadece sağ sol var arka diye bişey yok ama ben çıkışları paraleleyerek arkalarıda bağladım ben böylelikle ohm hesaplamasınıda yapıp 8 ohmda anfiden mıdrangeler ve tizlerin gaini %75~ açmıştım.

Neysee

Ön kapıda basslar daha az iken arkada daha fazla bunun sebebi nedir acaba ?

Kapının hacmi ile mi alakalı , yada arkaların daha altda kalıp dağılım yerinin daha az olmasımı anlamadım...

Neyse şuanda alpineların montajı için 3 kalem malzeme bekliyorum...
Kasnak
Yağmurluk
Kapı ile döşeme arasındaki boşlugu dolduracak izolasyon malzemesi...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Tatilde en çok bassımı özledim ;)
IMG_20180624_202556.jpg

Ali01

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
merhaba arkadaşlar 2007 model sedan mazda 3 aracım var araca ses sistemi döşemek istiyorum ama çok fazla bir bilgim yok ilk önceligim aracın orjinalligini bozmadan yapmak istiyorum ilk olarak anfi ve bufur düşünüyorum orjinal teyp kullanarak daha sonraki dönemlerdede ilave olarak kapı midleri takmayı düşünüyorum ama kapı midleri çok sonraki iş ilk etapta bufur ve anfi ile başlamak istiyorum anfi önerisini ileriye dönük şekilde yapabilirseniz çok sevinirim ve bütçemizi çok aşmıyacak şekilde olursa iyi olur şimdiden teşekkür ederim

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
merhaba arkadaşlar 2007 model sedan mazda 3 aracım var araca ses sistemi döşemek istiyorum ama çok fazla bir bilgim yok ilk önceligim aracın orjinalligini bozmadan yapmak istiyorum ilk olarak anfi ve bufur düşünüyorum orjinal teyp kullanarak daha sonraki dönemlerdede ilave olarak kapı midleri takmayı düşünüyorum ama kapı midleri çok sonraki iş ilk etapta bufur ve anfi ile başlamak istiyorum anfi önerisini ileriye dönük şekilde yapabilirseniz çok sevinirim ve bütçemizi çok aşmıyacak şekilde olursa iyi olur şimdiden teşekkür ederim

BL nin teypi çevirici ile verim alınmıyor.
Meganın teypi bile çok daha iyi verim veriyor.
BK da sonuçda teyp farklı denemekte fayda var ama çevirici ile verim beklemeyin.
Teypi değiştirirseniz harika olur harçadıgınız her kuruşun karşılıgını alırsınız.

Teyp olarak 6 rcalı bi teyp öneririm.
Sistem olarak 3 yollu aktif sistem tavsiye ederim.

Konuyu başdan sona kadar okursanız aklınızda birşeyler canlanır.

Satılık bi çok cihaz var elimde

Basslar , kolonlar , anfiler , çevirici ciddi alıcı isen görüşelim :D:D

Son düzenleme:

Üst Alt