Mazda 3 Ses Sistemi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Değişti sonunda ;)
IMG_20180831_135755.jpg
IMG_20180831_140436.jpg
IMG_20180831_152114.jpg

Ömer34

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (titanyum) Sedan
Selamun aleyküm arkadaşlar mazda 3 2006 model aracın üzerindeki orjinal teyb kac watta kadar güzel ve temiz destekler aracımın 4 hopörlor yerinin 2 si aktif calismakda diğer ikisi si arizali yeni almam gerek aldığımdada iyi ve güzel olsun istiyorum nette çeşit bol bilirsiniz bilen anlayan arkadaslarin tecrubelerini öğrenmek istedim ve kısa süre sonrada bass anfide alacagim buda göz önünde bulundurmak istiyorum simdiden teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamun aleyküm arkadaşlar mazda 3 2006 model aracın üzerindeki orjinal teyb kac watta kadar güzel ve temiz destekler aracımın 4 hopörlor yerinin 2 si aktif calismakda diğer ikisi si arizali yeni almam gerek aldığımdada iyi ve güzel olsun istiyorum nette çeşit bol bilirsiniz bilen anlayan arkadaslarin tecrubelerini öğrenmek istedim ve kısa süre sonrada bass anfide alacagim buda göz önünde bulundurmak istiyorum simdiden teşekkür ederim.
Mesajının taşındığı bu konuda bir çok bilgi ve tecrübe mevcut... Konuyu İnceleyip buradan soru ve yorumlarına devam edebilirsin.

Ömer34

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (titanyum) Sedan
Baktimda hep amfi bass lı oneriler var benim sormak istedigim aracin orjinal teybi kaç watta kadar destekler orginal oval hopörlor 25W ben daha fazla yuksegini alsam W olarak orjinal teyp ne kadara kadar destekler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesajının taşındığı bu konuda bir çok bilgi ve tecrübe mevcut... Konuyu İnceleyip buradan soru ve yorumlarına devam edebilirsin.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Baktimda hep amfi bass lı oneriler var benim sormak istedigim aracin orjinal teybi kaç watta kadar destekler orginal oval hopörlor 25W ben daha fazla yuksegini alsam W olarak orjinal teyp ne kadara kadar destekler
@kadir yardımcı olabilir size, sorunun cevabını teknik olarak bilmiyorum

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

İleride anfi vs ile destekleyecegin için şimdi teype göre bişey alman mantıksız olur.

Kapılara 5x7 , 6x9 , 16 yada 17 cm hoparlörler olabiliyor.

Paraya göre marka model , para sıkıntı değilse direk marka model tavsiyeleri olabilir.

Son düzenleme:

cagdases

Sessiz
Merhabalar sizlere bi kaç sorum olacak. Aracım bl makyajlı 2013 model baslarını beğeniyorum ama tizleri çok yetersiz 40 ın üzerine çıkınca ses bozulmaya başlıyor. Orjinalinde ayna içlerinde tweeterlar var. Onları kaliteli bi tweeterla değiştirsem verim alabilir miyim ? Yoksa hoparlörleri mi değiştirmem lazım. (Bu arada teyp orjinali)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhabalar sizlere bi kaç sorum olacak. Aracım bl makyajlı 2013 model baslarını beğeniyorum ama tizleri çok yetersiz 40 ın üzerine çıkınca ses bozulmaya başlıyor. Orjinalinde ayna içlerinde tweeterlar var. Onları kaliteli bi tweeterla değiştirsem verim alabilir miyim ? Yoksa hoparlörleri mi değiştirmem lazım. (Bu arada teyp orjinali)
Bence hiç girme o işe, çünkü sonu yok, dünyanın parasını harcar yine istediğini almazsın, ya da alsan bile daha fazlasını istersin, kısır döngü bu.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
4 kapıyı 2 yada 3 yollu ile değiştirebilirsin.

Ölçü olarak 5x7 - 6x9 - 16-17 olur.

Biri 20cm takmış ama görmedim 20cm için bişey diyemiyorum.

Beklenti faktörü çok önemli ve kişiye göre zevk çok değişken.

Ya basitden zora doğru gideceksin yada dirk mevzuya gireceksin.

Basitden doğru kısmı için ilk kapıları değiştir.

Begenmezsen araya anfi begenmezsen teyp değiş begenmezsen sub ekle diye gider.

En basiti tizleri sevdiğini düşüyorum.

3 yollu kolon al

Yada dediğin gibi ilk tizleri değiştir o yuvaya sony tiz tam oluyor

cagdases

Sessiz
Sony Xs-h20s Tweeter 130 Watt Ses Gücü, 40 Watt Rms - n11.com
Bu üründen mi bahsediyorsunuz. Birde o kapağı nasıl sökeceğim @kadir
4 kapıyı 2 yada 3 yollu ile değiştirebilirsin.

Ölçü olarak 5x7 - 6x9 - 16-17 olur.

Biri 20cm takmış ama görmedim 20cm için bişey diyemiyorum.

Beklenti faktörü çok önemli ve kişiye göre zevk çok değişken.

Ya basitden zora doğru gideceksin yada dirk mevzuya gireceksin.

Basitden doğru kısmı için ilk kapıları değiştir.

Begenmezsen araya anfi begenmezsen teyp değiş begenmezsen sub ekle diye gider.

En basiti tizleri sevdiğini düşüyorum.

3 yollu kolon al

Yada dediğin gibi ilk tizleri değiştir o yuvaya sony tiz tam oluyor

cagdases

Sessiz
Tahmin ettiğim gibi dandik bir tweeterla karşılaştım 25w değeri var merak edenler için. Galiba 145 lira vereceğim sonylere :)

Ekli dosyalar

• 15E5AC83-8446-45BD-8AC6-24B5136EAD0A.jpeg
    15E5AC83-8446-45BD-8AC6-24B5136EAD0A.jpeg
    236.3 KB · Görüntüleme: 24
  • FF4067D1-B996-472F-9D86-4D4D29285178.jpeg
    FF4067D1-B996-472F-9D86-4D4D29285178.jpeg
    205.9 KB · Görüntüleme: 23

Üst Alt