Mazda 3 BM Skyactiv Geri Görüş Kamerası

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Serviste 650 tl ye taktıran olduğunu biliyorum ama kimdi hatırlamıyorum...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Lord_Phoenix

Sessiz
Aslında OEM alnmalı servise o para verilir mi abicim ne gerek var :)
Aynı kamera cinde 19 $ yahu :)
Biri ugrasıyordu bu işlerde kimdi o?

navim

Sessiz
650 lira ne abi ya sırf bu yüzden mazdayı geri satıp şahine binmek istiyorum ya... navigasyon 1900 tl bi sd kartı sattıkları fiyata bak

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
650 lira ne abi ya sırf bu yüzden mazdayı geri satıp şahine binmek istiyorum ya... navigasyon 1900 tl bi sd kartı sattıkları fiyata bak

Bu durumu bir çok yorum ile açıklamak mümkün ama ben en önemli olanını yazayım... Mazda; premium marka olma yolunda ilerlediği için bu tarz aksesuar fiyatlarını da bu yolda yüksek tutuyor...

İsterse parça veya aksesuar fiyatı on kat olsun ama bir daha kuş serisini Allah bana nasip etmesin... Lada alırım, Ford alırım ama ne reno ne tofaş anahtarını elime almam... Maazallah kabus gibiler...

Not; konular birleştirilmiştir.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Aslında OEM alnmalı servise o para verilir mi abicim ne gerek var :)
Aynı kamera cinde 19 $ yahu :)
Biri ugrasıyordu bu işlerde kimdi o?
Uğraşıyordum vazgeçtim Geri görüşe ihtiyaç yok zaten heryeri sensör..ekranda da gösteriyor..navigasyona gerek yok zaten her yeri biliyorum Ankarada..sehir dısında da telefon var..ben sorunu çözdüm zaten

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Uğraşıyordum vazgeçtim Geri görüşe ihtiyaç yok zaten heryeri sensör..ekranda da gösteriyor..navigasyona gerek yok zaten her yeri biliyorum Ankarada..sehir dısında da telefon var..ben sorunu çözdüm zaten

Bir çuval para cepte kaldı desene... :p

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
En güzeli abi boşver. Bazen gerçekten bu bana lazım mı diye sormak lazım. Bulunsun diye para vermeye gerek yok. Parası olmayana tabi :)

xendaba

Sessiz
arkadaşlar geri görüş kamera takma işlemi çok basit ankara herter de ben işlem yaptırdım adamlar resmen herşey hazır koymuşlar sadece kameranın kablo uçlarını 4 ayrı yere takmak kalmış okadar

sorunsuz kullanıyorum , birkaç gün içerisinde detaylı resime,ler video ve yapım ile alaklı detaylı bilgi eklerim

istanbul yolu acityavm arkası herterde sonuçta usta benimle birlikte neyin nasıl olduğunu test etmiş oldu
izmirde falan aktıranlarınkini görmüştüm ta ön konsola kadar açmışlar hiç gerek yok

arka bagaj plastikleri dışında hiçbir şey açılmıyor boşuna arabayı dağıttırmayın japonlar bizi düşünmüş :D
detaylı konu geliyor :D

ha kamera dahil işçilik ile birlikte 250-300tl gibi birşey sanırım ben kameram kendim götürdüm birde bakım vs birşeyler boya koruma yaptırdım , kamera için işçilik bana 100tl yansıttılar

sadece kamera takılacaksa sanırım 150 alacktılar ,

kısacası kameranı alıp git 150tl taktır kameran yoksa orj mazda dan gelsin dersen 800tl
yok sıkıntı yok istediğini tak aynı işi görsün dersen kamera 150tl :D kendin alırsan artık kaça alırsan :D

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
arkadaşlar geri görüş kamera takma işlemi çok basit ankara herter de ben işlem yaptırdım adamlar resmen herşey hazır koymuşlar sadece kameranın kablo uçlarını 4 ayrı yere takmak kalmış okadar

sorunsuz kullanıyorum , birkaç gün içerisinde detaylı resime,ler video ve yapım ile alaklı detaylı bilgi eklerim

istanbul yolu acityavm arkası herterde sonuçta usta benimle birlikte neyin nasıl olduğunu test etmiş oldu
izmirde falan aktıranlarınkini görmüştüm ta ön konsola kadar açmışlar hiç gerek yok

arka bagaj plastikleri dışında hiçbir şey açılmıyor boşuna arabayı dağıttırmayın japonlar bizi düşünmüş :D
detaylı konu geliyor :D

ha kamera dahil işçilik ile birlikte 250-300tl gibi birşey sanırım ben kameram kendim götürdüm birde bakım vs birşeyler boya koruma yaptırdım , kamera için işçilik bana 100tl yansıttılar

sadece kamera takılacaksa sanırım 150 alacktılar ,

kısacası kameranı alıp git 150tl taktır kameran yoksa orj mazda dan gelsin dersen 800tl
yok sıkıntı yok istediğini tak aynı işi görsün dersen kamera 150tl :D kendin alırsan artık kaça alırsan :D

For example
a8757c84742975471bfb440d6312919d.jpg
c90bae9b0fdbb2f78d5b8fc02c3102ae.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Selamlar,

Aynı kameradan ben de taktırdım ama sonradan şöyle bir şey farkettim. Geri geri giderken kameranın dönüş açısı traktör römorku mantığıyla çalışıyor :) Ben sağa doğru dönerken, kamera sola doğru gidiyomuşum gibi gösteriyor. Her kamerada böyle mi olur bu nane? Yoksa bende mi bir algı problemi oldu?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben de sizinkinden değil ama başka bir kamera vardı öyle hissetmiyordum, algı da olabilir. Yol kenarından geriye doğru dönüş açısıyla giderken yolun kenarı görünüyordur illaki, terste mi kalıyor mesela bir de öyle dene

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamlar,

Aynı kameradan ben de taktırdım ama sonradan şöyle bir şey farkettim. Geri geri giderken kameranın dönüş açısı traktör römorku mantığıyla çalışıyor :) Ben sağa doğru dönerken, kamera sola doğru gidiyomuşum gibi gösteriyor. Her kamerada böyle mi olur bu nane? Yoksa bende mi bir algı problemi oldu?

Cep Telefonlarının ön kamerası mantığı ile çalışıyor olabilir, ilk aklıma gelen bu oldu... :)

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Belki henüz alışamamış olmanın verdiği bir şaşkınlık hali olabilir bende. Az zaman geçsin bi daha yorumlarım. Daha önce geri görüşünü kulandığım bir kaç araç oldu, onlarda böyle bir algı olmamıştı sanki. Ama onlarda şöyle bir olay vardı, ekranda görülen kırmızı ve yeşil çizgiler, aracın geri giderken gittiği yöne doğru kıvrılıyordu, düz gidersen de düzeliyordu. Böyle olunca da gittiğin yönü ekrana bakarak tayin etmek daha kolay oluyordu sanki. Buna o çizgiler sabit, ekrana monte edilmiş vaziyette öylece duruyorlar.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Belki henüz alışamamış olmanın verdiği bir şaşkınlık hali olabilir bende. Az zaman geçsin bi daha yorumlarım. Daha önce geri görüşünü kulandığım bir kaç araç oldu, onlarda böyle bir algı olmamıştı sanki. Ama onlarda şöyle bir olay vardı, ekranda görülen kırmızı ve yeşil çizgiler, aracın geri giderken gittiği yöne doğru kıvrılıyordu, düz gidersen de düzeliyordu. Böyle olunca da gittiğin yönü ekrana bakarak tayin etmek daha kolay oluyordu sanki. Buna o çizgiler sabit, ekrana monte edilmiş vaziyette öylece duruyorlar.

Abi o kamera sistemi benim kendi kullandığım özel aracımda park asist die geçiyor sağa sola dönerken ekrandaki Gösterge direksiyon acısına göre sağ sol olarak dönüş yapıyor ben aracı alırken extra olarak taktırmıştım

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Abi o kamera sistemi benim kendi kullandığım özel aracımda park asist die geçiyor sağa sola dönerken ekrandaki Gösterge direksiyon acısına göre sağ sol olarak dönüş yapıyor ben aracı alırken extra olarak taktırmıştım

Anlaşıldı, ne kadar ekmek o kadar köfte diyorsun :))
Hele şimdilik böyle gitsin bakalım, ilerde bişeyler düşünürüz o zaman...

g3z3g3n16

Sessiz
Araç Markası
Byd Seal U Design
Araç Renk ve Tip
Time Grey
Mrb arkadaslar. Goruntu kalitesi iyi geri gorus kamerasi tavsiyesine ihtiyacim var. Biraz arastirma yapip kendim takmayi dusunuyorum eger becerebilirsem. Yada kendi becerisi ile takmis bir arkadas varsa tarif ederse memnun olurum.

synchronic

Sessiz
Araç Markası
2015-Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
arkadaşlar aliexxpressten geri görüş camerası getirtmiştim. servis takarız dedi fakat takamadı. sebep olarak kamerayla beraber jaklı bir kablo varmış o olması gerekiyormuş. ama benim kameranın içinden çıkmadı. bu kamerayı izmitte takabilecek birileri varmı bildiğiniz. kamera resimde.
IMG_0664.PNG

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
arkadaşlar aliexxpressten geri görüş camerası getirtmiştim. servis takarız dedi fakat takamadı. sebep olarak kamerayla beraber jaklı bir kablo varmış o olması gerekiyormuş. ama benim kameranın içinden çıkmadı. bu kamerayı izmitte takabilecek birileri varmı bildiğiniz. kamera resimde.Ekli dosyayı görüntüle 8652
Bu pazar fırsatım olursa takacam ben de, anlatımı yaparım. Kamera 6V ile çalışmıyorsa sadece 12V ayarlı ise çalışmaz. Step up converter 6V->12V kullanılması lazım.

Üst Alt