Mazda 3 BM Skyactiv 10.000 Bakım

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu bakış açısı güzel olabilir ama uygulanabilir değil hocam... Kimse kimsenin ekmeğini gidip cebine koymuyor, arada bir sözleşme var ve ticari ilişki var, gönül verme olayı son kullanıcıya ait duygusal bir bağ olabilir ama bu işten profesyonelce para kazananların çok da duygusal bağının olduğuna inanmıyorum. Hatta ve hatta gidip baksak kapalı kapılar arkasında kim bilir neler dönüyordur...

Şahsım adına; Mazda'nın artısına artı, eksisine de eksi diyorum, derim... Ortağı gibi davrandığımı ben şahsen düşünmüyorum, çünkü gelip bizden her hangi bir talepleri yok çok şükür. :) Biz kendi ilgi alanımızda, kendimizde yapabildiğimizin en iyisini amatörce (ücretsiz) yapmaya çalışıyoruz ve sizlerin sayesinde de bunu başarıyoruz...

Bir çoğunun aklına; ücretsiz bu iş nereye kadar gider şeklinde soru da gelebilir. Benim bu soruya verdiğim tek cevap var; her şey para değildir, insanların yüzünde küçük bir gülümseme, kalplerindeki küçük bir dua yeter de artar bile... Bu dünya boş ve geçici, önemli olan diğer tarafa ne götürebildiğimizdir... Mazda'yı götüremeyeceğimize göre, onun üzerinden manevi olarak kazanılan her şey bizim servetimizdir...

Özetle; bizler kendi eksenimiz çerçevesinde doğru bildiğimizi yapıyoruz, satış veya servis ayağında olanların da, en iyi şekilde yaptığına inanıyoruz. Böyle düşünmek zorundayız çünkü. :)
Abi yanlış bi anlaşılma olabilir mi?
Ben bu markaya olan hislerimden bahsettim -gerçi bunu bir önemi yok- anlatımı pekiştirme adına.
Tamam onu bir kenara bırakalım, x bir marka kullanıcısıyım.
Benim firmanın önerdiği yağı servislerden isteme hakkım yok mu? Eğer o marka yağ arabam için en iyisiyse firma,bayilerine o yağı kullanmaları yönünde talimat veremez mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi yanlış bi anlaşılma olabilir mi?
Ben bu markaya olan hislerimden bahsettim -gerçi bunu bir önemi yok- anlatımı pekiştirme adına.
Tamam onu bir kenara bırakalım, x bir marka kullanıcısıyım.
Benim firmanın önerdiği yağı servislerden isteme hakkım yok mu? Eğer o marka yağ arabam için en iyisiyse firma,bayilerine o yağı kullanmaları yönünde talimat veremez mi?

Talimat var ki; her serviste Dexelia (Mazda'nın üretim yaptırmış olduğu yağ) var... :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her serviste derken,Antep'te yoktu...Olsa zaten ben kullanırım yağı kendim götürmem ki,Adana'da da yok...
Bu durum için bizim yorum yapmamız çok doğru olmaz çünkü olayın iç yüzünü tam olarak bilmiyoruz... Mesela ben bu konuda; her serviste Dexelia mutlaka var ikinci üçüncü marka olarak diğerlerini kullanıyorlar şeklinde biliyordum... Eğer son kullanıcı için bu bir sorun ise; Mazda'ya ileterek gerekli başvuruyu yapabilir...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu durum için bizim yorum yapmamız çok doğru olmaz çünkü olayın iç yüzünü tam olarak bilmiyoruz... Mesela ben bu konuda; her serviste Dexelia mutlaka var ikinci üçüncü marka olarak diğerlerini kullanıyorlar şeklinde biliyordum... Eğer son kullanıcı için bu bir sorun ise; Mazda'ya ileterek gerekli başvuruyu yapabilir...
Mazdaya yazayım müsait bir zamanda o zaman,belki bir sonuç çıkar...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bence olay her serviste dexelia yağ olup olmaması değil. Asalet abinin belirttiği gibi kullanıcının getirdiği yağ eski tarihli olabilir sahte olabilir vs. bu durumda sorumluluk kabul edilememesi normal bence. Servis x markada kullansa kendi koyduğu için sevabına günahına katlanmak zorunda.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bence olay her serviste dexelia yağ olup olmaması değil. Asalet abinin belirttiği gibi kullanıcının getirdiği yağ eski tarihli olabilir sahte olabilir vs. bu durumda sorumluluk kabul edilememesi normal bence. Servis x markada kullansa kendi koyduğu için sevabına günahına katlanmak zorunda.
Mazdanın önerdiği bir yağın serviste olmaması abes değil mi? Ben yağı kendim götürme olayını geçtim, zaten servisin bunu kabul etmesi mantık dışı.Servis dışardan yağı kabul etmemeli zaten,ediyorsa da not düşmemeli. Ama fiyatı kaç para olursa olsun elinde dexelia yağ bulundurmalı...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Mazdanın önerdiği bir yağın serviste olmaması abes değil mi? Ben yağı kendim götürme olayını geçtim, zaten servisin bunu kabul etmesi mantık dışı.Servis dışardan yağı kabul etmemeli zaten,ediyorsa da not düşmemeli. Ama fiyatı kaç para olursa olsun elinde dexelia yağ bulundurmalı...
Dexelia yağ olmaması abes veya değil konu bu değil ki abi. Bu bir tek Mazda servislerinde geçerli değil. Arkadaşım Hyundai aracını servise götürdü servisin koyduğu yağ ile götürdüğü yağ aynı olmasına rağmen aynı uygulama orada da var. Ben olmasından yanayım. Önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi müşteriye biz bunu kabul ederiz ancak faturanıza veya sisteme not düşmek zorundayız gibi bir şey söylenmeli doğru olan bu. Onun dışında abes bir durum yok benim şahsi fikrim bu.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Dexelia yağ olmaması abes veya değil konu bu değil ki abi. Bu bir tek Mazda servislerinde geçerli değil. Arkadaşım Hyundai aracını servise götürdü servisin koyduğu yağ ile götürdüğü yağ aynı olmasına rağmen aynı uygulama orada da var. Ben olmasından yanayım. Önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi müşteriye biz bunu kabul ederiz ancak faturanıza veya sisteme not düşmek zorundayız gibi bir şey söylenmeli doğru olan bu. Onun dışında abes bir durum yok benim şahsi fikrim bu.
Konuyu değiştirdim Oğuzhan :D , neden mazdanın önerdiği yağ yok. Bana abes gelen bu...

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Arabamı alalı 1 sene olduğu için servis zamanı geldi İzmir Yeni servisi aradım ve 10.000 km bakım masrafı aldım. Rutin bakım ve dört tekerlekleri açıp temizle dahil 429.00 tl fiyat verdi. Yakın zamanda bakım yaptıran oldu mu aramızda. Fiyat makul gibi gözüküyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arabamı alalı 1 sene olduğu için servis zamanı geldi İzmir Yeni servisi aradım ve 10.000 km bakım masrafı aldım. Rutin bakım ve dört tekerlekleri açıp temizle dahil 429.00 tl fiyat verdi. Yakın zamanda bakım yaptıran oldu mu aramızda. Fiyat makul gibi gözüküyor.

Rakamı net hatırlamıyorum ama @radoman hocam yakın zamanda aynı yerde dört yüz küsurlu fiyatlara yaptırmıştı. :) Yetkili servis fiyatı olarak makul seviyelerde denilebilir, her şeyin fiyatı arttı çünkü.

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Bakımlar 6 ayda bir değil mi?

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
10 bin ya da 6 ay diye söyleniyor ama bildiğim kadarıyla bazı servisler yılı da kabul ediyor

İlk 6 ay bakımına gittim. Sadece kontrol edildi ve herhangi bir işlem yapılmadı

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
cffcae4cf5d1db6fb686d5351b62e07e.jpg

14.03.2017 tarihli 10000 km bakımını yaptırdım. 480 tl tuttu. Mazda oil koydurttum. Genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim.

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Servis olarak siz bilmiyorsanız sorma ver parası galiba :)

Üst Alt