Mazda 3 BL (2009-13) Tampon Hasarı, Değişime Gerek Var Mı?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Keşke mps tamponu alaydın :)

Hayırlı olsun

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Geçmiş olsun. Renk uyumu ve kaporta çizgileri düzgün olmuştur umarım. Kazasız belasız inşallah. :)

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhabalar arkadaşlar;

Geçen yıldırımlı, şimşekli sağanak gecede otobanda giderken sağ taraftan, muhtemelen patlamış kamyon lastiği veya lastik kaplaması üzerinden geçtim. Ve sonuç resimlerdeki gibi. Gündüz farı çalışıyor.

Davlumbaz uzantısının tampona bağlandığı yerdeki vidalar yok ve vida delikleri ayrılmış. Fotoda görüldüğü gibi açıklık var ve yüksek hızda ses yapıyor. Ayrıca tamponda gündüz farı altında kırık mevcut.

P_20180608_113809_vHDR_Auto.jpg

P_20180608_113845_vHDR_Auto.jpg

Buradaki tampon kırığı ve davlumbazın tampona bağlantısı yapılabilir mi?
Adem Usta aklıma geldi ama kaporta-tampon işi de yapıyor mu bilmiyorum.

Konunun önceki sayfalarında benzer hasarlar oluşmuş, arkadaşlar yaptırmışlar. Tecrübelerini ve yaptırdıkları ustaların bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Böyle görmeye dayanamıyorum, her an bir yere takılacak gibi duruyor. Yağmurda öyle bir yağdı ki maaşallah fakat otoban berbat suyu kenarlara bile tahliye edemiyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merhabalar arkadaşlar;

Geçen yıldırımlı, şimşekli sağanak gecede otobanda giderken sağ taraftan, muhtemelen patlamış kamyon lastiği veya lastik kaplaması üzerinden geçtim. Ve sonuç resimlerdeki gibi. Gündüz farı çalışıyor.

Davlumbaz uzantısının tampona bağlandığı yerdeki vidalar yok ve vida delikleri ayrılmış. Fotoda görüldüğü gibi açıklık var ve yüksek hızda ses yapıyor. Ayrıca tamponda gündüz farı altında kırık mevcut.

Ekli dosyayı görüntüle 33897

Ekli dosyayı görüntüle 33898

Buradaki tampon kırığı ve davlumbazın tampona bağlantısı yapılabilir mi?
Adem Usta aklıma geldi ama kaporta-tampon işi de yapıyor mu bilmiyorum.

Konunun önceki sayfalarında benzer hasarlar oluşmuş, arkadaşlar yaptırmışlar. Tecrübelerini ve yaptırdıkları ustaların bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Böyle görmeye dayanamıyorum, her an bir yere takılacak gibi duruyor. Yağmurda öyle bir yağdı ki maaşallah fakat otoban berbat suyu kenarlara bile tahliye edemiyor.
Orda biraz arkads direksiyon pompası var guncel fiyatı 6.500 tl

Biran önce oranın caresini bul.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eklemede yapayım bide orda azıcık yanda kayış var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Plastik tamiri yapan her yerde yaptırabilirsin hocam. Ottozenith gibi kurumsal işyerleri ve kaportacılara danışabilirsin. Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Adem Ustaya tampon için götürsem mi diye düşünüyorum. Forumda daha çok mekanik-motor için götürülmüş ama tampon tamiri yapar mı acaba...?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Adem Ustaya tampon için götürsem mi diye düşünüyorum. Forumda daha çok mekanik-motor için götürülmüş ama tampon tamiri yapar mı acaba...?
Boya için ayrı bölümü var. Ben gittiğimde 2-3 araba vardı boya kısmında. Kimisi boyama, kimisi pasta cila yapılıyordu.

Üst Alt