Mazda 3 BL (2009-13) Tampon Hasarı, Değişime Gerek Var Mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kaskodan yaptırmıyorum ama sizce doğru mu. Bu kadarcık bir şey için tampon çamurluk vs değiştirip hasarı şişirirler. Kasko delinir hasarsızlık delinir diye kaskoyu kullanamıyoruz :) Amacım hasarı gizlemek değil satarken en küçük eksiğine kadar söylerim fotoğrafları da gösteririm zaten ama yok yere pert araba muamelesi görmesini istemem guzunun :)

Tamamen haklısın hocam, zaten sigorta sektöründe bu şekilde düşünenler için kaza hariç kasko poliçeleri uygun fiyata satılmaya başlandı bile...

Zaten; kaskodan yaptırsan, seneye ödeyeceğin prim seni şoka sokabilir... ;)

ali_semet

Katılımcı
tamamdır hocam yolum üstünde sıkıntı olmaz uğrar sorarım mutlaka ekledim sizi numaram 05534243502 sen bi foto gönder yine bana alınacak parçaların fotolarını at.
bazı kasko şirketleri yılda 2 kazaya kadar hasarsızlık indirimini bozmuyor sizde de aynı durum varsa kaskoya teslim edilebilir ama uzun süre beklemeyi göze almanız gerekir ayrıca tramer hasar kaydı çıkar karşınıza :( en mantıklısı maddi durumunuz elverişliyse kendiniz yaptırın.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben de kaskodan yaptırmadım hocam, 300-400 lük iş için deldirmek istemedim.

Aynen öyle, bu gün kaskodan ücretsiz yaptırdığını zanneden son kullanıcı; seneye kasko priminin ikiye katlandığını görünce "son pişmanlık neye yarar" şarkısını söylüyor maalesef...

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Geçmiş olsun dert edecek bir şey yok. Allah beterinden saklasın... Ufak bir rutuş herseyi çözer sanırım. O0 :nazar:

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
tamiri yapacak olan usta tanış olunca dayı oğluyla yapacaklar kaskodan yaptırmak pek cazip gelmiyor. Seneye nasip olursa yine kasko yaptırmak zorunda hissedecem kendimi hasarsızlık bozulursa canım sıkılır.Hasarsızlık miktarla ilgili değil mi hasarı yüksek tutup bozulur diye ön yargım var policeye bakıyım bakalım ne yazıyo (kasko axa ) Bugün direksiyonu kırıp frene bassaydım yan kayıp direğe de carpardı takla da atardım heralde o zaman kaskosuz olsa canını unutup mala üzülmek de zor bir durum Allah kimseye yaşatmasın :(

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Aynen öyle, bu gün kaskodan ücretsiz yaptırdığını zanneden son kullanıcı; seneye kasko priminin ikiye katlandığını görünce "son pişmanlık neye yarar" şarkısını söylüyor maalesef...
aynısını arkadaşımın eniştesi de yaşayacak sanırım. Adam geri çıkarken dubaya çarpmış sadece çay kaşığı kadar bir göçük olmuş bunun için 300 km yol yapıp servise gitti. Sormuşlar değişelim mi diye O da gururla" Kaskoyu boşa mı yaptırdık kaskomuz var değiştirin tabii demiş :D" Arabayı da sıfır aldı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynısını arkadaşımın eniştesi de yaşayacak sanırım. Adam geri çıkarken dubaya çarpmış sadece çay kaşığı kadar bir göçük olmuş bunun için 300 km yol yapıp servise gitti. Sormuşlar değişelim mi diye O da gururla" Kaskoyu boşa mı yaptırdık kaskomuz var değiştirin tabii demiş :D" Arabayı da sıfır aldı

Bilinçsiz tüketici... :)

Şimdi bu kişi, kasko şirketini değiştirmeyi düşünecek hemen... Ama; ne fayda... :)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
sol sis farı çerçevesi lazım( siyah olan) çıkmacılarda bulabilir miyiz acaba

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Nasrettin Hoca' Alıntı:
çok gecmıs olsun arkadaşım...inş bır daha yasamassın...bende alanyada vırajı alamayıp kaymakamın makam arabasına vurmuştum..pamponu antalyaya oto kınke gonderdık,tampon tarafı basıtte,devlete vurmak bıraz surunduruyor....kımse nasrettınmış bu adam demiyor...unutulmuş gelenek görenekler...en ıyısı eşeğe bıneceksın,hemde ters bıneceksın..tesekuerler saygılar efendım:)

İyi oldu forumda eşşeğe ters binen birisinin olması Size de geçmiş olsun.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Nasrettin Hoca' Alıntı:
tesekur ederım dost.insan mazdaya bınınce sankı ayder yaylasındaymış gıbı hıssedıyor.aynı hava aynı atmosfer..hisset bunu.:)
Vaay hocam Ayder havası almışsınız galiba, hissettim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sorulacak yerleri sırasıyla yukarıda yazdım hocam...

mimar2125

Sessiz
Geçmiş olsun. Allah daha büyük kazalardan korusun inşaallah. benim tamponda da sürtmeden kaynaklı ufak hasarlar vardı. yaptığım kazadan dolayı farların uç kısmındaki boyalar çatlayıp attı vs. verdim servise güzelce düzeltip ayarladılar. bir kaç yerde lokal boya yapılacaktı dedim hepsini güzelce elden geçirin boyayın gitsin. yarın alacağım inş arabayı. Tabi bir de geçen gün marşpiyelde oluşan vuruk kısmını da yaptırdım. Sağlıcakla kalın. kazası belasız sürüşler

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Siparişi verdim bakalım inşallah doğru gönderirler.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Bugün akşamüstü aldım hocam geldi çok şükür. Yarın ustalarımızın gönlünü edebilirsek inşallah tekrardan kavuşacaz :) Özledim keratayı ::)

ali_semet

Katılımcı
2 günde özlemişsin ben 70 gün sonra aldım bugün arabamı :):) doğru mu gelen parça? inşallah kısa zamanda kavusursun guzuya zira guzusuzluk çok zor kendimden biliyorum:)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
70 gün nasıl oldu hocam hayırdır ?
Guzuya kavuştum şükürler olsun. Guzuyu alana kadar arkadaşın arabayı kullandım kavuşunca anladım ki ben aşığım :) ama şu nazar konusuna bir care bulmak lazım Nas Felak daha sık okusam iyi olacak :nazar: :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
70 gün nasıl oldu hocam hayırdır ?
Guzuya kavuştum şükürler olsun. Guzuyu alana kadar arkadaşın arabayı kullandım kavuşunca anladım ki ben aşığım :) ama şu nazar konusuna bir care bulmak lazım Nas Felak daha sık okusam iyi olacak :nazar: :)

Evet; nazar işine bire bir etki; Felak ve Nas sureleridir... Tavsiye ederim... Hatta ben guzuma hayran hayran bakarken bile aklıma gelir okurum... ;)

İlk inen ayet gibi; OKU'mak iyidir. :nazar:

Allah herkesi, nazardan kazadan beladan korusun...

Üst Alt