Mazda 3 BL (2009-13) Motor Yağı Seçimi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O ustanın elinden yağ değiştirmiş araçları bulup bakmak lazım; keçe problemi, conta sızdırması var mı? Diye...

İlk defa duyuyorum hocam. İnandırıcı gelmedi bana.

Kamyon filtresi yok bizde ki ekstra yağ gitsin. :)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
O ustanın elinden yağ değiştirmiş araçları bulup bakmak lazım; keçe problemi, conta sızdırması var mı? Diye...

İlk defa duyuyorum hocam. İnandırıcı gelmedi bana.

Kamyon filtresi yok bizde ki ekstra yağ gitsin. :)

Müşterisi de cok olan bi usta cevre ilcelerden gelenler de var ama fazla ozguvenli bilmiş bir tavri var oylelerinden hep korkmusumdur cok sukur sadece yag filtre degisimi yaptiriyoruz :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yanilmiyor isem kitapda bile 3.9LT yaziyor kitap yanimda degil kontrol ederdim.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
2 çizginin üst noktasında tutulur. Eğer daha fazla konulursa keçelerden sızdırma yapabilir.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhaba Arkadaşlar, dün duyduğum övgüler üzerine yeni bir ustaya bakıma götürdüm guzuyu. Hep 4 lt yağ koyuyordum "Mazda3 Toyota gibi 5.2 litre alıyor, Toyotaya 5 litre koyuyordum" dedi. 1 lt al da ekleyelim dedi ben güvenemediğimden almadım ben hallederim dedim. 3.9 litre alıyor diye biliyorum çubuktan kontrol etti " Yağın eksik, dolmadı haberin olsun " filan dedi. Ben hala ustanın üstten tutma konuştuğunu düşünüyorum.
Güle güle kullan, 3.9 litredir filtre dahil, 4 litre gönül rahatlığıyla konulur, motorun durumunu bilmeden sağlıklı bir Mazda 3 motoruna 5 litre yağ koymaya çalışan ustanın gözünün önünden acilen uzaklaşılır.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
slmmm...5000 km once yag degısımı yaptırmıştım...bugun 1 lt motor yagı ekledim eksılmıste...sizce normal mı bu eksılmee...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Normal değil hocam. Motorun üzerinde yağ kaçakları var mı acaba kontrol edin. Kaçak yoksa, motor yağ yakıyor denilebilir. Bunun da sebebi, sübap lastikleri ile segmanlar olabilir.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Normal değil hocam. Motorun üzerinde yağ kaçakları var mı acaba kontrol edin. Kaçak yoksa, motor yağ yakıyor denilebilir. Bunun da sebebi, sübap lastikleri ile segmanlar olabilir.
velı abı arabayı uzun surelı park ettıgım yerde yag vardı..daha doğrusu benım park ettıgım her yerde sıyah yag damlaları oluşmuş...artık kaçırıyor bır yerden emınım..acaba nerden kacırabılır kı

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
velı abı arabayı uzun surelı park ettıgım yerde yag vardı..daha doğrusu benım park ettıgım her yerde sıyah yag damlaları oluşmuş...artık kaçırıyor bır yerden emınım..acaba nerden kacırabılır kı
Büyük ihtimal karter tapası. Altını vurduysanız başka bir yerde zarar görmüş olabilir.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Büyük ihtimal karter tapası. Altını vurduysanız başka bir yerde zarar görmüş olabilir.
oguzhan tesekur ederım..pekı bu cozulebılecek bır sorun mu acaba..kafama bıraz fazla dert edıyorumda...bırde servıse mı gotureyım.yoksa 1 yıl once subop degısımı yaptırdığım ustaya mı gotureyım

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
oguzhan tesekur ederım..pekı bu cozulebılecek bır sorun mu acaba..kafama bıraz fazla dert edıyorumda...bırde servıse mı gotureyım.yoksa 1 yıl once subop degısımı yaptırdığım ustaya mı gotureyım
Herhangi bir usta kontrolünü sağlayabilir zaman geçmeden gidin yağ konusu önemli.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
tekrardan ıyı aksamlar...bugun burda pek ısten anlamayan bır usta varmış.ona gosterdık...bu araba yag damlatmamış..sen yanlış yerlere park etmısın dedı.yanı başkasının yag damlattığı yere park etmıssın dedı..cok az kaçırıyor dedı onun sebebıde grank kecesındenmıs..ama bu keçe senın dedıgın kadar damlatmaz dedı...kafam karıstıı...bu grank kecesı degısımı nasıl olur ve malıyetı acaba nedır....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Maliyeti bilemem de zor bir şey değil hocam.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Krank keçesinden o kadar eksiltme olmaz. Bence ölçümü yanlış yaptınız

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Grank keçesinin değişimi nasıl zor değil Veli abi, şanzımanın inmesi gerekiyor diye biliyorum. Motordan şanzımana giden milin etrafındaki keçe çünkü. Değişimi çok basit fakat ulaşması zordur, o nedenle maliyeti artar. Fakat 1 ustaya göstererek hemen götürme aracı. Yetkili serviste yaptır bir de kontrolü. Ona göre yol gösteririz.
Önce motorun altını yıkat bir güzel. Sürdükçe aracın altını kontrol et, en garanti bulma yolu budur. Çünkü milin üstüne damlayan yağ araç ilerlerken milin dönmesi yüzünden her yere bulaşır, kaçağın yerini bulmak zorlaşır.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Grank keçesinin değişimi nasıl zor değil Veli abi, şanzımanın inmesi gerekiyor diye biliyorum. Motordan şanzımana giden milin etrafındaki keçe çünkü. Değişimi çok basit fakat ulaşması zordur, o nedenle maliyeti artar. Fakat 1 ustaya göstererek hemen götürme aracı. Yetkili serviste yaptır bir de kontrolü. Ona göre yol gösteririz.
Ön ve arka olarak değişiyor Mutlu. Arka zor şanzıman inmesi gerekiyor. Ön içinde triger sökülüyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
626 da değişim yaptırmıştım, şanzıman ile işlem yapılmadı. Bu yüzden basit demiştim.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
arka ise şanzuman iner ön ise 45 dakika sürmez basit degişir 10 bin km re yag degişimi yaptıgımız sürece eksiltmeler görülecektir her zaman diyoruz en güzel katkı erken yag degişimi ve en saglıkjlı motor yagı erken degişen motordur

motor yagını 10 km re degişimini ben geç diye algılıyorum ve bunuda kar olarak görmüyorum finallde morel bozuyor başka bir işe yaramıyor kimin kaçta degiştigide kimseyi ilgilendirmiyor isterse 50 binde degişssin yurumurta bile aynı saatte tükeniyor ertesi gün yenmezmi yenir nasıl yenir bayat yenir herşeyin tazesi makbul kuzulara iyi bakalım her zaman kontak basmaya hedefe hazır olsun ...

Üst Alt