Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
geçen sene kış kampanyasında aldığım fiyatlar. %30 indirim uygulanmamış hali. Bunlardan Hava, yağ ve polen filtrelerinden yedek almıştım. üçüne 150 TL ödemişim.

Hava filtresi: 73,69 TL
Yağ filtresi: 31,85 TL
Polen filtresi: 116,37 TL
Şanzıman yağı: 49,45 TL litre fiyatı
Şanzıman yağ filtresi: 309,31 TL
Benzin filtresi: 567,17 TL
Silecek süpürgeleri: 87,54 TL

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
33.jpg

Kdv ve indirimle beraber 1019 TL. Bujiler araya sıkışmasa iyi olurdu...

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Bujiler iridyum galiba. Onun haricinde fiyatlar fena değil.
Yağ filtresini piyasadan yan sanayi alsanız daha pahalıya gelir :D

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bujiler iridyum galiba. Onun haricinde fiyatlar fena değil.
Yağ filtresini piyasadan yan sanayi alsanız daha pahalıya gelir :D

Denso iridyum, tam kodu bir yerlere yazmıştım bulursam eklerim bu mesaja...

Buji SK16PRE11 imiş..

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Denso iridyum, tam kodu bir yerlere yazmıştım bulursam eklerim bu mesaja...
4-5 mesaj yukarıda yazmıştım.
ngk ıfr6e11 ya da denso sk16pr11

Bu arada iridyum bujilerden memnun musun? standart bujilere göre bir fark var mı ve aracın lpgde nasıl tepki veriyor?

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
4-5 mesaj yukarıda yazmıştım.
ngk ıfr6e11 ya da denso sk16pr11

Bu arada iridyum bujilerden memnun musun? standart bujilere göre bir fark var mı ve aracın lpgde nasıl tepki veriyor?

Aracımda LPG sistemi yok, hiç takılmamış. Normal buji yerine iridyum taktırma nedenim bakım aralıklarının daha uzun olması. Her 20 binde buji masrafı görmektense, hazır kampanya varken iridyumları tercih ettim. Lpg olmasa da araç için faydalı olduğunu düşünüyorum.
Kalkışlar daha atik gibi geldi, dizgin istemeyen at gibi :) @kadir araçla gezmişti daha net bilgi verebilir.

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Geçen hafta bakım İçin Herter Mazda ya gittim.@dr_azoom Asalet bey ile tanıştık , çok ilgilendi sağolsun.Bir önceki bakımı orjinal olmayan parçalarla sanayide yaptırmıştım.Şunu gördüm ki; Mazda bakımdan sonra çok değişti sessiz ve kararlı çalışmaya başladı.Orjinal yedek parçanın farkını net olarak gördüm.Asalet beye ve ustalara tekrar teşekkür ediyorum.

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Cuma günü Ankara'da Rem oto da bir kısım bakım ve tamirat işini yaptırdıktan sonra 5 yılı dolduğu için değişecek V kayışı ve sol arka Z rot için Şaşmaz oto sanayideki İsmail çimel ustaya gittim. V kayısı Continental marka 120 TL iki bilye 60*2 :120 TL torna:40 TL sol arka Z rot sağlam orijinal çıkma 50 TL işçilik 100 TL toplamda ise 430TL tuttu. Arka silecek değişimi de yapıldı ustam hediye etti. Usta Mazda tecrübesi olan biri ve müşteri dostu. 05359277290 cep numarası. Gitmeden arayıp fiyat sorabilirsiniz. İhtiyacı olan arkadaşlarımızın bilgisine

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cuma günü Ankara'da Rem oto da bir kısım bakım ve tamirat işini yaptırdıktan sonra 5 yılı dolduğu için değişecek V kayışı ve sol arka Z rot için Şaşmaz oto sanayideki İsmail çimel ustaya gittim. V kayısı Continental marka 120 TL iki bilye 60*2 :120 TL torna:40 TL sol arka Z rot sağlam orijinal çıkma 50 TL işçilik 100 TL toplamda ise 430TL tuttu. Arka silecek değişimi de yapıldı ustam hediye etti. Usta Mazda tecrübesi olan biri ve müşteri dostu. 05359277290 cep numarası. Gitmeden arayıp fiyat sorabilirsiniz. İhtiyacı olan arkadaşlarımızın bilgisine
Güle güle kazasız günlerde kullanmak nasip olsun. Usta tavsiyeni de ilgili konuya ekledim, teşekkürler.

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3

Z rot sol arka banada lazım başka varmıdır ki?? Devir daim değişmedinizmi??? Araç dizel mi km???

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
Dizel aracımın 1 Kasımda İzmit Mazda Haldız Yetkili serviste Triger bakımını yaptırdım. Araç 123 binde benden önceki sahibi 200 binde değişecek diye yaptırmamış. Değişen parçalar Triger seti, Devirdaim, Termostat toplam fiyat 1480 TL. Servis kayıtlarında daha önce 110 binde V kayışı değiştiği için değiştirmedik. Eğer o da değişseydi artı 400 TL olacaktı. Yaptırmak isteyenlere bilgilendirmedir.

Somon

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-HB
Mazda evo’da yapılan 100000 km bakımı
motor yağı (mobil1 5w30)274 tl
Yağ filtresi 40 tl
Hava filtresi 109 tl
Polen filtresi 200 tl
Buji 80 tl
Motor takozu( rubber no.3 eng mtg) 1.147 tl
Şanzıman yağı (dexelia atf mv) 350
Şanzıman süzgeci 190 tl

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda evo’da yapılan 100000 km bakımı
motor yağı (mobil1 5w30)274 tl
Yağ filtresi 40 tl
Hava filtresi 109 tl
Polen filtresi 200 tl
Buji 80 tl
Motor takozu( rubber no.3 eng mtg) 1.147 tl
Şanzıman yağı (dexelia atf mv) 350
Şanzıman süzgeci 190 tl
Fiyatlar sağlam uçmuş... :( Güle güle kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun... :harika:

Üst Alt