Mazda 3 BK (2003-09) Xenon Far Uygulaması Hakkında Fikirleriniz Nelerdir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ucuzmuş, yurtdışından sipariş et yedekte kalsın
Yurt dışı aklıma gelmemişti bak... :) Teşekkürler Bülent... 6000k çifti 6 dölâr... :p tek fiyatına çift ampul ama aklıma takılan soru şu;

6 bin olanı sorun oluşturur mu, daha düşük kelvin yok gibi, birde 35 Watt diyor, olması gereken uygun değerler nedir?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yurt dışı aklıma gelmemişti bak... :) Teşekkürler Bülent... 6000k çifti 6 dölâr...tek fiyatına çift ampul ama aklıma takılan soru şu;

6 bin olanı sorun oluşturur mu, daha düşük kelvin yok gibi, birde 35 Watt diyor, olması gereken uygun değerler nedir?
6000k düşüğü illaki vardır abi hiç değilse 5000k bul 4300 yoksa..55w yanlış hatırlamıyorsam vardı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
6000k düşüğü illaki vardır abi hiç değilse 5000k bul 4300 yoksa..55w yanlış hatırlamıyorsam vardı
Watt olarak hep 35 var 6bin düşüğü var ama alış veriş seçeneğinde yok, mesajla bildirmem gerekiyor galiba, işi şansa bırakmak istemiyorum...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
yurtdışını beklemeye değmez bence. yılda 1 değiştirilse 50 tl eder ki bu aydınlatma için az bile.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
yurtdışını beklemeye değmez bence. yılda 1 değiştirilse 50 tl eder ki bu aydınlatma için az bile.
İki yıldır aynı aydınlatmayı kullanan için en fazla 1 ay beklemek sorun olmasa gerek hocam... :)

Pazartesi bi elektrikçim ile temasa geçeyim ben.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bulursun abi son zamanlarda malum kuzu olmadığı için ilgilenmiyorum ama.baska alternatif mutlaka vardır

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Peki kısalar açıkken selektör yaptığımızda sıkıntı yok. Ama kısalar kapalıyken selektör yaptığımızdan kısalar da beraberinde açılıp sönüyor. Bu da xenon ampulumuzun ömrünü kısaltır. Bunun için ne yapılabilir

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Peki kısalar açıkken selektör yaptığımızda sıkıntı yok. Ama kısalar kapalıyken selektör yaptığımızdan kısalar da beraberinde açılıp sönüyor. Bu da xenon ampulumuzun ömrünü kısaltır. Bunun için ne yapılabilir
Kısalar hiç kapanmıyor ki, xenonlar da uzunlarda yok, selektör de uzunla yapıldığına göre sorun yok dostum

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
O zaman bir soru da benden. Far sensörü xenon ampulün ya da balastların ömrünü kısaltır mı ? ya da zarar verir mi ?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
O zaman bir soru da benden. Far sensörü xenon ampulün ya da balastların ömrünü kısaltır mı ? ya da zarar verir mi ?

Marş esnasında voltaj düşüyor, tünel geçişlerinde anlık yanıp sönme yapabilir. Ampul ısınasıya kadar kapanır, haliyle ömrü kısalır.
Benim ampul arada patlama/parlama yapıyor, sanki anlık bixenonun uzununu çakmışım gibi. Bunu niye yapar?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yanıyor diye gördüm nette hep, Deneyim bakayım yarın.

Burayı okuduktan sonra özellikle biraz önce bunu denedim... Parklar açıkken veya kapalıyken selektör yapınca; kısalar yanmıyor, sadece uzunlarla selektör yapıyor. Kısalar açıkken selektör yapıldığında, kısalar yanıkken sadece ilave olarak uzunlar devreye giriyor... Bu konuda; Mazda'nın en çok sevdiğim yönü bu, yani kısalar açıkken uzunları yakınca veya selektör yapınca kısaların sönmemesi, bazı araçlarda uzunları yakınca kısalar sönüyor...

Güzel soru Niyazi. :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Gir cikdan dolayi omrunu etkiler

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt