Mazda 3 BK (2003-09) Xenon Far Uygulaması Hakkında Fikirleriniz Nelerdir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herşey fiyatına göre... ilerleyen periyotlarda muhtemelen arıza verir... Ben iki yıl içinde balastın birini değiştirdim... 45 lira :)

emrah1811

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Takribi sadece 2 ampulün fiyati ne kadar olmali h7 4300k icin soruyorum. Ben eski balastlardan hic sıkıntı yaşamadim 2 yıldir diger arabamda.

emrah1811

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu buldugum sitedeki arkadas 4300 icon gun ışıği rengi dedi.6000 beyaz dedi siparis vermeden bi netlestireyim dedim.cünku resimlerde var ama cok anlasilmiyo

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Eyvallah yine çok yardımcı oldunuz.Bu konuda iyi bir ustam vardi o tası tarağı topladi anyalyaya yerleşti.Onun işçiliğinde bir usta bulursam taktiririm.Ankarada bu işi yapan usta tavsiye edecek olursanizda sevinirim

oktay abi için bu işin kompedanı diyorlar,
bi-xenon vs. de yapıyor, sitesi de var
garajın refaransıyla aranabilir, kendi evinde yapıyor işi, dükkan falan yok

5330363764

oktay toker.com

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Takribi sadece 2 ampulün fiyati ne kadar olmali h7 4300k icin soruyorum. Ben eski balastlardan hic sıkıntı yaşamadim 2 yıldir diger arabamda.
Yurtdışından temin etseniz çok uyguna geliyor, burada tanesine 45 tl istenen ampul oradan max 20 tl ye geliyor, buradan alacağınız ampulün teki 40 civarı olur diye düşünüyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Valla ben bu olaydan vazgeçtim. Sorunsuz başıma sorun almak istemiyorum. Aydınlatmasından da şikayetçi değilim zira, gerekirse de philips xtreme vision ya da osram night breaker unlimited alırım.
Yurtdışındaki forumları araştırıyorum 2 gündür, ucuz ürünlerin çin işi olduğu ve tamamen şansınıza kaldığı. 1 ayda bozulan da var, 2 yılda bozulan da. Xentec, ddm tuning ürünleri ki bunlar önerilen, onda da sıkıntı yaşayanlar çok. Kensun önerilen xenon kitlerinden, ama Türkiye'ye gönderim yapan uygun bir site bulamadım. Morimoto Elite da en çok önerilen 2. ürün, ülkemizde satılan Philips xenon fiyatları kadar fiyatı. Bir de opt7 öneriliyor xentec ile birlikte, onda da sorunsuzluk göremedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben ürün olarak şu bu diyemem ama iki gün içinde her iki sistemi kullanmış birisi olarak kesinlikle ve kesinlikle xenon diyorum... Guzu; hem dış görünüş olarak harika duruyor, hem de görüntü olarak bembeyaz yol seriyor insanın önüne... :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çok ince eleyip sık dokursan sakınılan göz hesabı mutlaka aksilik olur, karar ver al geç bir şey olmaz Allah'ın izniyle.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bugün serkan sağolsun tanıdığı bir elektrikçi önerdi orada montajını yaptırdım 4300k xenon'un.montaj 25 tl tuttu,far camlarını da temizlettim on numara oldu.Akşam test edeceğim xenon'ları bakalım nasıllar.H11 tipi ampul bile alsanız ampuller yuvalara tam oturmuyor malesef.contalar ile ilgili sıkıntı olabiliyor.ampul üzerindeki plastik kısım uygun hale getirilip bağlandığında herhangi bir sıkıntı yok.Görünüş gayet şık oldu bakalım görüş nasıl olacak.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun Niyazi güle güle kullan, ben H11 takmıştım yuvaya oturmada bir problem yaşamadım hiç, ürüne göre değişiyor demek

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bugün serkan sağolsun tanıdığı bir elektrikçi önerdi orada montajını yaptırdım 4300k xenon'un.montaj 25 tl tuttu,far camlarını da temizlettim on numara oldu.Akşam test edeceğim xenon'ları bakalım nasıllar.H11 tipi ampul bile alsanız ampuller yuvalara tam oturmuyor malesef.contalar ile ilgili sıkıntı olabiliyor.ampul üzerindeki plastik kısım uygun hale getirilip bağlandığında herhangi bir sıkıntı yok.Görünüş gayet şık oldu bakalım görüş nasıl olacak.
Güle güle kullan niyazi , umarım yardımcı olmuştur ufuk ,uğradım yanına sen ayrılmışsın görüşemedik

zenfone 2

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güle güle kullan Niyazi... Gözlerin alışınca daha önce taktırsam iyiymiş diyeceksin... Güzel oluyor.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Güle güle kullan niyazi , umarım yardımcı olmuştur ufuk ,uğradım yanına sen ayrılmışsın görüşemedik

zenfone 2
Sağolun dostlar.Far yıkama motoru içinde kalacaktım ama o ara bi mercedes geldi ufuk daha fazla kazansın diye daha sonra gelirim dedim artık.Bi ara boş olduğumda uğrarım artık yanına :D

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Sağolun dostlar.Far yıkama motoru içinde kalacaktım ama o ara bi mercedes geldi ufuk daha fazla kazansın diye daha sonra gelirim dedim artık.Bi ara boş olduğumda uğrarım artık yanına :D
Gördüm, mavi c serisi vardı gittiğimde ufuk iyi bir arkadaşımızdır ,sadece çayını içmeye uğradığım zaman , iş yaptırmak için uğradığım zamandan fazladır

zenfone 2

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Çok iyi insan valla sağolsun yardımcı oldu baya.Müsait olursan beraber gideriz bir gün.Bir müddet bu xenonları kullanıp daha sonradan bi xenon mercek modifiyesi yapmayı düşünüyorum.otomatik yükseklik ayarı da yaptırabilirsem orjinal xenona geçiş yapcam hayırlısıyla :D

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Çok iyi insan valla sağolsun yardımcı oldu baya.Müsait olursan beraber gideriz bir gün.Bir müddet bu xenonları kullanıp daha sonradan bi xenon mercek modifiyesi yapmayı düşünüyorum.otomatik yükseklik ayarı da yaptırabilirsem orjinal xenona geçiş yapcam hayırlısıyla :D
Bir ara denk getirirsek haberleşip gideriz beraber , şu far yıkama motorunu halletirebilirsek güzel olur

zenfone 2

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Zamanında ucuz diye 114 tl ye H4 ampul tipine uzun kısanın bir olduğu xenon kit almıştım nissana taktırmıştım aydınlatma süper zaten araştırarak 4300k en iyi aydınlatmayı sağlayan lumeni seçmiştim fakat zaman içerisinde radyo frekansını bozduğunu farkettim 2-3 ay sonrada uzun kısa yapan ileri geri hamle yapan selonoid parça takılmaya başladı söktüm yağladım zımpara vs oldu derken tekrar gene aynını yaptı yarım uzun yada tamamen uzunda takılı kaldı...Muaynede yaklaşınca söktüm aldım....
Burdan neyi anladım xenon artislik için değil hakikaten aydınlatma için muhteşem bir buluş şimdilerde yerini led farlara teslim edeceğe benziyor...
Çin malı alınır mı?Aslında alınır fakat ben araştırmamı yaparken tavsiye edilen çin malı xenon kitler yerine kampanyalı bir kit almıştım hatam buydu....
Ekonomik durumunuz neyi gösteriyorsa o bazda en iyisini alın....Xenon candır....Bunu anlamak için aynı gün içersinde aynı noktaya bi halojen ile gidin birde xenon.....Direkt şunu diyorsunuz ben resmen kör gidiyormuşum :)

Üst Alt