Mazda 3 BK (2003-09) Kayış Değişimi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Veli abi Mazda 3 2006 manuel guzu kaç litre şanzıman yağı alıyor, biliyor musun? İnternetten bulamadım. Bir de hangi marka yağ kullanmalıyım.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
İki Motor Var
Z6 = 7 lt diyor
B6ZE= 2,9 lt diyor.
bu 7 litre olanlar otomatik vitesler mi oluyor? Sanırım Bizim guzu B6ZE oluyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
7 litre otomatik olanlar alıyor. Hangi yağ olduğu kullanım kitapçığında yazar mutlaka. Manuel olanları bilmiyorum.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Manuel şanzıman yağ değişimi çok tutmuyor en fazla 100 tl tutar yağ dahil. Alttan tıpa açılacak, yağ boşalcak, tıpa kapatılıp üstten sonuna kadar doldurulacak. Orijinal manuel şanzıman yağı kullanılmasında fayda var.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Veli abi Mazda 3 2006 manuel guzu kaç litre şanzıman yağı alıyor, biliyor musun? İnternetten bulamadım. Bir de hangi marka yağ kullanmalıyım.
Konunun başlığındaki eksende ilerlersek iyi olur. Şanzıman yağını şanzıman yağı ile ilgili olan konularda sorabilirsiniz.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Yağ fiyatı en fazla 80 tl dır. 620 tl gelmiş olacak. Birazdan bi yerle daha gorusecegim bakalım. Nr fiyat verecek

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Son durum şöyle arkadaşlar. Diger usta ile gorustum. 100 tl işçilik alirim dedi. Malzemeleri de beraber gider aliriz dedi. Kayış 50 tl , bilya 60 tl, bilya takozuyla birlikte satılıyor serviste 342+ kdv. Ama takozuna gerek yok bilyasini taksan yeterli olur dedi (sadeceparca.com) arif bey.
Bilya(60)+ kayış(50)+şanzıman yağı(60)+ işçilik(100)=270 tl civarında
Kasnaklı bilya(405)+ kayış(50)+ şanzıman yağı(60)+ işçilik(100)=615 tl
Kasnaklı bilya resmi
IMG_20160920_142452.jpg

Birlikte 405 kdv dahil
Sadece üstteki parça yani bilya 60 tl
Markası NSK, SAKS

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Dün Ankara Rem oto da aracım 5 yaşını doldurduğu için şanzıman yağını, fren hidroliği vs sıvı bakımlarını ve filtrelerini değiştirdim. Beklenmedik birkaç masraf daha çıkınca bazı masrafları sonraki 10 bin bakımına bıraktım. Araç 50000 km de ve bu yüzden de yaklaşık 6#7 ay sonra 10 bin bakımına gelirim diyerek V kayış setini sonraya bıraktım. Üstteki yazıda V kayış seti değişirken şanzıman yağı boşalır yazılmış ama serviste bana böyle anlatılmadi? 60 bin bakımına girdiğim zaman V kayisini değiştirmek istesem şanzıman yağını tekrar değişmem mi gerekecek?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Araç 2013 Aralık çıkışlı bu arada, tahminen 2019 Nisan ayında 10 bin km bakımına girerim

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Şanzıman edirnede , V kayış ankarada ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
V kayışı ile Şanzıman yağının bir bağlantısı yok ki... O üstteki yazıyı ben ıskalamışım, düzelttim... :)

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Hayırlı akşamlar arkadaşlar.
Benim 2006 bk aracımda da bugün kayıştan ses gelmeye başladı.Bulunduğum yerde bir ustaya gösterdim,söküp bakmak lazım dedi.Bir de Cihangir ustama videosunu attım, kayış değişirse gider dedi ama kayışla birlikte rulmanı da değiş dedi.
Bana bu kayışı ve rulmanı almam için internetten bir link veya dışarıdan bir parçacı tavsiyesi olan var mıdır acaba?

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Hayırlı akşamlar hocam ben yeni gergi ve bilya aldım dayco marka. Gates ve dayco kullanılır genelde yani ben hep bunları duydum. İstanbuldan aydın Şengül güvenilir satıcı 2 alışverişim oldu.WhatsApp dan da yazabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG-20191216-WA0027.jpg
    IMG-20191216-WA0027.jpg
    288.1 KB · Görüntüleme: 22

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Hayırlı akşamlar hocam ben yeni gergi ve bilya aldım dayco marka. Gates ve dayco kullanılır genelde yani ben hep bunları duydum. İstanbuldan aydın Şengül güvenilir satıcı 2 alışverişim oldu.WhatsApp dan da yazabilirsiniz.
Kayışı dayco marka olarak sipariş verip değiştik ama gergi ile ilgili birşey yapmadık.Bu gergi iki parça oluyor herhalde.Biri gergi kısmı, diğeri rulman kısmı.Siz ikisini bir mı alıp değiştiniz, yoksa sadece gergi kütüğü üzerindeki rulmanı mı değiştiniz?
Çünkü gergi ve rulman ikisi birlikte en ucuzu 500+ lira.Onun için sordum.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Benim sabit bilyada problem vardı ama oraya girmişken ikisini de değiştirelim demiştik. Yalnız sökünce anladık ki iyiki ikisini de almışım gergi kütüğünündeki bilya karıncalanmış hafif boşluğu vardı. 390 TL tuttu bu ikisi, Gates de 350 civarlarında idi mazda 3 de daha çok alternatif var daha uygun bulunabilir belki.
49323

Son düzenleme:

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Benim sabit bilyada problem vardı ama oraya girmişken ikisini de değiştirelim demiştik. Yalnız sökünce anladık ki iyiki ikisini de almışım gergi kütüğünündeki bilya karıncalanmış hafif boşluğu vardı. 390 TL tuttu bu ikisi, Gates de 350 civarlarında idi mazda 3 de daha çok alternatif var daha uygun bulunabilir belki.
Ekli dosyayı görüntüle 49323
Burada sol tarafta görünen gergi kütüğü ve rulmanı, sağ tarafta elinizde tuttuğunuz da sabit (avare deniyordu galiba) rulman mı oluyor?

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Ne demek hocam ne yaptık kendi aracınıza göre ayrıntılı bilgilere bakabilirsiniz Gates sitesinden ;
Böyle olmalı gri olanlar değişiyor yani en sağdaki şarza ait Gates sitesinde oda gözüküyor set içinde.
49338

Son düzenleme:

Üst Alt