Mazda 3 BK (2003-09) Kayış Değişimi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Veli abi Mazda 3 2006 manuel guzu kaç litre şanzıman yağı alıyor, biliyor musun? İnternetten bulamadım. Bir de hangi marka yağ kullanmalıyım.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
İki Motor Var
Z6 = 7 lt diyor
B6ZE= 2,9 lt diyor.
bu 7 litre olanlar otomatik vitesler mi oluyor? Sanırım Bizim guzu B6ZE oluyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Manuel şanzıman yağ değişimi çok tutmuyor en fazla 100 tl tutar yağ dahil. Alttan tıpa açılacak, yağ boşalcak, tıpa kapatılıp üstten sonuna kadar doldurulacak. Orijinal manuel şanzıman yağı kullanılmasında fayda var.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Yağ fiyatı en fazla 80 tl dır. 620 tl gelmiş olacak. Birazdan bi yerle daha gorusecegim bakalım. Nr fiyat verecek

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Son durum şöyle arkadaşlar. Diger usta ile gorustum. 100 tl işçilik alirim dedi. Malzemeleri de beraber gider aliriz dedi. Kayış 50 tl , bilya 60 tl, bilya takozuyla birlikte satılıyor serviste 342+ kdv. Ama takozuna gerek yok bilyasini taksan yeterli olur dedi (sadeceparca.com) arif bey.
Bilya(60)+ kayış(50)+şanzıman yağı(60)+ işçilik(100)=270 tl civarında
Kasnaklı bilya(405)+ kayış(50)+ şanzıman yağı(60)+ işçilik(100)=615 tl
Kasnaklı bilya resmi
IMG_20160920_142452.jpg

Birlikte 405 kdv dahil
Sadece üstteki parça yani bilya 60 tl
Markası NSK, SAKS

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Dün Ankara Rem oto da aracım 5 yaşını doldurduğu için şanzıman yağını, fren hidroliği vs sıvı bakımlarını ve filtrelerini değiştirdim. Beklenmedik birkaç masraf daha çıkınca bazı masrafları sonraki 10 bin bakımına bıraktım. Araç 50000 km de ve bu yüzden de yaklaşık 6#7 ay sonra 10 bin bakımına gelirim diyerek V kayış setini sonraya bıraktım. Üstteki yazıda V kayış seti değişirken şanzıman yağı boşalır yazılmış ama serviste bana böyle anlatılmadi? 60 bin bakımına girdiğim zaman V kayisini değiştirmek istesem şanzıman yağını tekrar değişmem mi gerekecek?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Araç 2013 Aralık çıkışlı bu arada, tahminen 2019 Nisan ayında 10 bin km bakımına girerim

Üst Alt