Mazda 3 BK (2003-09) Detaylı İç Temizlik

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Senin komple temizlik yapman lazim @kadir caramiyo biiter cikolata olacak nerdeyse :)

Xperia ZL cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Benden önce kullananlar da temiz kullandığı için çok uğraşmadan temizledim. Bi parlaklık geldi ama şaşırtacak kadar değil. Ama yine de insanın içi rahat ediyor.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Veli abinin konusuna güncel çekelim.öğle den sonra guzu ile biraz uğraşalm dedik.biraz iç temizlik yaptık.arap sabunu sağolsun.
20170818_163156-1.jpg

İlk baş tavanımz ile başladık.normal temiz gözüküyor ama işin içine girince öyle olmuyor.
20170818_163358_HDR-1.jpg

Bezim beyaz olsa siyahlıklar daha da belli olurdu..bez sarı olduğu halde kirlilik belli oluyor.
20170818_163446-1.jpg
20170818_163851_HDR-1.jpg

Son halimiz de bu şekilde oldu.
20170818_164804-1.jpg

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Veli abinin konusuna güncel çekelim.öğle den sonra guzu ile biraz uğraşalm dedik.biraz iç temizlik yaptık.arap sabunu sağolsun.Ekli dosyayı görüntüle 21554
İlk baş tavanımz ile başladık.normal temiz gözüküyor ama işin içine girince öyle olmuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 21556
Bezim beyaz olsa siyahlıklar daha da belli olurdu..bez sarı olduğu halde kirlilik belli oluyor.
Ekli dosyayı görüntüle 21557 Ekli dosyayı görüntüle 21558
Son halimiz de bu şekilde oldu.
Ekli dosyayı görüntüle 21559
Bana da lazim sivi arap sabunu

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Bu arap sabununu yarı deri koltuklara da uygulayabilir miyiz Mustafa?

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
@mustafayk geç gördüm, harika olmuş eline sağlık adaş. Tavan temizliğinde Antalya'daki galerici arkadaş da sıvı arap sabunu kullanıyor, silerken de patates çuvalı ile siliyor. Görünce şaşırmıştım, kaldı ki bu adamlar hep meguiars ürünleri kullanan ve ayda 30-40 araba satan, showroomlarında 20-30 araç olan otoparklarında ise +100-150 araç bulunan insanlar. Demek ki var bir bildikleri:))

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@mustafayk geç gördüm, harika olmuş eline sağlık adaş. Tavan temizliğinde Antalya'daki galerici arkadaş da sıvı arap sabunu kullanıyor, silerken de patates çuvalı ile siliyor. Görünce şaşırmıştım, kaldı ki bu adamlar hep meguiars ürünleri kullanan ve ayda 30-40 araba satan, showroomlarında 20-30 araç olan otoparklarında ise +100-150 araç bulunan insanlar. Demek ki var bir bildikleri:))
Aynı işi, daha uygun fiyata yapabiliyor olmak ticaret mantığı açısından da en doğrusu olduğu için bu yöntemi kullanmakta fayda var tabiki... ;)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Teşekkür ederim abi..işimizi görüyor çok şükür.Ama patatdes çuvalı zamanla yıpranma yaparmı ki??

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Teşekkür ederim abi..işimizi görüyor çok şükür.Ama patatdes çuvalı zamanla yıpranma yaparmı ki??

Dur sen bilmeden uygulama:)) ben en ince ayrintisina kadar soruyorum...

Edit: Sordum, az bir damla fairy ile sivi arap sabunu karisimini temiz patates çuvalıyla(kirmizi cuval) uyguluyormuşuz, kuru bezlede siliyormuşuz, gidemedim antalyaya gitsem ugrayacaktim yanina arabayi bastan asagi temizletecektim, nasip olmadi... Eğer bir ara gidersem tavan kismi uygulamasi yaptirir videoda cekerim adaş...

Son düzenleme:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Dur sen bilmeden uygulama:)) ben en ince ayrintisina kadar soruyorum...

Edit: Sordum, az bir damla fairy ile sivi arap sabunu karisimini temiz patates çuvalıyla uyguluyormuşuz, gidemedim antalyaya gitsem ugrayacaktim yanina arabayi bastan asagi temizletecektim, nasip olmadi... Eğer bir ara gidersem tavan kismi uygulamasi yaptirir videoda cekerim adaş...
Eyvallah abi.

Mazdask

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Sedan
miss arap sabunu :D geçen gün bende aldım o tavan varya temız gördündüğü halde ne biçim kararmıştı bez bezın bez dıcek halı yoktu :) iyiki varsın miss arap sabunu :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İlk mesajdaki fotoğraflar yenilenmiştir... :)

Üst Alt