Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bu çok tatlıymış.

Ekli dosyalar

• rbrrbr.png
    rbrrbr.png
    112.1 KB · Görüntüleme: 1

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Hangi bayilerde mevcut acaba iletişim numarası verebilir misiniz?

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Hangi bayilerde mevcut acaba iletişim numarası verebilir misiniz?
Ben Merser'i aradım. Aradığım zaman en üsttekinin fiyatı 6759 lira yazıyordu sitede, adam rakam doğru dedi. Takım fiyatı. Adam ayrıca istiyorsanız ücreti yolluyorsunuz, sipariş veriyoruz, 10 günde geliyor dedi. Hatta yurtdışı stok da sorgulamıştı. Evet, yurtdışı stokta mevcut isterseniz hemen geçeyim sipariş dedi :)
Ellerinde stok tutmuyorlarmış. Ayrıca en son baktığımda 6759 lira yazarken şimdi 5100 küsüre indirdilerse, güncel bir rakamı bozmamışlardır diye düşünüyorum :rolleyes:

NOT: Bu arada sitede jant göbekleri fiyata dahil yazıyor ama adam fiyata dahil değil demişti. O zaman vazgeçmeseydim bedavaya almak için kasacaktım biraz. Sitede böyle yazıyor falan filan diye.

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Şu piyasada fiyatı çok çok iyiymiş. İlk görsel güzel duruyor ama araç üzerinde duruma bakmak lazım tabi

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Ekli dosyayı görüntüle 63871
Dostlar daha önce şu jantı paylaşmıştım, çeşitli nedenlerden dolayı alamadım. O zamanda 6600 lira gibi bir fiyatı vardı, şuanda 5150 lira gibi bir fiyatı var :oops:
Bundan farklı olarak bir jant daha var,

Ekli dosyayı görüntüle 63873

Bunun fiyatı 6800 civarında.. Birde ikincinin normal rengi var,

Ekli dosyayı görüntüle 63874
Buda 7700 lira şuanda.

Ayrıca 18inc jantlarda var ucuza, bilginiz olsun. Ben Cumartesi günü bir boyacıyla görüşeceğim komple boya için düzgün bir fiyata anlaşabilirsek 1. ve ya 2. sıradaki jantlardan birini seçeceğim sanırım.

En pahalısı en güzeli bence

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ben Merser'i aradım. Aradığım zaman en üsttekinin fiyatı 6759 lira yazıyordu sitede, adam rakam doğru dedi. Takım fiyatı. Adam ayrıca istiyorsanız ücreti yolluyorsunuz, sipariş veriyoruz, 10 günde geliyor dedi. Hatta yurtdışı stok da sorgulamıştı. Evet, yurtdışı stokta mevcut isterseniz hemen geçeyim sipariş dedi :)
Ellerinde stok tutmuyorlarmış. Ayrıca en son baktığımda 6759 lira yazarken şimdi 5100 küsüre indirdilerse, güncel bir rakamı bozmamışlardır diye düşünüyorum :rolleyes:

NOT: Bu arada sitede jant göbekleri fiyata dahil yazıyor ama adam fiyata dahil değil demişti. O zaman vazgeçmeseydim bedavaya almak için kasacaktım biraz. Sitede böyle yazıyor falan filan diye.
Sipariş verebildiniz mi? Ben bugün Adana Mıçı Mazda'ya gittim. Ekteki jantı sipariş etmek istedim ama Japonya'dan geleceğini söylediler. Tamam dedim ama sipariş verdikleri ekrana girince farklı bir fiyat çıktı. Merkeze mail attı, yarın sonucu bildirecekler.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sipariş verebildiniz mi? Ben bugün Adana Mıçı Mazda'ya gittim. Ekteki jantı sipariş etmek istedim ama Japonya'dan geleceğini söylediler. Tamam dedim ama sipariş verdikleri ekrana girince farklı bir fiyat çıktı. Merkeze mail attı, yarın sonucu bildirecekler.
Japonya'dan değil, bildiğim kadarıyla Belçika yani Mazda Avrupa'dan geliyor, sistem mi değişti, ilginç...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Japonya'dan değil, bildiğim kadarıyla Belçika yani Mazda Avrupa'dan geliyor, sistem mi değişti, ilginç...

O sistem farklı. Japonyadan, amerikadan, meksikadan gelen var. Avrupaya gelen Belçikaya gelir, oradan dağıtılır. Belçika depoda büyük bir stok, her aradığını bulma olayı yok yani. Mazda bu boru mu :D

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Avrupa stoklarında olmadığı için Japonya'dan gelecekmiş. Gümüş gri var ama Antrasit yokmuş.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Henüz sipariş vermedim. Cumartesi günü uğramayı düşünüyorum bende. Ama ben 2 ay kadar önce aradığımda dediğim gibi adam fiyata baktı ve aa evet fiyat güncelmiş gibi bir tepkisi oldu. Sonrasında da bakalım yurtdışı stokta var mı dedi, baktı evet varmış dedi. Ama avrupayamı baktı japonyayamı bilmiyorum. Belki senin baktığın avrupa stoğunda da yoksa, güncel fiyatlardan üretileceği içindir bilemedim.. En ucuz olannın fiyatını sordun mu? 5100 lira olan?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Avrupa stoklarında olmadığı için Japonya'dan gelecekmiş. Gümüş gri var ama Antrasit yokmuş.
Belki Japonya'dan direk Türkiye'ye gelmiyordur. Önce Avrupa'ya oradan buraya olduğu için normalden daha fazla olabilir fiyat. Avrupa'da mevcutta olanlar 2 yıl önce gelmiş olsa stoğa o zamanla şu andaki taşıma masrafları farklıdır bence.. Benim almayı düşündüğüm ve 5100 lira olan jantı çoğu kişi beğenmedi forumdan, belki de globalde de tercih edilen bir jant değil bu yüzden ellerinde kalmıştır eski fiyattan stok eritmek istiyorlardır :islik:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Henüz sipariş vermedim. Cumartesi günü uğramayı düşünüyorum bende. Ama ben 2 ay kadar önce aradığımda dediğim gibi adam fiyata baktı ve aa evet fiyat güncelmiş gibi bir tepkisi oldu. Sonrasında da bakalım yurtdışı stokta var mı dedi, baktı evet varmış dedi. Ama avrupayamı baktı japonyayamı bilmiyorum. Belki senin baktığın avrupa stoğunda da yoksa, güncel fiyatlardan üretileceği içindir bilemedim.. En ucuz olannın fiyatını sordun mu? 5100 lira olan?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belki Japonya'dan direk Türkiye'ye gelmiyordur. Önce Avrupa'ya oradan buraya olduğu için normalden daha fazla olabilir fiyat. Avrupa'da mevcutta olanlar 2 yıl önce gelmiş olsa stoğa o zamanla şu andaki taşıma masrafları farklıdır bence.. Benim almayı düşündüğüm ve 5100 lira olan jantı çoğu kişi beğenmedi forumdan, belki de globalde de tercih edilen bir jant değil bu yüzden ellerinde kalmıştır eski fiyattan stok eritmek istiyorlardır :islik:
Maliyetlerin yurt dışında bizdeki gibi hayvanca arttığını zannetmiyorum. Örneğin Danimarka'da ev kira artışı %4 ile sınırlandırılmış, bizde de laf olsun diye %25 dedi haşmetlim ama buna kendi de inanmamış olacak ki bir daha lafı edilmedi (gibi)

Biz toplum olarak sokmadan osurmayı (afedersiniz sinirlendim yine) çok severiz. Durduk yere fiyat artırmayı inandıkları değerlerle bağdaştırabilen gafiller çok bizde.

Özetle, Allah belasını vereli çok oldu da haberi yok çoğunun.

* * *

Konuya dönecek olursak, sipariş Japonya'ya geçilse de önce Avrupa sonra Türkiye olur güzergah.

Ana depo Avusturya'da diye biliyorum ben. Belçika nereden çıktı??

:)

Üst Alt