Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

enginliman

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Güle güle kullanın. Ben de çok araştırdım Nokian powerproof almayı düşünüyorum. Etiket değerleri çok iyi ve kullanıcı yorumları da gayet iyiydi. 205 50 r17 ebat için düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de 300 TL yakıt kartı var değil mi
Teşekkür ederim evet yakıt kartı var 300 tl

Güle güle kullanın. Ben de çok araştırdım Nokian powerproof almayı düşünüyorum. Etiket değerleri çok iyi ve kullanıcı yorumları da gayet iyiydi. 205 50 r17 ebat için düşünüyorum.

Bir de 300 TL yakıt kartı var değil mi
Teşekkür ederim evet yakıt kartı var 300 tl
@enginliman Hayırlı olsun
Zamanında ben de almak istiyordum ama 15 jant ölçüsü yok
Teşekkür ederim

Ömrünü bilmem ama lastik sesi yok sanki sadece motorun sesi var içerde. Frenlemelsi de çok İyi bence. Yorumlar da çok iyi nette. Tavsiye ederim Nokianı

Son düzenleme:

Ilgaz-p

Katılımcı
Yaz sezonu geliyor malum.
Bizim Hayati.ye yazlık arıyorum.
Riken 185/65/14 yaz lastigi buldum adeti 285 lira, Petlas.tan, Mileston gibi yerli lastiklerden daha iyi oldugu kanaatindeyim.
Kışlık Barum aldım bu sene memnundum.
Üst limit adet başı 300 tl belirledim.
Daha evvel Riken kullanan, duyan, tecrübe eden oldu mu?
Sırp üretimi ve Michelin.in yan ürünü oldugunu ve köklü bir kuruluş olup zamanla el değiştirdigini gördüm.

Diger forumlarda gördügün igrenç esprisinide yapıyımda mesajı öyle bitiriyim :D:p
Deveye diken, Arabaya Riken... :islik:
98 model 323 'de 2017 üretimli riken lastik var yaklaşık 2 seneden fazladır kullanıyoruz, fena değil öyle çok bir ses de yok lastikte orta ayarda bir lastik yaşından dolayı lastik sertleşmeye başladı, hoş mazda 6 aracımda da lassa var o da sertleşti 3. yıldan sonra en iyi lastik bile sertleşiyor

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Falken ziex 310 lar hayırlı olsun bize :)
IMG_20210420_083759.jpg

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Selamlar arkadaşlar benim aracın orjinal ebatları 175/70 R13.
Üzerinde İse 185/65/14 Var.Ben Yeni lastik alacağım ama orjinala yakın olsun istiyorum.
Sizce 175/70/14 mü yoksa 175/65/14 mü almalıyım.Çelik jantlar 14 lük.(Yakıt tasarrufu ve sürtme olmaması için.Üzerindekilerle full insan dolu olduğunda ön taraf alçak olduğu için sürtme oluyor.). İyi Çalışmalar.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
175 taban aralığı alırsanız 14 jant ile ölçü çok değişiyor. Bence 1856014 olarak bakın. Çevresi neredeyse sizinki ile aynı taban genişliğindeki fark sürtme yapmaması lazım. Bende sizin aracınızdan farken ben 195 kullanıyordum sürtme sorunu yaşamamıştım.

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Birşey Soracağım bu 82 H olunca vizede sorun çıkıyor demişti biri T olmalıymış galiba yada H olursa performans yazması lazımmış.Varmı acaba böyle birşey ?

175 taban aralığı alırsanız 14 jant ile ölçü çok değişiyor. Bence 1856014 olarak bakın. Çevresi neredeyse sizinki ile aynı taban genişliğindeki fark sürtme yapmaması lazım. Bende sizin aracınızdan farken ben 195 kullanıyordum sürtme sorunu yaşamamıştım.
Yanlardan Sürtme Yok Taban genişliği normal yükseklikte sürtme var.Tabii şüphelendiğim amartisörlerde olabilir.2 yıl önce arkaları değiştirdim.Fakat araç 7 yıldır bende önleri hiç değiştirmedim.Kilitleme yok ama sadece ön taraf alçak bakıldığında.

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhabalar...
Arkadaşlar malum dizel 2012 impressive lerde 205 55 r16 ölçü var. Ben arabalarımızın alçak olmasından müzdaribim. 205 60 r16 takarsam %3.14 civarı bi farklılık oranı çıkıyor. Tavsiye edilen oranın üzerinde. Ama problem olmasa 65 lik bile takarım yükselmesi için. Fikrinizi almak istedim. Önerisi olan var mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar...
Arkadaşlar malum dizel 2012 impressive lerde 205 55 r16 ölçü var. Ben arabalarımızın alçak olmasından müzdaribim. 205 60 r16 takarsam %3.14 civarı bi farklılık oranı çıkıyor. Tavsiye edilen oranın üzerinde. Ama problem olmasa 65 lik bile takarım yükselmesi için. Fikrinizi almak istedim. Önerisi olan var mı?
Aradaki fark senin istediğin yüksekliği vermeyebilir... Amortisör ve yay ayarları ile yükseltmek daha mantıklı ama yüksek hızlarda yol tutuş zayıflar.

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhabalar...
%3 sapmanın üzeri tavsiye etmem, yapmayın. Zaten yanak oranını arttırmak aracı yükseltmez, o rakam yanağın tabana oranı demektir. Komple jant değişimi yaparak çok az farklılık oluşturabilirsin ama bunu ne kadar hissedersin ? Yayları kontrol ettir ya da takoz yoluna git, işin ehli bir işyeri bu konuda net şeyler söyler.

Üst Alt