Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
Haziran ayında 4 adet Falken 205/55 R16 91V Ziex Ze914 Ecorun (Üretim Yılı: 2018) 827 TL'ye almıştım. Yaklaşık olarak 4bin km yol yaptım. Fren mesafesi ve yol tutuş olumlu derecede çok fark etti. Bunda önceki lastiklerin çok eski olmalarının etkisi olabilir. Lastikler oldukça yumuşak karakterli. Spor ve sert kullanımları pek sevmiyor gibi geldi. Yüksek hızlarda (160 üzeri) araba esneyerek gidiyor hissi veriyor.
sonuç olarak fiyat/performans anlamında bence yeterli. hızlı ve sert kullanan arkadaşlara tavsiye etmem. Ben sonraki seçimimde bu markayı almayacağım. Ancak fiyatı uygun olduğu için aldığıma hiç pişman değilim. Çünkü bunu almasaydım PETLAS alacaktım. Gerçi bu lastiğide PETLAS üretiyor:)
yol sesi konusuna pek yorum yapamayacağım. eski lastiklere oranla elbette düşme var ama bizim araçlar zaten çok gürültülüdür.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Babamın aracına 4 adet yeni lastik alacağız, Lastikçi arkadaşının önerisi Falken sn832 ecorun (185/60/15). Falken Ziex 914 ecorun daha büyük çaplarda tercih edilebilir ve sn832'ye göre daha çok ticari araçlara uygun daha sesli ama yanağı daha kalın lastik demiş. Burayı da okuduğumda Falken hakkında olumlu yorumlar görüyorum. Hemen hemen aynı fiyatlara (20 TL daha pahalı) başka markalarda var Kumho Lassa Dunlop gibi. Ama etiket değerlerine baktığımda Falken hepsinden üstün duruyor. Bu lastiği uzun süreli kullanan var mı? Atıyorum 15-20 bin km de bitti veya fren konusu sıkıntılı veya hiç düşünmeden al vs gibi yorum yapabilecek var mı? Başka marka alternatifleri de değerlendirebiliriz mesela Conti premiumcontact 5 alıp 2 kat para vermeme rağmen kaliteden dolayı kafam rahat mı gezeyim?

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Sesi, tutuşu, ıslak zemin performansı çok olumlu yorumlarda lakin biri 9000 biri 18000 km kullanmış yorum buldum. İkisi de dayanıklılıktan şikayetçi.

Falken Sincera SN832 Ecorun

Baba zorlamadan güvenli kullanıyorsa ve çok km yapıyorsa ortalama değerlerde yüksek dayanıklı bak derim.

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Falken'den f/p olarak kullanıcılar memnunlar genelde, bahsettiğin seriyi kullanan var mı bilmiyorum yalnız. Fiyat durumları nedir bilmiyorum, mesela Michelin, Continental, Nokian sıralamasında fiyat iki katına çıkıyorsa gerek yok gibi, mesela bir alt kademede olan Hankook veya emaallerine de bakılır.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Sesi, tutuşu, ıslak zemin performansı çok olumlu yorumlarda lakin biri 9000 biri 18000 km kullanmış yorum buldum. İkisi de dayanıklılıktan şikayetçi.

Falken Sincera SN832 Ecorun

Baba zorlamadan güvenli kullanıyorsa ve çok km yapıyorsa ortalama değerlerde yüksek dayanıklı bak derim.

Bakacagim buraya...

Falken'den f/p olarak kullanıcılar memnunlar genelde, bahsettiğin seriyi kullanan var mı bilmiyorum yalnız. Fiyat durumları nedir bilmiyorum, mesela Michelin, Continental, Nokian sıralamasında fiyat iki katına çıkıyorsa gerek yok gibi, mesela bir alt kademede olan Hankook veya emaallerine de bakılır.

Digerleri iki kat fiyat olarak ama bakacağim gerisine babam kendisi karar versin artik ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fiyat odaklı düşünülüyorsa Kumho veya Falken amcanın işini görür, konfor odaklı düşünülüyorsa Continental tavsiye ederim.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Kumho ve marshal ı tecrübeyle sabit önerebilirim hatta nokian kumho marshal yokohoma hankook dunlop conti michelin sava good year bu markalardan memnunduk fiyat fayda bağlamında tercih edebilirsin...imkan varsa nokian diyorum...

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arkadaşlar merhaba. Bu gördüğünüz Avrupa kasa 2000 626 jantı orijinal mi bilmiyorum 700+100 kargo yakışır mı alınabilir mi. Gönül m3 jantında fakat bulamıyorum bulduklarımda pahalı

Ekli dosyalar

• received_268410963860794.jpeg
    received_268410963860794.jpeg
    244 KB · Görüntüleme: 44

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orijinal jant bu değil ama hoşuna gidiyorsa neden olmasın.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
@Mlbozkurt resimdeki jant zevk meselesi ama çok kötü görünüyor mazdanın kendi içinde jantlara geçerseniz daha mantıklı ve şık tasarımda jantları var misal baykalın dediği iyi görünüyor ;)

ReDD

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Benimde kafamda deli sorular mevcut. Bk kasa Mazda 3'ümün üzerinde 17 inç jant mevcut. Yazlık lastikleri yeni lakin şu anda kışlıklara bakmaya başladığımda 205/50/R17 için inanılmaz fiyatlar görmekteyim. Kışlık Nokian olsun istiyorum ama 700 liradan başlayan fiyatlar mevcut.

16 inçe düşürdüğümde Nokian için fiyat yarı yarıya oynuyor ama bu seferde jant lazım olacak. Görsel olarak hoş olmadığından kara jant takmak istemiyorum. Sıfır janta hiç bakamıyoruz zaten. İkinci el jant almak istesem genelde nakit çalışıldığından bir anda o kadar parayı çıkaramıyorum.

Artık 15'i bile düşünmeye başladım fiyatlardaki uçukluktan dolayı.

Yokmudur acaba bildiğiniz uygun fiyata yardımcı olabilecek.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Benimde kafamda deli sorular mevcut. Bk kasa Mazda 3'ümün üzerinde 17 inç jant mevcut. Yazlık lastikleri yeni lakin şu anda kışlıklara bakmaya başladığımda 205/50/R17 için inanılmaz fiyatlar görmekteyim. Kışlık Nokian olsun istiyorum ama 700 liradan başlayan fiyatlar mevcut.

16 inçe düşürdüğümde Nokian için fiyat yarı yarıya oynuyor ama bu seferde jant lazım olacak. Görsel olarak hoş olmadığından kara jant takmak istemiyorum. Sıfır janta hiç bakamıyoruz zaten. İkinci el jant almak istesem genelde nakit çalışıldığından bir anda o kadar parayı çıkaramıyorum.

Artık 15'i bile düşünmeye başladım fiyatlardaki uçukluktan dolayı.

Yokmudur acaba bildiğiniz uygun fiyata yardımcı olabilecek.
Bk kasa için 16'' gayet dolgun bir görüntüye sahip.... Lastik+jant mantıklı

Üst Alt