Mazda 3 BL (2009-13) Kolçak İçi Düzenlemesi

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Kolcagın ıcı derındi ve kullanım acısından bana gore zor oluyordu.BK kasalarda bu ara bolme vardı BL kasalarda yok malesef. Suntayı kesıp bı kalıp olusturdum ve kolcagın ıcıne ara portatıf cekmece olusturdum.Bu sayede ruhsat, cuzdan, telefonum ve ev anahtarı hepsı arac ıcınde elımın altında olucak. Aux kablosu ıcın küçük bir göz bosluk da bıraktım. Yalnız üzerını sızce sıyah derı mı kaplıyım (derı koku yapabılır galıba) yoksa sıyah suet nubuk kumas mı kararsız kaldım.
17629598_10.jpg
kkl.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kadife folyolar var, 10 tl. Kaplamasıda kolay olur...

O kadife folyoların ucuz olanları arasında siyah bulunmuyor ama. Bulabilirsen ve paylaşabilirsen sevinirim abi.

Suni deri kumaşlar satılıyor, onla kaplanabilir. Aslında bizim araçlara uygun bir aparat üretilmiş ama bulamadım. İnternette kolçağı kaldırınca o kısma böyle tabak gibi içi oyuk bir plastik olduğunu görmüştüm. Oraya bozuk para vs koyulabilir hem. Telefon cüzdan konulabilecek derinlikte. Ona benzetilebilir.

2010-Mazda-3-s-Long-Term-Interior-8.jpg

Orjinal ürünü buldum vallahi. Mazda 3 center console storage diye geçiyor.
kodu BBM4-64-50XA

Ama alabilecek bir site bulamadım. amazon.de de yok, aliexpresste yok. ebay de var, mazda satıcılarında var. ama paypal malum ben kullanamıyorum şu anda. :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
O kadife folyoların ucuz olanları arasında siyah bulunmuyor ama. Bulabilirsen ve paylaşabilirsen sevinirim abi.

Suni deri kumaşlar satılıyor, onla kaplanabilir. Aslında bizim araçlara uygun bir aparat üretilmiş ama bulamadım. İnternette kolçağı kaldırınca o kısma böyle tabak gibi içi oyuk bir plastik olduğunu görmüştüm. Oraya bozuk para vs koyulabilir hem. Telefon cüzdan konulabilecek derinlikte. Ona benzetilebilir.

kodu BBM4-64-50XA

Ama alabilecek bir site bulamadım. amazon.de de yok, aliexpresste yok. ebay de var, mazda satıcılarında var. ama paypal malum ben kullanamıyorum şu anda. :)
Orijinali de güzelmis. Zaten o aparatın oturmasi icin ön ve arkada diş yapmışlar. Aksesuar olarak satılıyor galiba ama ben de bulamadım orijinalini. Ölçü alıp suntadan oraya oturturdum, kırmızı nubukla kaplı üzerine bir kaplama daha yapıcam. Suni deri ve nubuk da buldum şuan. Kaplama işi bitince paylaşicam. Belki seri üretime bile geçebilirim :D:p

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

kodu BBM4-64-50XA

servise sordum
-sistemde sagdan direksiyonlu araclar icin diye cikiyor.
-fiyat 60tl~
-ne yazikki yok.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben simdi onu deriyle kaplayinca servisin 60 tl ye sattigindan daha alimli daha pahali daha lux durucak :D Mazda Yeni icin uretime gecicem uretime

Son düzenleme:

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Sürgülü olaymış super olurdu...kolcak cok geride kaliyor kolumu dayayamiyorum...koltugu geri alincada kolcaga kolumu dayiyabiliyorum ama direksiyona yetisemiyorum...

"Yaz gelir dediler,yazdım gelmedi..."

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Nilsu hocamın bir sonraki imzası;

"çek gelir dediler, çektim çıkardım ama çek değil slovak çıktı"

:D :D
üşenmedim gittim arabanin direksiyonuna baktim...cektikce geliyor cektikce geliyor....artik kolcagi kullanabilecem...ama bu sefer arkaya oturan iki buklum....

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Nilsu hocamın bir sonraki imzası;

"çek gelir dediler, çektim çıkardım ama çek değil slovak geldi"

:p :p

:D :D

:D :D :D :D iyi güldüm abi.

Boşver arkadaki kendini düşünür. :D Sürücü kendi rahatına bakmalı. ;) Oturuş pozisyonu nasıl doğrudur, koltuk direksiyon ayarı nasıl olmalı vs. youtube da videolara bakabilirsin.

Yok be çok pahalı ya 10-15 dolarlık şeyi 27 dolara almak. Ebayle yurtdışındaki tanıdığa aldırıp buraya getirtmek çok daha kolay.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
:D :D :D :D iyi güldüm abi.

Boşver arkadaki kendini düşünür. :D Sürücü kendi rahatına bakmalı. ;) Oturuş pozisyonu nasıl doğrudur, koltuk direksiyon ayarı nasıl olmalı vs. youtube da videolara bakabilirsin.
Bu seferde gaza frene ayak yetismiyor...bi kolcaktan destek alabilmek icin kac cesit pozisyona giriyoruz,olmuyor...

Üst Alt