Kış ve Yaz Lastikleri Üzerine...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun Mustafa abi, Michelin gibi yumuşak hamurlu lastikleri olumsuzluklarına rağmen her daim sevmişimdir, Cx 5 sürüş zevkiniz daha da güzel bir hal alacaktır.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hayatımda aldığım ilk lastikler 1990 model Flash'ıma aldığım Michelin MXV2 lastiklerdi. Standart sert Pirelli'lerden sonra müthiş konfor ve yol tutuş hissi ile hatırlarım hala. Uzun zaman Michelin hayranı olmamın sebebi bu lastiklerdir.

Hayırlı olsun Mustafa abi, Michelin gibi yumuşak hamurlu lastikleri olumsuzluklarına rağmen her daim sevmişimdir, Cx 5 sürüş zevkiniz daha da güzel bir hal alacaktır.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Merhaba arkadaşlar,

Dayımın Honda Civic için 205/55/16 lastik ihtiyacımız var,
- Emekli olduğu için güvenlikten ödün vermeden aynı zamanda fiyatı çok yüksek olmayan lastik araştırıyoruz,
- Good Year hb. sitesinde 175 TL Nokian 170 TL güzel fiyatlara var ama benim Dayı eski adam olduğu için görüp dokunmadan almaz,
- Kızıltopraktaki bayiyi (Good Year ) aradığımda peşin 200 taksitle 210 dedi,
- 160-200 aralığında olabilecek başka bir seçenek tavsiye edermisiniz ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fiyat odaklı bir şeyler arıyorsanız abi; Petlas da olabilir, Kumho da... :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Kumho sende vardı ,performans ,yol tutuş olarak iyi mi yeterli mi.Aracı sık kullanmıyor bu ay sonu gibi Küçükkuyu ya gider araç evin önünde yatar bir aksilik olmazsa kışa doğru gelir.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Abi Nokian bayisi bul, yap pazarlığı, pısır pısır dolaşsın sana da dua etsin dayım..

Dayı konfor sever o bakımdan yumuşak hamurlu bir lastik olsun, fiyat odaklı Hankook da olabilir,

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kumho sende vardı ,performans ,yol tutuş olarak iyi mi yeterli mi.Aracı sık kullanmıyor bu ay sonu gibi Küçükkuyu ya gider araç evin önünde yatar bir aksilik olmazsa kışa doğru gelir.

Abi o zaman hiç fazla para vermeye gerek yok, zaten iki yıl sonra lastik özelliğini kaybedecek, sertleşecek...

Petlas'ın bu modelini bire bir inceledim, kullanan kişiye sordum 6 aydır kullandığını ve memnun olduğunu yumuşak olduğunu söyledi.

http://urun.n11.com/oto-lastik/petl...hre9byB0Q9lovmr7I7GhQaAm0q8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Ya da; Kumho... Ben genel anlamda memnunum, biraz fazla esniyor gibi virajlarda ama denemek için girdiğim sert virajlarda sıkıntı oluşturmadı...

http://kolayoto.com/kumho-ku31-205-55r16-91v.html

Dayıya fazla bile bunlar abi. :)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Petlas olan bir araci kullanmistim. Yeni takilmisti. Bence eksiği yol sesini cok vermesi. Fiyatlardan haberim yok ama yakinsa ve Toyo ve Yokohamaya uzaksa fiyatlari Kumho,hankook daha dogru olur gibi.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Nokian bayi 190 TL dedi ,teşekkür ettim dayı Continental dedi ..Continental contact 2 ve 5 arasında bizim anlayabileceğimiz fark varmıdır? uygunsa contact 2 olur mu?

sinan86

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Goodyear efficentgrip performance lastiklerini tavsiye ederim. 2 aydır arkadas lastik arastırıyordu ve bu lastikleri tercih etti. ses yakıt dereceleri de iyi. n11 üzerinden hediye ceki vs ile uyguna alınabilir.

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Herkes Markaya takılmışta Lastik üzerindeki etiketleri değerlendirip alan hiç yok mu? Yakıt sınıfı , Islak zemin yol tutuşu,gürültü (desibel) ?

Markanın yanında etiketlerede dikkat edin derim. A markasının ürünleri B markasından normalde iyi olduğu halde siz seçiminizden dolayı A markasının kötü ürününü alabilirsiniz.
OAOrEQ.png

Üst Alt