Mazda 3 BK (2003-09) Kilometre Gösterge Sorunu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Burası ile bi görüşürmüsünüz paylaşmış olduğunuz hata kaydına istinaden aynı hataya çözüm üretilmiş.

Size uzak ama belki kargo ile gönderim vs çözeriz.

Oto Beyin Parçaları Beyin Tamiri
Kadosan Oto Sanayi Sitesi I Blok No: 28 Ümraniye / İstanbul Haritayı Göster
Telefon:
0 536 621 40 56

Oktay Akdere 0 (532) 212 66 91 Erhan usta
Gelişmeleri haberdar edersiniz.

Nausea

Katılımcı
Araç Markası
2017 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Burası ile bi görüşürmüsünüz paylaşmış olduğunuz hata kaydına istinaden aynı hataya çözüm üretilmiş.

Size uzak ama belki kargo ile gönderim vs çözeriz.

Telefon:
0 536 621 40 56

Gelişmeleri haberdar edersiniz.
Bugün verdiğiniz numara ile görüştüm hatayı bildiğini ve cozebildigini söyledi. Fakat İstanbul'da olduğu için ya işim düşünce uğrayacağım ya da beyini kargolayip orada çözecekler.

Şimdilik en azından sorunu cozebilecegini söyleyen birini bulduk. Yardımlarınız için çok teşekkürler. Eğer ki arkadaş soruna çözüm uretirse buradan bilgi vereceğim.

Nausea

Katılımcı
Araç Markası
2017 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Merhabalar. Konuyu hortlatayim. Bildiğiniz gibi daha önce bu konu ile ilgili muzdariptim ve yolum İstanbul'a düşünce daha önce önerilen Kadosan Oto sanayisindeki beyinciye gittim. Daha önce telefonla aradığımda sorunu bildiğini söylemişti. Arabayı bıraktım, beyini söktüler ve üst kata gidip onarip yaklaşık 30 dakika sonra tekrardan teslim ettiler. İşlemi sordum ama bilgi veremiyoruz dediler. O yüzden nasıl cozuyorlar bilgim yok. Güncel maliyetle 1500 TL mal oldu ama normalde 2500e yapıyoruz siz çok uzaktan(Mersin'den gittim) gelmişsiniz dediler.

Her ne kadar forumda bu problemi yaşayan olmasa da birçok mazdanin farklı şehirlerden de aynı problemden dolayı geldiğini söylediler. İşin ilginci yetkili servis de buraya yonlendiriyormus.

En azından artık bir çözüm yolu var. Bu sorunu yaşayan BK kasalar için bir çözüm var diyebiliriz.

Öneri için tekrardan @kadir teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar. Konuyu hortlatayim. Bildiğiniz gibi daha önce bu konu ile ilgili muzdariptim ve yolum İstanbul'a düşünce daha önce önerilen Kadosan Oto sanayisindeki beyinciye gittim. Daha önce telefonla aradığımda sorunu bildiğini söylemişti. Arabayı bıraktım, beyini söktüler ve üst kata gidip onarip yaklaşık 30 dakika sonra tekrardan teslim ettiler. İşlemi sordum ama bilgi veremiyoruz dediler. O yüzden nasıl cozuyorlar bilgim yok. Güncel maliyetle 1500 TL mal oldu ama normalde 2500e yapıyoruz siz çok uzaktan(Mersin'den gittim) gelmişsiniz dediler.

Her ne kadar forumda bu problemi yaşayan olmasa da birçok mazdanin farklı şehirlerden de aynı problemden dolayı geldiğini söylediler. İşin ilginci yetkili servis de buraya yonlendiriyormus.

En azından artık bir çözüm yolu var. Bu sorunu yaşayan BK kasalar için bir çözüm var diyebiliriz.

Konudan bağımsız olarak geldiğimiz noktada bu araçların en yenisi 14 yaşında en eskisi 20

Araç beynini motorun üstüne koyma azizliğini düşünen mühendislik; aracın yaş aldıkça beyin kaynaklı bir çok sapıtma yapacağını/olacağını düşünemedi ki, günümüzde ortaya kronik çeşitli beyin sorunları olarak karşımıza çıkıyor maalesef.

* * *

Ustaların yaptığı bence basit bir işlem ve mevzu bu basit işlemin yapılabilme kabiliyeti. Böyle olduğu için ücreti spesifik.

Bilgilendirme için teşekkürler. Geçmiş olsun.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Sorunun çözüldüğüne sevindim geçmiş olsun

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri

Selamunalyekum kardeşim bendebir Mazda 3 aldım 2 ay oldu ama bu sorunu cozduremedim İstanbuldaki arzayi gideren ustanın adresi yada numarası ni alabilirmiyim ?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Selamunalyekum kardeşim bendebir Mazda 3 aldım 2 ay oldu ama bu sorunu cozduremedim İstanbuldaki arzayi gideren ustanın adresi yada numarası ni alabilirmiyim ?
Telefon:
0 536 621 40 56

Gelişmeleri haberdar edersiniz

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Telefon:
0 536 621 40 56

Çok teşekkür ederim konuşmalar dan sonra geri dönüş yaparım

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Telefon:
0 536 621 40 56

Selamünaleyküm hocam görüşdugum üzere her hangi bir sonuç alamadım biraz basdan sagma cevaplar vererek geçiştirdi.

Telefon:
0 536 621 40 56

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamünaleyküm hocam görüşdugum üzere her hangi bir sonuç alamadım biraz basdan sagma cevaplar vererek geçiştirdi.
"Kadosan oto beyin tamiri" şeklinde araştırsan birden fazla yer çıkıyor, vaktim var dersen onlarla da görüşebilirsin.

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Daha önce bi çok araba burda yapıldı ne görüştünüz ki ?
Ne sordunuz?
Şöyleki daha önce yazan arkadaşın yazdığı gibi soğuk havalarda kadran ve kilometre sayacı saymıyor isindikdan sonra kontağı kapatıp acildigin da çalışmaya başlıyor bunu aynen bu şekilde anlattim.
Arza lambasi falan yandığı oluyor mu diye sordu
Bende bazen sadece hava yastığı arzasi yandigini. Söyledim oda her zaman değil arada bir oluyor.beyinsel olmaya bilir diye cevap aldım. Göstergelerden falan kaynaklı olabilir dedi. Başka da pek bir cevap alamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

"Kadosan oto beyin tamiri" şeklinde araştırsan birden fazla yer çıkıyor, vaktim var dersen onlarla da görüşebilirsin.
İlginizden dolayı teşekkür ederim ancak ben zaten bolu da kalıyorum İstanbul a gelip bir kaç gün kalacak vaktim olmaz iş yerinden dolayı sorunlar çıkabilir yani

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Şöyleki daha önce yazan arkadaşın yazdığı gibi soğuk havalarda kadran ve kilometre sayacı saymıyor isindikdan sonra kontağı kapatıp acildigin da çalışmaya başlıyor bunu aynen bu şekilde anlattim.
Arza lambasi falan yandığı oluyor mu diye sordu
Bende bazen sadece hava yastığı arzasi yandigini. Söyledim oda her zaman değil arada bir oluyor.beyinsel olmaya bilir diye cevap aldım. Göstergelerden falan kaynaklı olabilir dedi. Başka da pek bir cevap alamadım.
Bi yerde iletişim kopukluğu olduğunu düşünüyorum.

Tekrar arayıp direk olarak randevu alıp gidip derin.

Yada başka bi yer daha önerebilirim ama bu konu tecrübesi varmı yokmu bilmiyorum.

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Bi yerde iletişim kopukluğu olduğunu düşünüyorum.

Tekrar arayıp direk olarak randevu alıp gidip derin.

Yada başka bi yer daha önerebilirim ama bu konu tecrübesi varmı yokmu bilmiyorum.
Randevu almaya fırsat kalmadan çok yoğun olduğunu söyledi yani şuan için bakamayacagini belirtiyor

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri

Nausea

Katılımcı
Araç Markası
2017 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Kusura bakmayın biraz geç gördüm. Bence yaşadığımız problem aynısı. Ben sabah erkenden randevu vs almadan götürmüştüm. Yarım saat bile sürmüyor işlem zaten. Bence direkt sabahtan giderseniz işinizi halledersiniz gibi geliyor. Şu anki maliyeti ne kadardır bilmiyorum ama ben ocak ayında 1500 TL ödemiştim.

Üst Alt