Mazda 3 BK (2003-09) Kilometre Gösterge Sorunu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kusura bakmayın biraz geç gördüm. Bence yaşadığımız problem aynısı. Ben sabah erkenden randevu vs almadan götürmüştüm. Yarım saat bile sürmüyor işlem zaten. Bence direkt sabahtan giderseniz işinizi halledersiniz gibi geliyor. Şu anki maliyeti ne kadardır bilmiyorum ama ben ocak ayında 1500 TL ödemiştim.
Ama normalde 2.500 demişti şimdide heralde 3-4bin arası vardır.

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Kusura bakmayın biraz geç gördüm. Bence yaşadığımız problem aynısı. Ben sabah erkenden randevu vs almadan götürmüştüm. Yarım saat bile sürmüyor işlem zaten. Bence direkt sabahtan giderseniz işinizi halledersiniz gibi geliyor. Şu anki maliyeti ne kadardır bilmiyorum ama ben ocak ayında 1500 TL ödemiştim.
İlginizden dolayı teşekkür ederim ancak şuan çok fazla yogunuz dedigi için bende ısrar etmedim açıkçası ama gerçekten can sıkıcı bir olay sorunun nerede olduğunu çözen bir usta yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlginizden dolayı teşekkür ederim ancak şuan çok fazla yogunuz dedigi için bende ısrar etmedim açıkçası ama gerçekten can sıkıcı bir olay sorunun nerede olduğunu çözen bir usta yok.

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Merhabalar. Konuyu hortlatayim. Bildiğiniz gibi daha önce bu konu ile ilgili muzdariptim ve yolum İstanbul'a düşünce daha önce önerilen Kadosan Oto sanayisindeki beyinciye gittim. Daha önce telefonla aradığımda sorunu bildiğini söylemişti. Arabayı bıraktım, beyini söktüler ve üst kata gidip onarip yaklaşık 30 dakika sonra tekrardan teslim ettiler. İşlemi sordum ama bilgi veremiyoruz dediler. O yüzden nasıl cozuyorlar bilgim yok. Güncel maliyetle 1500 TL mal oldu ama normalde 2500e yapıyoruz siz çok uzaktan(Mersin'den gittim) gelmişsiniz dediler.

Her ne kadar forumda bu problemi yaşayan olmasa da birçok mazdanin farklı şehirlerden de aynı problemden dolayı geldiğini söylediler. İşin ilginci yetkili servis de buraya yonlendiriyormus.

En azından artık bir çözüm yolu var. Bu sorunu yaşayan BK kasalar için bir çözüm var diyebiliriz.

Öneri içi

Bugün burası ile de görüştüm arabnin oraya gidip bakılması gerektiğini ancak 1 ay bile sürebileceğinden bahsetti yani aracı oraya bırakmam gerekiyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bugün burası ile de görüştüm arabnin oraya gidip bakılması gerektiğini ancak 1 ay bile sürebileceğinden bahsetti yani aracı oraya bırakmam gerekiyor.
1 kilo baklava ile kadosana baskın yapmak lazım o zaman şimdilik başka çare gözükmüyor ;)

Nausea

Katılımcı
Araç Markası
2017 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir sabahtan erkenden Kadosandaki beyinci ile bence sorunu çözersiniz. Şehir dışından problem çözümü için geldiğinizi belirtin.

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
1 kilo baklava ile kadosana baskın yapmak lazım o zaman şimdilik başka çare gözükmüyor ;)
Aracın sorunu çözülse 2 kilo baklava gitsin önemli değil.

Bir sabahtan erkenden Kadosandaki beyinci ile bence sorunu çözersiniz. Şehir dışından problem çözümü için geldiğinizi belirtin.

Aracın sorunu çözülse 2 kilo baklava gitsin önemli değil.
İlk fırsatta gitmeye çalışacağım

Seyit Mehmet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Evet çözüldü, motor beyininde oluşan bir arıza sebebiyle yapıyormuş. Biraz masraf oldu ama hallettik şükür
Selamünaleykum hocam benim araacda da motor beyninden olduğunu buldular sonuç olarak ama sorunu gideremiyorlar nerede hangi ustaya gittiğinizi soylermisiniz

Üst Alt