Kaza Yapan Şahin'ler Neden İkiye Bölünür?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
:confused:

IMG_20220107_174315.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Vites tek kol, ekstra takviye kolu olmaması sebebiyle Fiat 415 :)
480'liklerde de vites tek kol. 3+3=6 vites, ilk üçü ağır devirde çalışır bir nevi takviye olayı. ;) iki tane de geri vitesi vardır.

IMG_20220315_190647.jpg

Yolum düşerse, araştırıp sorarım fakat büyük ihtimalle bu mefta 76 yılı öncesi 480'lik.

76 sonrası jant ağırlıkları beyaz renkti. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Nasıl döküldü traktörcüler, hay maşallah. Hadi John Deere'ciler siz de gelin, Landini'ciler siz de katılın.
Benim uzmanlık (öhömm) alanım Ford, Massey, Fiat az biraz da Steyr :hhhhhh:

85 yılında 83 model Fiat 480 ile başladım direksiyon sallamaya.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Traktörlerden anlamam yalnız Steyr deyince 1983-1984 yıllarında şu an yerinde devasa kentpark olan Steyr fabrikasında staj yapmıştım :):)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Traktörlerden anlamam yalnız Steyr deyince 1983-1984 yıllarında şu an yerinde devasa kentpark olan Steyr fabrikasında staj yapmıştım :):)
Islık çalar gibi çıkan egzoz sesi o yıllarda çok egzantrik gelirdi bizim köyde... İlk ve tek Steyr sahibi alışılmışa ne meydan okumuş da haberimiz olmamış.

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
480'liklerde de vites tek kol. 3+3=6 vites, ilk üçü ağır devirde çalışır bir nevi takviye olayı. ;) iki tane de geri vitesi vardır.

Ekli dosyayı görüntüle 61194

Yolum düşerse, araştırıp sorarım fakat büyük ihtimalle bu mefta 76 yılı öncesi 480'lik.

76 sonrası jant ağırlıkları beyaz renkti. :)
Hadi ya, ben 480 leri çift kol sanıyordum abi. Bizim orda pek olmayınca bilgim kıt kalıyor. 415 i de kısa süre gördüm, bu ne m.k. deyip hiç çıkmadım üstüne :koptum: vitesleri karışırdı 415 in bolca. Ama 640 çok sürdüm hatta balye de bağladım amatör olarak, çok keyifliydi 640 :)
Söylemesi ayıp ben de fordcuyum yürekten cayırdayan bir fordu hiç bir şeye değişmem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi farkettim, benim gördüğüm 480 ler hep beyaz janttı ve onlar da çift kol galiba. Turuncu jant 480 hiç görmedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl döküldü traktörcüler, hay maşallah. Hadi John Deere'ciler siz de gelin, Landini'ciler siz de katılın.
Ford, Massey, John Deere, Fiat, New Holland, landini, başak, Leyland(benim kütüphanede bunlar var :) )

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hadi ya, ben 480 leri çift kol sanıyordum abi. Bizim orda pek olmayınca bilgim kıt kalıyor. 415 i de kısa süre gördüm, bu ne m.k. deyip hiç çıkmadım üstüne :koptum: vitesleri karışırdı 415 in bolca. Ama 640 çok sürdüm hatta balye de bağladım amatör olarak, çok keyifliydi 640 :)
Söylemesi ayıp ben de fordcuyum yürekten cayırdayan bir fordu hiç bir şeye değişmem.
Ben 415 görmedim hocam, çok eski model olduğu için herhalde... Bizim köyde, orta direk aileler, Fiat 480 - Massey 135 - Ford 3000 sahibiydi... Bir tık biti kanlananlar da Fiat 540 veya 640 - Massey 140-175-185 - Ford 3600-6000- sahibiydi.

Alışılmışa meydan okuyanlar da Steyr, John Deere, su motorlu Başak tercih etmişti.

:)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Benim uzmanlık (öhömm) alanım Ford, Massey, Fiat az biraz da Steyr :hhhhhh:

85 yılında 83 model Fiat 480 ile başladım direksiyon sallamaya.
3-5 kez kullandım 15lerimdeyken, tek kol vites çok zordu. Daha küçükken komşumuzun Ford 3600 lüğü vardı , çayda ev yapmak için taş yuklerlerdi, benim görevim 1 takviye ile orta boy taşların olduğu yerlerden traktörü goturmekti, tamper dolunca benim görev biterd. Ne heyecan duyardım. Yalnız bu Ford'un vitesi çok sık karisirdi. Bizde 135 lik Ferguson var, Ford'un tadını vermiyor.

Üst Alt