Mazda 323 BJ (1999-03) Gonzales'e LPG Operasyonu

vonallen

Katılımcı
İyi bir usta çok önemli. Aynı araca takan usta bulursanız çok daha iyi olur. Benzin deposu olayı çok güzel, hem benzin istasyonundaki insanlar eğilmiyor. +200 TL gibi bir fark çıkıyor. Lpg taktırırken yedek parça olayına da bakın derim. Filtre fiyatları vs. atiker de çok uygun. Benzin de ısrar etmek, masraf. Kolay gelsin.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
tek tavsiyem bu konuda lpg tesisatının montajında enjektör tesisatını kesip biçip iş yapmasınlar

1.) enjektör tesisatını soket keçme isteyin
2.) iyi bir usta iyi bir muhatap
3.)sübop yaglayıcısı tavsiyesine kanma para cebinde kalsın
4.) tak brc bak keyfine servisi yaygın her yerde bulabiliyorsunuz

birde lpg dolum agzı için iyi bir seçin yaptırabiliyorsanız ....

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
mehmet hocam hayırlı olsun öncelikle lpg taktırmak aslında hiç kimse istemiyor ama bir mecburiyiz bu konuda ;
tavsiyem bu konuda iyi bir usta araştırınız ;
öncesinde araçda bir eksik varmı yokmu diye baksınlar sonrasında bir kılıf uydurmasınlar
sürüşü beğenmezsem söktürürüm deyin bunu böyle direk değil ama sürüşe önem veriyorum tarzında söyleyin
tavsiye ettiğim kitler prins technomax içerisinde yol ayarı menüsü var şimdiki aklım olsa prins technomax takardım açıkcası
en son ekonomik kit ise atiker gold olabilir enjektörler sessiz ve hızlı
ben atiker grand taktırdım enjektörlerin dibinde lpg enjektörleri duruyor bu şekilde sağlıklı olduğunu söylüyorlar grand da olabilir ama kendim kablo alarak ayarlar ile kendim uğraşıyorum hala tamam oldu dediğim bir ayarım yok bunu atiker grand yazılımına da bağlamıyor değilim yani eski kitlerde bille harita eşitleme diye bir ayar var onunla harika sürüşler elde ediyorlar atiker grand kendi yazılım yapmış hiç sevmedim kitler arası en büyük farklar da yazılımlarda zaten.hayırlı olsun şimdiden

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben Atiker tavsiye ederim. Parçası uygun ve bol.
Sahip olduğum araçlara hiç lpg taktırmadım, hep takılı olarak almak nasip oldu. Eğer lpg'siz bir araç alsaydın Candan Mühendislikte montaj yaptırırdım. Daha önce hiç gitmedim ama çok ilgili ve tecrübeli bir servis diye gözlemledim

CANDAN Mühendislik | Lpg ve Otogaz Dönüşüm Sistemleri

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Eğer çok uzun yıllar kullanma planınız yoksa 3500-5000 tl seviyesinde kit taktırmaya bence hiç gerek yok. Yılda 10 bin km yapsanız 3-4 yılda kendini anca amorti eden kitle tasarruf yapma planı bence biraz mantık dışı oluyor. 3-4 yıla kim öle kim kala. Peşin parayı 4 bin tl olarak kite bağlamak yerine benzinde binmeye de devam edilebilir diye düşünüyorum. Kaldı ki fiyatı yüksek kitlerin yedek parçaları da fahiş ücretlere satılıyor. Sadece enjektör fiyatını görüp enjektörü değiştirmek yerine komple tüm kiti Atiker'e döndürenleri görüp okuyoruz.

Şahsen sizin yerinizde olsam tasarruf odaklı düşündüğüm için 1500 tl civarı orta seviye bir Atiker kit taktırır rahatıma bakarım. Tabi ki iyi bir Ustaya taktırmak gerekiyor.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Candan Müh. ben gittim tesisatı kontrol ettiler. İlk gün yemek ısmarladilar kontroller gerçekleşti, ikinci gün yol ayari yaptilar ama afr gerek duyulmadı brcde gerek yok heralde anladıgım kadarıyla hassas yol ayarı var, 3 üncü gün yol testine ciktik, 4 saat sürdü test. Bu esnada 5 kurus para almadilar. 3 katlı mekan, icerisi holding gibi otel gibi çok lux. Adamlarin gönlu zengin öyle paraci degiller. Baska bi mekan olsa benim keyfim icin 3 gün uğraşmaz 4 saat elemani bana vermez elemanını devre dışı bırakmaz. Lux araç yapiyorlar orta sınif arac yapiyorlar. Ama montajımı orda yaptirmadim Brc 2A bölge bayıde yaptım İzmirde. Montajları nasıldır nedir o konuda bişey diyemicem ama baya ilgilendiler sağolsunlar, enazından tesisat montajimda sikinti olmadığını öğrendim içim rahat oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Buraksucuoglu orda takmış ondan bilgi alabilirsiniz

Ekli dosyalar

• 20180325_105800-2656x1494.jpg
    20180325_105800-2656x1494.jpg
    278.5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
BRC için Bursa bölge bayisinden 3150 lira fiyat aldım:eek:12 ay taksit yapıyorlar:uzgnm:Sadece kalkışlarda belli belirsiz titreme olur,onun dışında sıkıntı yaşamazsınız dediler.
Clio'da Atiker kullandım. Gerçekten memnundum ama Gonzales'e Atiker taktırmak içime sinmiyor. Belki düşüncem yanlış ama bilemiyorum.

3000 lira üzeri bir kit, en az iki yılda amorti eder gibi geliyor. Kararsız kaldım epey :rolleyes:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Gecen sene taktim 2100tl idi en son 2 ay önce 2650 tl idi hangi ara 3100 oldu vayy anasi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
BRC için Bursa bölge bayisinden 3150 lira fiyat aldım:eek:12 ay taksit yapıyorlar:uzgnm:Sadece kalkışlarda belli belirsiz titreme olur,onun dışında sıkıntı yaşamazsınız dediler.
Clio'da Atiker kullandım. Gerçekten memnundum ama Gonzales'e Atiker taktırmak içime sinmiyor. Belki düşüncem yanlış ama bilemiyorum.

3000 lira üzeri bir kit, en az iki yılda amorti eder gibi geliyor. Kararsız kaldım epey :rolleyes:
Atiker'in adı çıkmış 9'a inmez 8'e...

Her marka artık kendini geliştiriyor, hatalarını düzeltiyor.

En mantıklı tercih Atiker bence, hem kısa vadede kendini amortide ediyor. Yinede tercih sizin böyle güzel bir araca hangi kit içinize sinecekse onu taktırın

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Atiker'in adı çıkmış 9'a inmez 8'e...

Her marka artık kendini geliştiriyor, hatalarını düzeltiyor.

En mantıklı tercih Atiker bence, hem kısa vadede kendini amortide ediyor. Yinede tercih sizin böyle güzel bir araca hangi kit içinize sinecekse onu taktırın

Hakan, Atiker'in adının çıkması gayet normal, çünkü diğer kitlere göre hakikaten kalitesiz malzeme kullanıyorlar, bunu gözlerimle gördüğüm için yazıyorum... Ayrıca; 2007 yılında montaj sonrası arıza veren regülatör arızasını da yaşamışlığım var... Fakat; adını sekize indirecek tek şeyin, fiyatı olduğu için tercih edilebilir nitelikte... ;) Ne ga ekmek, o ga köfte yani... :) Ben olsam da, tercihimi iyi bir usta ile Atiker'den yana kullanırım...

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
atiker izmir ege bölge distrübütöründe taktık yörede kim varsa onu söyledi ama mevcut bir problemim için sürekli uğruyorum git gide beni tanımıyorlar ben montaj yaptırdığım yer ile daha samimi olmak isterdim.
ama üretim tesislerinde ciddi bir ilerleme var evet bu ilerleme üretim dağıtım montaj ekiplerine de gelir bir gün ama ne zaman bekliyoruz ,yol ayarı menüsünü içinde bulunduran bir atiker kit çıkıncaya kadar ben atiker taktırmam bir daha aracıma çalışsınlar biraz daha :D
@ALPEREN58
lovato ve prins technomax düşünebilirsiniz biraz enjektör sesi olabilir sadece .

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
atiker izmir ege bölge distrübütöründe taktık yörede kim varsa onu söyledi ama mevcut bir problemim için sürekli uğruyorum git gide beni tanımıyorlar ben montaj yaptırdığım yer ile daha samimi olmak isterdim.
ama üretim tesislerinde ciddi bir ilerleme var evet bu ilerleme üretim dağıtım montaj ekiplerine de gelir bir gün ama ne zaman bekliyoruz ,yol ayarı menüsünü içinde bulunduran bir atiker kit çıkıncaya kadar ben atiker taktırmam bir daha aracıma çalışsınlar biraz daha :D
@ALPEREN58
lovato ve prins technomax düşünebilirsiniz biraz enjektör sesi olabilir sadece .
Süleyman hocam sizin motorlar 2.0 FS gibi değil, 1.8 ler 2.0 FS ler gibi randımanlı olmuyor diye biliyorum, senin sorunda bundan olabilir mi?

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Süleyman hocam sizin motorlar 2.0 FS gibi değil, 1.8 ler 2.0 FS ler gibi randımanlı olmuyor diye biliyorum, senin sorunda bundan olabilir mi?
valla hakan hocam araştırmamı tam tamamlamadım ama bu durum benimde dikkatimi çekiyor 626 ge,gf lere tabiri caizse ne taksak oluyor ama 323 bj 1.8 motorlarda biraz kit seçimi gerektiriyor , bizim 323 bj 1.8 ler ile 626 2.0 ların tüpü etkileyecek farkı enjektör püskürtme teknolojileri olabilir ben bunu anladım ama araştırmaya devam ediyorum.323 1.8 ler için tavsiyem aracın benzindeki durumunu tanıyabilen tüp programları takılması biri brc çok pahalı biri prins buda ucuz değil 2350 tl lovato da durum nedir bilmiyorum ama yazılımı oldukça gelişmiş.benim duruma gelirsek o bana özel kafayı yemem için ayarlanmış bir problem :) bizim araçların genelinde olur diye bir şey söz konusu değil.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
valla hakan hocam araştırmamı tam tamamlamadım ama bu durum benimde dikkatimi çekiyor 626 ge,gf lere tabiri caizse ne taksak oluyor ama 323 bj 1.8 motorlarda biraz kit seçimi gerektiriyor , bizim 323 bj 1.8 ler ile 626 2.0 ların tüpü etkileyecek farkı enjektör püskürtme teknolojileri olabilir ben bunu anladım ama ataştırmaya devam ediyorum.323 1.8 ler için tavsiyem aracın benzindeki durumunu tanıyabilen tüp programları takılması biri brc çok pahalı biri prins buda ucuz değil 2350 tl lovato da durum nedir bilmiyorum ama yazılımı oldukça gelişmiş.benim duruma gelirsek o bana özel kafayı yemem için ayarlanmış bir problem bizim araçların genelinde olur diye bir şey söz konusu değil.
Çözüm makyajlı 626'ya geçiş yapmak Süleyman :D

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
atiker grand sistem taktırın bence;
benim bir önceki guzuda da brc vardı, hiçbir sıkıntı yaşamadım ancak enjektörün biri gidince çıkma taktırmak zorunda kaldım; çünkü sıfırının teki 200 tl idi
aracı kullanma süresi de önemli tabi, uzun sayılmayacak kullanım söz konusu ise hiç lpg atraksiyonuna da girilmeyebilir

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Clio'ya Bursa bölge bayisinde Atiker taktırmıştım hiç sıkıntı çıkarmamıştı. Sonradan 3 arkadaş daha taktırdı onlar da memnun kaldı. Biraz önce aradım Obdli kiti 2004 sonrası araçlar takıyoruz, aracınıza bakarız olmazsa enjektörü en kaliteli kitin enjektöründen takarız dediler. Fiyatlar kite göre 1400, 1600 ve 1900 lira. 12 taksit.

Aracı nasipse uzun süre kullanmak için aldık ama nasip tabi emanet sonuçta.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Clio'ya Bursa bölge bayisinde Atiker taktırmıştım hiç sıkıntı çıkarmamıştı. Sonradan 3 arkadaş daha taktırdı onlar da memnun kaldı. Biraz önce aradım Obdli kiti 2004 sonrası araçlar takıyoruz, aracınıza bakarız olmazsa enjektörü en kaliteli kitin enjektöründen takarız dediler. Fiyatlar kite göre 1400, 1600 ve 1900 lira. 12 taksit.

Aracı nasipse uzun süre kullanmak için aldık ama nasip tabi emanet sonuçta.
Hocam tam ben diyecektim sizde bu şekilde haber almışsınız her tüp firması bunu yapmıyor yani kitleri karıştırmıyor atiker in son enjektörleri gerçekten çok iyi obd siz bir beyin o iyi enjektörlerden biri aracınızıa harika olur fiyatıda liste fiyatından aşağıda olur...

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
@suleyman ben de ümitlendim aslında. Fırsat bulunca yanına gideceğim. Hem arabaya bakacaklar nedir, ne değildir, nasıl olur diye, hem de hem de LPG dolum yerinin benzin dolum kapağının olduğu bölüme yapılıp yapılamayacağına bakacaklar. Detaylı olarak aklımın erdiğince bilgi almaya çalışacağım. Dediği gibi yaparsa içime daha da sinmiş olacak.

@Adem Usta İstanbul'da montaj için önerebileceğiniz bir yer var mı?

@hakan_emre Komutanım aslında ben de Atiker'den memnun kaldım ama @Oğuzhan 'ın emeğinden dolayı hemen karar veremiyorum.

Üst Alt