Mazda 323 BJ (1999-03) Frene Basınca Gelen Ses

gecekondu1910

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Haki Yeşil
Sevgili Mazdacanlar benim 2000 323 BJ kasa aracim var. Arabada LPG dışında tık ses yok çok şükür . Yalnız son 3 aydır arabada şöyle bi sorun var , arabayla biraz hiz yapıyorum hemen sonra yavaslayinca şehir icinde falan alttan ön sag tekerden cik cik cik sesi geliyordu 1 ay önce sokturdum baktirdim bisey yoktu . Ses 1 gün falan kesildi . Ama son 1 aydır artık bastıktan sonra ön tekerlerden sag sol hem cik cik cik hemde gıcır gıcır ses geliyor . Basmazsam bisey yok ama . Uyuz oldum iice bu nedendir deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Ekli dosyalar

• cache (3).jpeg
    cache (3).jpeg
    39.6 KB · Görüntüleme: 25

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhabalar üstadım.

Benzer bir sorunu bende yaşıyordum. Frene dokunduğumda gacır gacır ses geliyordu. Ön kaliperleri tamir ettirdim ve diskleri tornalattım sorun çözüldü. İşten anlayan bir Fren Servisine göstermeni tavsiye ederim. Sorun kaliperlerde olabilir.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Merhabalar üstadım.

Benzer bir sorunu bende yaşıyordum. Frene dokunduğumda gacır gacır ses geliyordu. Ön kaliperleri tamir ettirdim ve diskleri tornalattım sorun çözüldü. İşten anlayan bir Fren Servisine göstermeni tavsiye ederim. Sorun kaliperlerde olabilir.
Kaliper tamirini nerede yaptırdınız?

Moderatörün son düzenlenenleri:

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Sevgili Mazdacanlar benim 2000 323 BJ kasa aracim var. Arabada LPG dışında tık ses yok çok şükür . Yalnız son 3 aydır arabada şöyle bi sorun var , arabayla biraz hiz yapıyorum hemen sonra yavaslayinca şehir icinde falan alttan ön sag tekerden cik cik cik sesi geliyordu 1 ay önce sokturdum baktirdim bisey yoktu . Ses 1 gün falan kesildi . Ama son 1 aydır artık bastıktan sonra ön tekerlerden sag sol hem cik cik cik hemde gıcır gıcır ses geliyor . Basmazsam bisey yok ama . Uyuz oldum iice bu nedendir deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Sorun diskte olabilir. Bizim şirketin aracındada mevdana geldi. Sorun disklerdeydi. Geçmiş olsun

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
benimde kaç gündür benzer bir ses vardı durmaya yaklaşıncaya kadar gıcırdıyordu ben diskleri tornalattım balatayı değiştirmedim onun yüksekte kalan bir köşesi diye yorumlamıştım :p bugün hava yağışlı idi o seslerde kalmadı kauçuk ve organik bir şeyler olduğu kesinleşti :D

Sizin probleminiz de bana balata gibi geliyor hiç bir şeyde boşluk yok ise hatta balata saçları ile birlikte kontrol ettirin.

gecekondu1910

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Haki Yeşil
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sorunu 2 ay önce çözdüm ama burda paylaşmak daha yeni aklıma geldi. Tamamıyla lastikten kaynaklıymış. Lastik kırılma yapmış artık . Lastiğin 3 tanesi 2013 tarihliydi . 4 sıfır lastik taktigimdan beri ses mes yok. İlginize teşekkür ederim.

musbag

Sessiz
Araç Markası
Mazda Astina
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Mrb Arkadaşlar aracım resimde 2000 model 145.000 de orjinal balataları yeni bitti. ön balataları yeni değiştim yerine ferodo taktım.
Basınca Bir sürtme sesi geliyor birde sola manevra yapınca sürtme sesi geliyor sanki metal metale değiyormuş gibi.
Eski balataları sökerken tenekeden metal yuva vardı balatanın hem üst tarafında hem alt tarafında onları söksem olur mu acaba onlar ile beraber zor taktım

Ekli dosyalar

• 9E41727D-2749-4DF0-9613-65FDD0092AA1.jpeg
    9E41727D-2749-4DF0-9613-65FDD0092AA1.jpeg
    539.7 KB · Görüntüleme: 25
  • 469B7E9A-460C-40B4-A7F1-4E62B7B5BEAE.jpeg
    469B7E9A-460C-40B4-A7F1-4E62B7B5BEAE.jpeg
    435.2 KB · Görüntüleme: 25
  • 70B98875-BD69-4221-84BA-F589DA31BFB4.png
    70B98875-BD69-4221-84BA-F589DA31BFB4.png
    2 MB · Görüntüleme: 24

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O metal şeyler olmayınca sorun değilse sökülebilir fakat @Oğuzhan o zımbırtılarla ilgili sorun yaşamıştı diye hatırlıyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Mrb Arkadaşlar aracım resimde 2000 model 145.000 de orjinal balataları yeni bitti. ön balataları yeni değiştim yerine ferodo taktım.
Basınca Bir sürtme sesi geliyor birde sola manevra yapınca sürtme sesi geliyor sanki metal metale değiyormuş gibi.
Eski balataları sökerken tenekeden metal yuva vardı balatanın hem üst tarafında hem alt tarafında onları söksem olur mu acaba onlar ile beraber zor taktım
Tahminim bir kaç gün kullanınca ses gidecektir.

Üst Alt