Mazda 323 BJ (1999-03) Frene Basınca Gelen Ses

Araç Markası
2000 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Haki Yeşil
Sevgili Mazdacanlar benim 2000 323 BJ kasa aracim var. Arabada LPG dışında tık ses yok çok şükür . Yalnız son 3 aydır arabada şöyle bi sorun var , arabayla biraz hiz yapıyorum hemen sonra yavaslayinca şehir icinde falan alttan ön sag tekerden cik cik cik sesi geliyordu 1 ay önce sokturdum baktirdim bisey yoktu . Ses 1 gün falan kesildi . Ama son 1 aydır artık bastıktan sonra ön tekerlerden sag sol hem cik cik cik hemde gıcır gıcır ses geliyor . Basmazsam bisey yok ama . Uyuz oldum iice bu nedendir deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Ekli dosyalar

Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhabalar üstadım.

Benzer bir sorunu bende yaşıyordum. Frene dokunduğumda gacır gacır ses geliyordu. Ön kaliperleri tamir ettirdim ve diskleri tornalattım sorun çözüldü. İşten anlayan bir Fren Servisine göstermeni tavsiye ederim. Sorun kaliperlerde olabilir.

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Merhabalar üstadım.

Benzer bir sorunu bende yaşıyordum. Frene dokunduğumda gacır gacır ses geliyordu. Ön kaliperleri tamir ettirdim ve diskleri tornalattım sorun çözüldü. İşten anlayan bir Fren Servisine göstermeni tavsiye ederim. Sorun kaliperlerde olabilir.
Kaliper tamirini nerede yaptırdınız?

Moderatörün son düzenlenenleri:

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Sevgili Mazdacanlar benim 2000 323 BJ kasa aracim var. Arabada LPG dışında tık ses yok çok şükür . Yalnız son 3 aydır arabada şöyle bi sorun var , arabayla biraz hiz yapıyorum hemen sonra yavaslayinca şehir icinde falan alttan ön sag tekerden cik cik cik sesi geliyordu 1 ay önce sokturdum baktirdim bisey yoktu . Ses 1 gün falan kesildi . Ama son 1 aydır artık bastıktan sonra ön tekerlerden sag sol hem cik cik cik hemde gıcır gıcır ses geliyor . Basmazsam bisey yok ama . Uyuz oldum iice bu nedendir deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Sorun diskte olabilir. Bizim şirketin aracındada mevdana geldi. Sorun disklerdeydi. Geçmiş olsun

Araç Markası
1999 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
benimde kaç gündür benzer bir ses vardı durmaya yaklaşıncaya kadar gıcırdıyordu ben diskleri tornalattım balatayı değiştirmedim onun yüksekte kalan bir köşesi diye yorumlamıştım :p bugün hava yağışlı idi o seslerde kalmadı kauçuk ve organik bir şeyler olduğu kesinleşti :D

Sizin probleminiz de bana balata gibi geliyor hiç bir şeyde boşluk yok ise hatta balata saçları ile birlikte kontrol ettirin.

Üst Alt