Mazda 323 BJ (1999-03) Frene Basıldığında Oluşan Titreme

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
TRW'nin sertliği ile ilgili yorumlar okumuştum, Mazda'ya orijinal ATE yanılmıyorsam ve bir çoğu model için yaklaşık 350-400 lira arasındaydı, araştırırken blueprint markasını çokça övmüşlerdi, kullanan arkadaşlar memnundu, fiyat olarak da 200-230 gibiydi, balataları ATE bulabilmek mümkün ve fiyatları da 120-130 gibiydi, hep geçmiş zaman kullandım yaklaşık 5 ay önceydi, her gün her şeye zam gelince çok emin olamadım. Bu arada delphi'nin balatalarınında iyi olduğunu söylemişlerdi ve fiyatları da makul seviyedeydi 70-80 lira gibi...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dün servisten fiyat aldım.

Ön fren diski: 420 TL
Balata: 200 TL
Şanzıman takozu: 550 TL
Polen filtresi: 95 TL

Bu fiyatlara işçilik dahil değil. Sanayideki parçacı ise şöyle fiyat verdi.

Ön fren diski: 170 TL (Taiwan)
Balata: 100 TL
Şanzıman takozu: 70 TL

Hedefim bu iki fiyatın ortasında işi halledebilmek.

Disk ve balatayı Bosch marka almak da aklımdan geçiyor aslında.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Dün servisten fiyat aldım.

Ön fren diski: 420 TL
Balata: 200 TL
Şanzıman takozu: 550 TL
Polen filtresi: 95 TL

Bu fiyatlara işçilik dahil değil. Sanayideki parçacı ise şöyle fiyat verdi.

Ön fren diski: 170 TL (Taiwan)
Balata: 100 TL
Şanzıman takozu: 70 TL

Disk ve balatayı Bosch marka almak da aklımdan geçiyor aslında.

Benim kashiyama konumu incelemenizde fayda var. Yetkili servisin sadece ön takım fiyatına ben ön arka disk balata seti aldım. Hem de oem bir üreticinin ürünü.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
bence şanzıman takozu için sabredin ve kampanya zamanı servisden alın diğerleri piyasadan tutulan markalardan tercih edilebilir aracınız otomatik şanzıman şanzıman takozunun iyisini kötüsünü hissedersiniz 70 tl lik yan sanayi takacağınıza çıkma orjinal takın oda zaten servisin kampanya zamanı fiyatı ile aynıdır sabredin servisden alın derim :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
bence şanzıman takozu için sabredin ve kampanya zamanı servisden alın diğerleri piyasadan tutulan markalardan tercih edilebilir aracınız otomatik şanzıman şanzıman takozunun iyisini kötüsünü hissedersiniz 70 tl lik yan sanayi takacağınıza çıkma orjinal takın oda zaten servisin kampanya zamanı fiyatı ile aynıdır sabredin servisden alın derim :)
Şanzıman takozunun orjinal olmasının hissedilebilir ne gibi avantajları olur? Bilmediğim için soruyorum.
Vizyon Oto dan da fiyat al derim hocam. :)
Alacağım abi. Hatta 10 bin bakımı malzemelerini de almayı düşünüyorum.
Benim kashiyama konumu incelemenizde fayda var. Yetkili servisin sadece ön takım fiyatına ben ön arka disk balata seti aldım. Hem de oem bir üreticinin ürünü.
Konuyu daha önce okumuştum. Tekrar göz atacağım. Bu ürüne ulaşmak kolay mıdır?

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Şanzıman takozunun orjinal olmasının hissedilebilir ne gibi avantajları olur? Bilmediğim için soruyorum.
emoji4.png
takoz dediğimiz şey dışı aluminyum içi kauçuk ,kauçuğun bitiminde tekrar aluminyum içi çap nereye bağlanacaksa şeklindedir genelde tüm makinele,motor titreşim nerde olacaksa böyledir ,fotoğrafda buluruz gerekirse
yan sanayi takozların kauçukları çok sert kullanılan malzeme ucuz tabiki ne kadar olacak,
titreşimi o ucuz kauçuk ememediği için tekrar titreşim olarak size geri gelebilir :)
ha belki diğer hepsinin sağlığı iyidir bir tanesi yan sanayi olunca o kadar hissetmezsiniz ama kalitesiz olduğu belli olur illaki :)
yada deneyin takın tecrübe edin belki hissettirmez :)

şanzıman takozu kopuk mu bitik mi kesikmi öyle canınızı mı sıktı ? konuyu şimdi okudum onunla ilgili bir usta tespiti bulamadım da :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
takoz dediğimiz şey dışı aluminyum içi kauçuk ,kauçuğun bitiminde tekrar aluminyum içi çap nereye bağlanacaksa şeklindedir genelde tüm makinele,motor titreşim nerde olacaksa böyledir ,fotoğrafda buluruz gerekirse
yan sanayi takozların kauçukları çok sert kullanılan malzeme ucuz tabiki ne kadar olacak,
titreşimi o ucuz kauçuk ememediği için tekrar titreşim olarak size geri gelebilir :)
ha belki diğer hepsinin sağlığı iyidir bir tanesi yan sanayi olunca o kadar hissetmezsiniz ama kalitesiz olduğu belli olur illaki :)
yada deneyin takın tecrübe edin belki hissettirmez :)

şanzıman takozu kopuk mu bitik mi kesikmi öyle canınızı mı sıktı ? konuyu şimdi okudum onunla ilgili bir usta tespiti bulamadım da :)
Sağ aks kafasını değişirken arabanın alt tarafını da kontrol ettirmiştim. O zaman usta tarafindan değiştirilmesi tavsiye edilmişti. Galiba kauçuk deforme olmuş.

Aslında motor kulaklarını da değiştirmek istiyorum ama durumu fena değil galiba. Motor hafif titreşimli çalışıyor. Üzerinde Taiwan malı buji kablosu ve bobin var. Ondan da olabilir mi titreşim? Rolanti de hafif dalgalı. Boğaz kelebeği ve akışmetre de temizlendi geçmedi tam olarak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Rölanti dalgalanması veya ateşleme teklemesi ile takoz titremesi farklı şeyler. Teşhisi iyi yapmak gerekir. :)

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Ben de şimdi TRW markaya bakıyordum internetten teşekkür ederim aklımdaki soruya cevap verdiniz.Fiyatlar aşağı yukarı o civarda. Belki komik bir soru olacak ama 210 lira sağ sol disk fiyatı mı yoksa tek disk için mi?

Herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar.
Şimdi gördüm, rica ederim hocam..

Adem ustanın kullandığı malzemeler olduğu için düşünmeye bile gerek yoktu benim için..

TRW ön diskler ve üstündeki Bosch balatalar ile kısa süre de olsa tecrübem arada bir duyduğum sesin dışında bilindik balata sesinin olmaması. Çok bir deneme imkanım olmadı ama balata ve disklerin eski durumu çok kötü olduğundan frenler şimdi çok iyi geliyor bana..

Takoz ve kulaklar konusunda da orj. tavsiye edilir her zaman hocam.. Hatta benim gelecekte amortisör takozu ihtiyacım da olacak ve Adem usta "temiz çıkma bul, yan sanayi alma" diyerek de tembihlemişti.

Fiyatların tuzluluğu sebebiyle servis indirimine denk getirmek en mantıklı seçenek gibi duruyor..

Üst Alt