Mazda 3 BL (2009-13) Eriyen Ön Konsol Sorunu ve Çözüm Denemesi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Baksın, araştırsın, soruştursun amaaa... Ne olursa olsun adam alırken 2 kere düşünmek zorunda kalır, aa bu modellerde böyleymiş önemli değil deyip geçiştirmez bence.. İşin sıkıntılı tarafı arabaya her bindiğinizde gözünüzün önünde olan bir malzeme..servis düzgün bir fiyat verse herkes yaptırır ama 8-10 binler uçuk rakamlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 60924

Bence gayet güzel işlem ve işçilik olmuş. Airbag'in açmama ihtimali yok bu materyalde.

coolbaris11

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Konuyu hortlatayım. Güncel servisten fiyat alan var mı? Ne kadar istiyorlar?

Bahadırmetin

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz
Tekrar Selamlar, İzmir Mazda Yetkili Servisi ile görüştüm göğüslük değişimi için 19440 TL istediler, aracı Denizli'den aldım, yetkili servis bakımlı olmaması sebebiyle bu fiyatta ciddi bir düşme olmayacağını belirttiler. Karabay ile görüştüm 4000 TL istediler, yol masraflarını da ekleyince 5000 civarı tutacak gibi gözüküyor, İzmir de kaplama yapan bir yer ile görüştüm ama salma yapmayacağının garantisi yok maalesef. Önerilere açığım Karabay en mantıklı seçenek gibi gözüküyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tekrar Selamlar, İzmir Mazda Yetkili Servisi ile görüştüm göğüslük değişimi için 19440 TL istediler, aracı Denizli'den aldım, yetkili servis bakımlı olmaması sebebiyle bu fiyatta ciddi bir düşme olmayacağını belirttiler. Karabay ile görüştüm 4000 TL istediler, yol masraflarını da ekleyince 5000 civarı tutacak gibi gözüküyor, İzmir de kaplama yapan bir yer ile görüştüm ama salma yapmayacağının garantisi yok maalesef. Önerilere açığım Karabay en mantıklı seçenek gibi gözüküyor.
Bu piyasada Karabay'ın fiyatı uygun durumda işçilik de iyiyse yaptırmaya değer.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Kaplama çok sağlıklı olmaz gibi birde aracı satarken alıcıda soru işaretleri doğurur sanki...

coolbaris11

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba konuyu hortlatayim. Kocaeli Mazda da fiyat aldım %20 iskonto çıkmış 12600 lira fiyat verdiler değişim için. Sizce mantıklı mı?

coolbaris11

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar şimdi siparişi vermek için görüştüm. Bana fiyatı bayram tatili öncesi cuma günü verdiler. Bugün görüştüm 15600 lira oldu parçaya zam geldi dediler sinir küpüyüm şuan. Yaptırma sen bunu diyorlar ya

Yaptırmayacagim ya böyle bişey olabilir mi

Son düzenleme:

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Arkadaşlar şimdi siparişi vermek için görüştüm. Bana fiyatı bayram tatili öncesi cuma günü verdiler. Bugün görüştüm 15600 lira oldu parçaya zam geldi dediler sinir küpüyüm şuan. Yaptırma sen bunu diyorlar ya

Yaptırmayacagim ya böyle bişey olabilir mi
Ben de umutlanmistim dogrudan 15 deseler insanin zoruna gitmez de boyle olunca hoş olmamis

coolbaris11

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Şimdi karabay ile görüştüm onlarda 7000 lira fiyat verdi. Hangisi makul

Ben de umutlanmistim dogrudan 15 deseler insanin zoruna gitmez de boyle olunca hoş olmamis
Yaptırmadan kullanmak en mantıklısı sanırım

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Şimdi karabay ile görüştüm onlarda 7000 lira fiyat verdi. Hangisi makul

Yaptırmadan kullanmak en mantıklısı sanırım
karabay da iyice abartmis burada hic memnun kalmayan bir arkadas vardi kotu bir iscilik vardi gercekten.Bilmiyorum magduriyeti cozuldu mu. Karabay in 7 oldugu yerde servis 15 bine yine bedava

coolbaris11

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Cam sökümü dahil mi ?

Cam sökümü dahil mi ?
Valla foto istedi attım 7000 e yaparız dedi

karabay da iyice abartmis burada hic memnun kalmayan bir arkadas vardi kotu bir iscilik vardi gercekten.Bilmiyorum magduriyeti cozuldu mu. Karabay in 7 oldugu yerde servis 15 bine yine bedava
Orijinali olduğu için evet katılıyorum.sonucta servis kayıtlarına giriyor. Herşey resmi

Yaptırmadan kullanan varmı aracı böyle aramızda merak ettim

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
selamlar yeni fiyat üzerinden yüzde 20 indirimli fiyat 15600*0,80= 12480 ₺ ben zamdan ziyade başka bir şeytanlık var gibi düşünüyorum.

rzgr

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Siyah - Hatchback
Herkese merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 7 senedir mazda 3 2010 model impressive hatchback araç sahibiyim.Bu araçlarda kronik olan ön gögüste erime problemi benimde başıma geldi.Erime çok fazla değildi bu nedenle koruma ve daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla iki sene önce ön göğüsü komple saran halı gibi koruyucu sermiştim.Bir iki gün önce bu serdiğim halıyı temizlemek maksadıyla çıkartmaya çalıştım.Sol taraf komple yapış yapış olmasına rağmen kolayca geldi ancak sağ taraf çok fazla erimiş resmen halıyla bir bütün haline gelmiş şekildeydi.Bunu çıkartmaya çalışırken resimlerde gördüğünüz bir şekilde çıktı.Olay başıma geldiğinde çözüm yolları düşündüm ilk aklıma gelen yetkili servisle görüşmek oldu.Ücret karşılığında değiştirebileceklerini (33 bin tl) ellerinde olmadığını sipariş vereceklerini ve geldiğinde takabileceklerini söylediler.Garanti ve tekrar aynı problemi yaşamam durumunda ne olacağını sorduğumda ise herhangi bir garanti veremeyeceklerini belirttiler.Uzun uzun düşünüp araştırmalarımdan sonra bu yolun mantıklı olmadığına karar verdim.33 bin TL vererek değiştireceğim bir parça belki 2 sene sonra belki daha uzun süre yine aynı problemi yapacak servis birdaha olmaz demiyor,garanti vermiyor.Belki 10 yıl aynı arabayı kullanmayacağım ancak sattığım da alacak kişi bu problemi yaşayacak.Bu nedenle araştırmalara başladım sıvı plastik yöntemi,diğer yöntemler hepsini araştırdım.Aklıma yatan tek çözüm airbag patlamasını engellemeyecek şekilde deri kaplatmak oldu.Altındaki eriyen kısım alınacak ve vakumlu sistemle deri kaplanacak.Bu iş bana biraz pahalıya mal oldu ancak en azından bir daha bu problemi yaşamayacak şekilde,aklımda soru işareti kalmadan kullanacağım arabayı.Bu olayın ilk aşama videosunu youtube yükledim izleyebilirsiniz;
Mazda 3 Eriyen Göğüs

Üst Alt