Mazda 3 BL (2009-13) Eriyen Ön Konsol Sorunu ve Çözüm Denemesi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
BL kasa için düşünen olursa 9000 TL'den yardımcı (sadece İstanbul içi) olabiliriz. Montaj dahil fiyattır, çıkan parçayıda ayrıca satıp maliyeti düşürebilirsiniz.

Muratpoyraz

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Ben aralık ayının son haftası istanbul çekmeköy mazda akyıldız a gittim. Fotoğraf çekip sistem üzerinden mazda türkiyeye gönderdiler. 1 gün sonra aranıp %30 indirim yapılabileceğini öğrendim. Daha fazla indirim alabilirim belki düşüncesi ile mazda türkiyeye mail attım. Mazda türkiye nin mail adresini çağrı merkezinden öğrendim. Ancak olumsuz yanıt aldım. İndirim tutarı sanırım serviste ne kadar işlem yapıldığı ile ilgili. Aslında yaptırmıyacaktım. Ama mazdaparca.com dan orjinal halı paspas aldım 300 tl ye. Orada sadece ön göğüsü 10000 tl sattıklarını öğrendim. Oradaki arkadaş bana servisin verdiği fiyatın uygun olduğunu, satarken bu rakamı düşmem gerektiğini, satarken zaten üstüne ekleyeceğimi, kendisinde aynı modele bindiğini ve değişim yaptırdığı, bu değişimi en iyi yetkili servisin yapabildiğini, başvurudan sonra indirim hakkının sadece bir kere olduğunu, kabul etmezsem veya başka bir servise gidersem tekrar indirim alamayacağımı, şubatın 13 ünde zam geleceğini ayaküstü anlattı. Bende ikna olmuş bir şekilde ilk ptesi servisi hemen arayıp siparişi verdirttim. Açıkcası iyiki değiştirmişim diyorum. Benden öncede 4500 tl değiştiren arkadaşlar vardı. Her geçen gün fiyat artıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Parça garantisi ne kadar süre geçerliymiş.

Bu arada indirimli değişim olur ise çıkan parçayı vermiyorlar.
Süreyi sormadım ama bana sorarsan ömürlük olması lazim.
Hata düzeltilmiş parça diyor cunku

Ardinal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 90.Yıl
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi-Hatchback
Yaşanan bazı olumsuzluklardan dolayı yetkili servis olarak, Herter'i tavsiye etmiyoruz.

Garaj referansı ile Muğla Gören otomotiv ile görüşmeni tavsiye ederim, belki 6 bin olmaz fiyat ama iki katı da olmaz herhalde. :rolleyes:

0 256 225 55 55

Numaraya bakınca ilk etapta Cine5'in telefonu gibi geliyor ama değil... :hihi: :huhuu:

* * *

Mazda Türkiye; yetkili servisler üzerinde olumlu anlamda tahakküm kuramadığı için böyle absürt fiyat farkları oluşabiliyor maalesef.
Veli abi el alışkanlığı olmuş alan kodu 0252 olacak:)düzeltelim istersen. Saygılar...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ondan mı ne zaman parça sorsam afaki ücretler çıkarıyorlar? Mevzu ne?
Kişisel ve Mazda Garaj kaynaklı bir sorun olmadı fakat kendilerinin iç işlerinden kaynaklı sorun oluşup, servisten ayrılıp özel servis açılması ve benim burada o özel servisi tavsiye etmem Herter için sorun olmuş. :krnz: O kişiler ile muhabbetim de olmadı, Herter'in yetkilisi ile olduğu kadar. "Ben baskı yaparım, olay değişir" diye düşündü galiba ama o işler bizde olmuyor, olmayacak diye burası kuruldu. Kim burada olmak isterse kapı açık, kim istemezse de yapılacak bir şey yok.

O tavsiye sonrası ilgili kişi (ismi lazım değil) bana face üzerinden mesaj atmış, ben de o dönemde face ısrarla messenger'i yükletme dayatması yaptığı ve face'den kimse ile mesajlaşmadığım ve bu mesajlaşma zımbırtısı olmadığı için mesajı görmedim. Yaklaşık 3-4 yıl sonra başka bir iş için pc'den mesajlara bakarken gördüm (pc'de dayatmıyordu o zımbırtıyı) oysa ki, telefonla veya forum üzerinden iletişim kurulsa belki daha farklı gelişme olabilirdi.

Olayın temeli bu olmuş. :islik:

Buraya peşinen yazayım, bu mevzunun bizim açımızdan zerre önemi ve gündemi olmadı. Yıllar sonra, bulunup foruma gelip bu mevzuyu sündürmeye kalkan olursa "şahsen" sorunum olur, gereğini yaparım. Çünkü, demir tavında dövülür, yıllar sonra bu olayın tartışmasını yapacak vaktim yok, gereği zaten yok. Kişlerle de zaten işim yok çok şükür. :)

Bir de Skyactiv'in motor bloğundan kol çıkartma hadisesi var burayla hiç ilgili değil, benim asıl tavsiye etmeme nedenim kol çıkartma olayı, öncesinde zaten tavsiye mevzusunu anlamadığım (bilmediğim) için tavrım nötr idi.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Kişisel ve Mazda Garaj kaynaklı bir sorun olmadı fakat kendilerinin iç işlerinden kaynaklı sorun oluşup, servisten ayrılıp özel servis açılması ve benim burada o özel servisi tavsiye etmem Herter için sorun olmuş. :krnz: O kişiler ile muhabbetim de olmadı, Herter'in yetkilisi ile olduğu kadar. "Ben baskı yaparım, olay değişir" diye düşündü galiba ama o işler bizde olmuyor, olmayacak diye burası kuruldu. Kim burada olmak isterse kapı açık, kim istemezse de yapılacak bir şey yok.

O tavsiye sonrası ilgili kişi (ismi lazım değil) bana face üzerinden mesaj atmış, ben de o dönemde face ısrarla messenger'i yükletme dayatması yaptığı ve face'den kimse ile mesajlaşmadığım ve bu mesajlaşma zımbırtısı olmadığı için mesajı görmedim. Yaklaşık 3-4 yıl sonra başka bir iş için pc'den mesajlara bakarken gördüm (pc'de dayatmıyordu o zımbırtıyı) oysa ki, telefonla veya forum üzerinden iletişim kurulsa belki daha farklı gelişme olabilirdi.

Olayın temeli bu olmuş. :islik:

Buraya peşinen yazayım, bu mevzunun bizim açımızdan zerre önemi ve gündemi olmadı. Yıllar sonra, bulunup foruma gelip bu mevzuyu sündürmeye kalkan olursa "şahsen" sorunum olur, gereğini yaparım. Çünkü, demir tavında dövülür, yıllar sonra bu olayın tartışmasını yapacak vaktim yok, gereği zaten yok. Kişlerle de zaten işim yok çok şükür. :)

Bir de Skyactiv'in motor bloğundan kol çıkartma hadisesi var burayla hiç ilgili değil, benim asıl tavsiye etmeme nedenim kol çıkartma olayı, öncesinde zaten tavsiye mevzusunu anlamadığım (bilmediğim) için tavrım nötr idi.
Geçenlerde bi kapı kilidi problemi sorunum vardı gittim 1500 lira kilidi değişmek gerekir diye ücret çıkardılar sağolsunlar. Sanayiye gittim 20 lira verdim kapı kilidi kablosunu yerine taktı :D

Muratpoyraz

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
BL kasa için düşünen olursa 9000 TL'den yardımcı (sadece İstanbul içi) olabiliriz. Montaj dahil fiyattır, çıkan parçayıda ayrıca satıp maliyeti düşürebilirsiniz.
Bugun İnternete karabay oto estetik diye bir yer gördüm. Bilhassa mazdanin bu sorununu çözmüş fotoları vardı.
Eritme plastik yöntemi ile gogusu kapliyormus.. Son hali orjinale oldukça yakın.
Yaptıran varmı.
Tavsiyeniz ne yönde.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bugun İnternete karabay oto estetik diye bir yer gördüm. Bilhassa mazdanin bu sorununu çözmüş fotoları vardı.
Eritme plastik yöntemi ile gogusu kapliyormus.. Son hali orjinale oldukça yakın.
Yaptıran varmı.
Tavsiyeniz ne yönde.
Ben görüştüm arkadaşla, yaptığı işlerde hoşuma gitti. Mersinden geleceğimi söyledim, sabah bırakırsan akşama kadar hallederim demişti. Havalar biraz ısınsın gitmeyi düşünüyorum inşallah...

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Ben görüştüm arkadaşla, yaptığı işlerde hoşuma gitti. Mersinden geleceğimi söyledim, sabah bırakırsan akşama kadar hallederim demişti. Havalar biraz ısınsın gitmeyi düşünüyorum inşallah...
Ben şahsen son halini çok beğenmiyorum karabay otonun yaptığı işlerde ama yanık halinden de iyidir yapacak bir şey yok.

Muratpoyraz

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Bu mesele satışı olumsuz etkiler mi.
Ne dusunuyorsunuz

@dülgeroğlu Kazım abi kendisi söküp kargoyla gönderdi, hatta yanlış hatırlamıyorsam sök tak yapılmadığı için indirim yapmışlardı. Sonuç çok iyiydi.

Sonuç başarılı görünüyor tam olarak nerde yaptirdiniz

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Bu mesele satışı olumsuz etkiler mi.
Ne dusunuyorsunuz

Sonuç başarılı görünüyor tam olarak nerde yaptirdiniz

Bilinen bi konu olduğu için etkilemez diye düşünüyorum.
En kötü güncel fiyatın üzerinden yarısını satarken düşersin.

Araçtan haberdar olmayan birisi için soru işareti olur bence...

Kaplamalı torpido = patlak airbag

Bir de kaplama yapılan kısımda ters bir durumda airbag patlamazsa vebali çok büyük olur. Ben kaplamalı torpidomu sırf bu risk için 0 torpidoyla değiştirdim...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Araçtan haberdar olmayan birisi için soru işareti olur bence...
Baksın olsun , arayıp sorsun gibi gibi bi çok etken ve çözüm var

Konusu gecen kaplama o kaplamadan değil.
Yapan kişi garantisini veriyor hadi verdiği garantiyi gecelim üzerindeki farklı bi malzeme bana sıkıntı olacak bi durummuş gibi gelmiyor

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Baksın olsun , arayıp sorsun gibi gibi bi çok etken ve çözüm var

Konusu gecen kaplama o kaplamadan değil.
Yapan kişi garantisini veriyor hadi verdiği garantiyi gecelim üzerindeki farklı bi malzeme bana sıkıntı olacak bi durummuş gibi gelmiyor
Baksın, araştırsın, soruştursun amaaa... Ne olursa olsun adam alırken 2 kere düşünmek zorunda kalır, aa bu modellerde böyleymiş önemli değil deyip geçiştirmez bence.. İşin sıkıntılı tarafı arabaya her bindiğinizde gözünüzün önünde olan bir malzeme..servis düzgün bir fiyat verse herkes yaptırır ama 8-10 binler uçuk rakamlar

Screenshot_2022-02-22-21-05-59-601_com.facebook.katana.png

Son düzenleme:

Üst Alt