Mazda 626 GF (1997-02) Direksiyon Pompası (Direksiyon Power'ı) Sorunu

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Buradan ses gelmeye başladı ne yapabilrim?
Kasnak-kayışlardan gelen ses mi? yoksa direksiyon pompasının içinden gelen ses mi? Hidrolik direksiyonda sertleşme ya da ani yumuşama sertleşme gibi anormallikler var mı? Yag kontrolu yapıldı mı? Dogru yag seçimi yapıldı mı? yag kaçakları veya eksiltme söz konusu mu? bunlardan başlanmalı öncelikle.

hgocmen

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi-Sedan
Kasnak-kayışlardan gelen ses mi? yoksa direksiyon pompasının içinden gelen ses mi? Hidrolik direksiyonda sertleşme ya da ani yumuşama sertleşme gibi anormallikler var mı? Yag kontrolu yapıldı mı? Dogru yag seçimi yapıldı mı? yag kaçakları veya eksiltme söz konusu mu? bunlardan başlanmalı öncelikle.
Şu an ses dışında hiçbir sorun görülmüyor. Yağ seviyesi normal düzeyde. Ses kayıştan gelen birses değil. Araba çalıştıktan yaklaşık bir dakika sonra gelmeye başlıyor.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Yeni direksiyon pompası aldım yarın gelir inşaallah sorun şu kendim takabilir miyim kayışı nasıl ayarlayabilirim onu çözemedim

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Havaların soğukluğundan kendim yapmaya cesaret edemedim sanayide taktırdım birisine şükür ses kesildi sıkıntı kalmadı
Hadi hayırlı olsun. Pompa degişiminden sonra direksiyon hidroliginde yumuşama ya da sertleşme oldu mu? Öncesinde sorun sadece sesmiydi?

Üst Alt