Mazda 3 BL (2009-13) Deri Döşeme Macerası (Traktörün Yeniden Doğuşu Vol.5)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Güncelleme: 06.09.2018

Uzun süredir planladığım, fazlaca karar değiştirdiğim, renk seçenekleri uykularımı kaçıran "deri koltuk uygulaması" işlemi nihayet yapıldı :asik: İşlemler toplamda 3 gün sürdü. Geçen cumartesi günü @kadir ile uğrayıp fikir ve fiyat almıştım. Sonrasında @Adem Usta 'da; ben onları tanırım, işçilikleri çok iyidir, selamımı söyle deyince ok yaydan çıktı :)

Salı sabahı aracı teslim ettim ve bu akşam teslim aldım. İşçilik tahminimden çok daha iyi oldu ve en önemlisi aracın içi çok çok çok ferahladı :)

Not: Fotoğraflarda istediğim tonu yakalayamadım, fotoğraflar ton konusunda aldatıcı olabilir ;)
Not: Oturma ve yaslanma kısımları tamamen delikli deri ;)

Öncelikle orijinal döşeme söküldü ve eriyen kısımlara takviye ve güçlendirme yapıldı. Ben şahsen süngerin bu kadar kötü durumda olacağını tahmin etmiyordum...

1.jpg

2.jpg

Sonrasında ise kesim ve dikim işlemleri başladı;

3.jpg

4.jpg

Bundan sonrası da bitmiş hali :asik:

4-1.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

İşlemler Altın Oto Döşeme'de yapıldı. Yerleri Topkapı'da. Deri ve kumaş döşeme haricinde bir çok işlem yapıyorlar. Web sitelerini incelemenizi tavsiye ederim.

Altın Oto Döşeme| Deri Döşeme, Hakiki Deri Döşeme, Suni Deri Döşeme, Sunroof Tamiri, Deri Direksiyon Kaplama, Cabrio Tente Tamiri, Koltuk Isıtma Sistemi

12.jpg

Spoiler'de ise ilk fikir alışverişlerimiz ve renk seçme telaşı mevcut :)

Nihayet deri döşeme adım atıyorum :) genel olarak çok küçük olsa da, bu sıkışık zamanlarım için çok büyük bir adım :D

Aracı yarın akşam Art Car'a teslim ediyorum. Öncelikle kapı içi, kolçak üstü ve direksiyon kaplaması yapılacak. Koltuklar ilerleyen zamanlarda yapılacak, hatta ön ve arka tarafı farklı zamanlarda bile yaptırabilirim :)

Renk konusunda yine kararsız kaldım :) çünkü kapı içinde kullanacağımız rengi koltuklarda kullanacağımız için şimdiden renge karar vermem gerekiyor...

Aklımdan geçen renkler; koyu taba, bordo, bej veya tatlı bir kahverengi tonu.

Aracın içini, dışını biliyorsunuz, sizce ne renk uygun olur?
Bunlar sadece örnek;

1563a75a622dd49660fe92a71e772712.jpg
bd27dd58597790569103b923f7f37820.jpg

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bence de ilk fotoğraftaki çok daha güzel duruyor abi. Hatta imkanın varsa sütunları, orta konsolun ve kapıların sert plastik kısımlarını da deri ile kaplatsan araba dehşet olur.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Tek renk değil de iki renk olsa daha güzel olurmu ki aca diye düşündüm..koltuğun yanları farklı renk ortası farklı renk olsa..tabi sırtımayck şekilde ve dikişler de belli olan bir renk olsa arabanın icini daha çok acarmi ki????
Acizane görüşüm:)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tek renk değil de iki renk olsa daha güzel olurmu ki aca diye düşündüm..koltuğun yanları farklı renk ortası farklı renk olsa..tabi sırtımayck şekilde ve dikişler de belli olan bir renk olsa arabanın icini daha çok acarmi ki????
Acizane görüşüm:)

Aracın içi hem siyah, hem gri olduğu için 4.renk fazla gelebilir Mustafa, ama dikişleri renkli olacak.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Minnak tecrübelerimden yola çıkarak, gözeneksiz olmasın ve açık renk olmasın, gerisi zevkine kalmış diyorum ustad :) açık renkler kiri çabuk belli ediyor ve gözeneksiz çok terletiyor. Dersen ki ben sık sık ve keyifle temizelik yaparım, Veli abinimin paylaştığı gri bence süper olur.
Mazda 3 Sedan (BL) Oto Deri Döşeme (2009-2013) |Oto Deri Döşeme ALTINUÇ A.Ş.

Madem ki tavsiye istedin, sen kaşındın :D kafanı karıştıracak başka bir tavsiyede bulunayım: koltuk ortaları ve kapıları alcantara, koltuk kenarları deri olacak bir kombinasyon tavsiye ederim :cool::harika:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok kararsızım hala. Ama alcantara ve siyah olmayacağını temenni ederim :)

Üst Alt